Články

0 Umeboshi – poklad z východu

Umeboshi – poklad z východu

3.10.2016 v kategórii Výživa

Japonská špecialita umeboshi je malým zázrakom. Malé sušené slivky pochádzajú z Číny, avšak svoje pevné miesto majú najmä v Japonsku, kde sa vynikajúco darí ich pestovaniu. Umeboshi dokážu liečiť celý rad ochorení – pomôžu pri tráviacich ťažkostiach, uvoľnia od stresov, liečia nachladnutie. Objavte s nami ich liečivé účinky! Čítať viac..

0 Netlačte na pílu a veci sa pohnú

Netlačte na pílu a veci sa pohnú

3.10.2016 v kategórii Psychológia a vzťahy

Keď ma požiada o ruku, budem šťastná. Keď otehotniem, môj život bude mať konečne ozajstný zmysel a budem úplne spokojná. Ak sa mi podarí získať vysnívanú pracovnú pozíciu, už mi nič k šťastiu chýbať nebude. Na týchto túžbach nie je na prvý pohľad nič zlé. Lenže ak všetku svoju pozornosť a úsilie sústredíme iba na to, čo si myslíme, že nás urobí šťastnými, uniká nám prítomnosť. Možno ešte horšie je to, že „prílišným tlačením na pílu“ si splnenie svojich snov ešte viac odďaľujeme. Čítať viac..

0 Láskou moderátorky Miriam Šmahel Kalisovej je rodina a zdravé pečenie

Láskou moderátorky Miriam Šmahel Kalisovej je rodina a zdravé pečenie

3.10.2016 v kategórii Psychológia a vzťahy

Miriam Šmahel Kalisovú poznáte najmä z televíznej obrazovky. Ako moderátorka televíznych správ vždy pôsobila pohodovo a sympaticky a diváci obdivovali nielen jej profesionalitu, ale aj ľudskosť a prívetivosť. Veľa vecí v jej živote sa zmenilo, odkedy sa jej narodila malá dcérka. Okrem nej má však Miriam ešte jednu vášeň, a tou je pečenie. O tom, čo jej v živote robí radosť nám prezradila viac. Čítať viac..

0 REČ DOTYKOV

REČ DOTYKOV

29.9.2016 v kategórii Wellness

Slová hovoria väčšinou jednoznačne, ale o vašich pocitoch povedia viac prostriedky neverbálnej komunikácie, medzi ktoré patrí i haptika, teda reč dotykov. Akú silu má dotyk v komunikácii, čo všetko dokáže vyjadriť a aký má význam? Reč tela je v mnohých prípadoch silnejšia, ale hlavne úprimnejšia ako hovorené slovo. Čítať viac..

0 Nie sú šaty ako šaty

Nie sú šaty ako šaty

28.9.2016 v kategórii Wellness

Spomínate si na filmy, ktoré odhaľovali dobu pár desiatok rokov dozadu? Mladá dáma dostáva nádherné šaty a starostlivo si ich uchováva pre svoju dcéru. V minulosti sa šatstvom jednoducho neplytvalo. Viem, viem – toto je iná doba a každý chce mať plný šatník všakovakých, moderných a trendy kúskov. Zľavy, výhodne kúpené tričko, neraz pár ráz nosené sa po krátkom čase ocitá v kontajneri, alebo na spodku skrine. Nebojte sa, nechceme vo vás vzbudiť výčitky. Iba sa nad tým na chvíľu zamyslime. Moderný svet plytvá oblečením. To je fakt. Pritom recyklácia a eko myslenie je ešte stále tak trochu výsadou malej skupiny ľudí. Čo môžeme urobiť my, bežní smrteľníci? Oplatí sa investovať do bio oblečenia, a ako sa v tom vlastne vyznať? Čítať viac..

0 Stravovanie podľa piatich elementov prinesie harmóniu tela a duše

Stravovanie podľa piatich elementov prinesie harmóniu tela a duše

26.9.2016 v kategórii Výživa

Vyskúšal množstvo stravovacích systémov a na vlastnej koži prekonal zdravotné problémy. Peter Planieta je odborníkom na zdravé stravovanie podľa piatich elementov. Svojim klientom pomáha určiť nerovnováhu v tele a nastaviť jedálniček tak, aby posilnil všetky elementy a podporil ten najslabší. Založil sieť so zdravými potravinami Planeta Food, projekt Elementy Zdravia, organizáciu Happy Planet na podporu ľudí so zdravotnými problémami a v marci 2016 spustil nový projekt zdravého fast foodu s názvom ŽIVA FOOD. Peter Planieta je zanietený popularizátor, ktorý organizuje prednášky, osobné konzultácie, ozdravné pobyty a získal aj titul Bio človek roka 2012. O tom, aké chyby v stravovaní robíme a ako ich možno napraviť, nám prezradil viac. Čítať viac..

0 „Púť je ako život“

„Púť je ako život“

23.9.2016 v kategórii Wellness

Marcel Metes a Marian Burian sú dvaja priatelia, ktorí načas zanechali ruch veľkomesta a hektický spôsob života a rozhodli sa nájsť samých seba pri chôdzi. Počas prvej spoločnej púte prešli pešo vyše 800 kilometrov – miesta, ktoré videli im ostali v nohách, zážitky v spomienkach a krásny pocit v srdci. Čo všetko prináša odhodlanie odísť na pešiu púť, ako sa na nej zmení hierarchia hodnôt, prečo je také ťažké vrátiť sa späť? To všetko a mnoho iného nám sympatickí slovenskí pútnici prezradili počas dlhého a veľmi podnetného rozhovoru exkluzívne pre čitateľov FIT štýlu. Čítať viac..

0 Hovorili mu pokrm bohov...

Hovorili mu pokrm bohov...

23.9.2016 v kategórii Výživa

OVOS, obilnina s výnimočnou chuťou, je výživná, s vysokým obsahom kvalitného tuku, vitamínov a ľahko rozpustnej vlákniny. Má celý rad posilňujúcich účinkov, pôsobí blahodarne nielen na nervovú sústavu, ale tiež tlmí zvýšenú činnosť štítnej žľazy, znižuje krvný tlak a priaznivo pôsobí pri niektorých chorobách srdca... A to stále nie je všetko. Ovos vám toho môže ponúknuť oveľa viac! Čítať viac..

0 Reč farieb

Reč farieb

23.9.2016 v kategórii Wellness

Prítomnosť farieb je taká samozrejmá, že len málokto si uvedomuje ich obrovský význam a vplyv na človeka. Zohrávajú v našich životoch dôležitú úlohu a prinášajú so sebou množstvo informácií, ktoré dokážu prezradiť aj to, ako sa práve cítite alebo akú máte náladu Čítať viac..

Článkov: 1166