Články

0 Problémy s pečeňou? Vsaďte na bodliakový olej!

Problémy s pečeňou? Vsaďte na bodliakový olej!

16.9.2016 v kategórii Zdravie

Pestrec mariánsky vyzerá ako bodliak a pestuje sa najmä v teplých oblastiach Stredomoria. Nenahraditeľnou zložkou bodliakového oleja je silymarín. Práve vďaka nemu je tento olej považovaný za „liečiteľa“ pečene. Regeneruje poškodené bunky a chráni nové pred zničením. Čítať viac..

0 Skrytá sila bazy čiernej

Skrytá sila bazy čiernej

16.9.2016 v kategórii Zdravie

Na pohľad nenápadný krík, neraz ukrytý v spustnutých záhradách, lúkach a lesoch. Pozornosť púta, keď kvitne bledožltými kvetmi, ale aj neskôr, keď sa začína pýšiť výraznými čiernymi bobuľami. Na zber sú určené obe a okrem dobre známeho sirupu sa baza čierna prejavuje aj ako všestranný pomocník v domácej lekárničke a v kuchyni. Čítať viac..

0 Hladko-hladká pokožka

Hladko-hladká pokožka

16.9.2016 v kategórii Wellness

Kult hladkého tela je súčasnosť. V minulosti – nie tak dávnej – sme chodili po svete chlpatí a nikomu to neprekážalo. Ako vo všetkom aj v tejto otázke sme napriek vývoju a novinkám na trhu každý iný a tak asi treba voliť aj možnosti zbavovania sa chĺpkov. Čítať viac..

0 Šťastní vďaka meditácii - 1. casť

Šťastní vďaka meditácii - 1. casť

14.9.2016 v kategórii Wellness

Meditácia nie je duchovná výstrednosť, ale overený spôsob, ako sa mať v živote lepšie. A to bez ohľadu na vonkajšie okolnosti. Vedci skúmali mozog ľudí, ktorí sa vďaka meditácii pravidelne stretávajú sami so sebou. A zistili, že sú vyrovnanejší, cítia sa šťastnejší a dokonca im rastie počet nervových spojení v mozgu. Tak to už stojí za vyskúšanie. Čítať viac..

0 Fenomén

Fenomén "singles"

9.9.2016 v kategórii Psychológia a vzťahy

Sú medzi nami a je ich stále viac. Nezadaní, slobodní, rozvedení – skrátka ľudia bez vzťahu. Možno medzi nich patríte aj vy a možno bude o rok single aj vaša priateľka, o ktorej by ste to nikdy nepovedali. Nie vždy je „byť single“ naším vlastným rozhodnutím. Niekedy sa o to pričiní kariéra, nevydarený vzťah, okolnosti a občas si až dávno po tridsiatke uvedomíme, že láska akoby si v našom živote zobrala dovolenku. Čo s tým a kde sa vytratil ten klasický scenár – vyštudovať a založiť si rodinu? Odpoveďou je fenomén singles, poznávacie znamenie dnešnej modernej doby. Posvietili sme si naň spolu s profesionálnou koučkou Denisou Kmecovou. Čítať viac..

0 Tanec a box? Dance Box!

Tanec a box? Dance Box!

8.9.2016 v kategórii Cvičenie a športy

Tanec a cvičenie patria k sebe a vo svete športu má táto kombinácia svoje pevné miesto. Chceme sa hýbať, posilňovať, formovať, ale mnohí z nás túžia ponoriť sa pritom do hudby, cítiť rytmus a zabaviť sa. Cvičenie Dance Box spĺňa všetky tieto prvky. Simona Milková, lektorka Dance Box v RIVERPARK DANCE SCHOOL nám o cvičení prezradila viac. Čítať viac..

0 Tabata –  kilá z vás budú doslova padať!

Tabata – kilá z vás budú doslova padať!

14.7.2016 v kategórii Cvičenie a športy

Aj vy ste už kdesi začuli pojem tabata? Možno ste si presne ako mnohí iní mysleli, že ide o nový typ cvičenia, ďalšiu z ciest ku krásnemu a zdravému telu. S tou cestou to skutočne sedí, ale s tým rozdielom, že tabata nie je druh cvičenia, ale metóda. S jej pomocou sa nielen riadne zapotíte, zoštíhlite a spevníte svalstvo, ale minimalizujete aj čas strávený cvičením. Čítať viac..

Článkov: 876