Výživa články

0 A takto chutí India

A takto chutí India

14.11.2016 v kategórii Výživa

India je krajina všetkých chutí. Je taká rôznorodá, že ani kuchyňa nemôže byť iná. O tom, aká je indická kuchyňa a niečo aj o zvyklostiach, najmä tých svadobných, nám porozprával kuchár z Indie –Kundan Baghel, šéfkuchá sietí reštaurácií Thali. Čítať viac..

0 Vitamínové tipy na prichádzajúcu zimu

Vitamínové tipy na prichádzajúcu zimu

12.11.2016 v kategórii Výživa

Ovocie a zeleninu by sme mali konzumovať sezónne, čiže vtedy, keď v našich zemepisných šírkach dozrieva. V zime sa toto pravidlo úplne dodržiavať nedá, a preto stavte na uskladnené ovocie a zeleninu z domácej záhradky, dostatok citrusového ovocia, sušené ovocie, banány, ananás, a pokojne si doprajte aj inú exotiku. Čítať viac..

0 Kokosová voda. Najzdravší nápoj planéty?

Kokosová voda. Najzdravší nápoj planéty?

7.11.2016 v kategórii Výživa

Týmto honosným označením by sme sa veľmi neoháňali, pretože ľudia vymyslia každý rok niečo zdravšie a pre ľudský organizmus potrebnejšie. Pravdou však je, že kokosová voda je nesmierne výživná a aspoň občas by ste ju svojmu telu mali dopriať. Čítať viac..

0 Tofu - vyrobte si ho sami!

Tofu - vyrobte si ho sami!

2.11.2016 v kategórii Výživa

Stále platí, že ak chcete vedieť, čo obsahujú jednotlivé potraviny, ktoré konzumujete, vyrobte si ich sami. Týka sa to aj tofu, a čo vy viete, možno vám zachutí ešte viac. Čítať viac..

0 TOFU – bielkovinová bomba

TOFU – bielkovinová bomba

31.10.2016 v kategórii Výživa

Strava pre ženy či špongia bez chuti – to sú len niektoré z množstva prívlastkov, ktoré často ohovárané, no v skutočnosti veľmi výživné tofu dostáva. Aká je však pravda? Čítať viac..

0 Silná imunita s liečivými hubami

Silná imunita s liečivými hubami

28.10.2016 v kategórii Výživa

To, čo niektoré huby dostalo do skupiny "liečivých" a viedlo k výrobe potravinových doplnkov je účinný obsah látok zvaných glukány (betaglukány), ktoré sú silným prírodným imunostimulantom. Práve na jeseň najviac oceníme ich priaznivý vplyv na obranyschopnosť organizmu. Čítať viac..

0 Škorica nad zlato

Škorica nad zlato

17.10.2016 v kategórii Výživa

Jej pozitívne účinky poznali ľudia už pred 4 000 rokmi, no viac ako dochucovadlo v sladkých dobrotách sa vtedy využívala pre zdravotné účely. Škorica bola v stredoveku jednou z najcennejších korenín a v Číne mala istú dobu dokonca vyššiu hodnotu ako zlato. V dnešnej dobe si čoraz viac začíname ceniť silu prírodných produktov. Škorica patrí k jedným z tých zázrakov, ktoré sa môžu pýšiť mnohostranným využitím. A v každom z nich je jednotka! Čítať viac..

0 Umeboshi – poklad z východu

Umeboshi – poklad z východu

3.10.2016 v kategórii Výživa

Japonská špecialita umeboshi je malým zázrakom. Malé sušené slivky pochádzajú z Číny, avšak svoje pevné miesto majú najmä v Japonsku, kde sa vynikajúco darí ich pestovaniu. Umeboshi dokážu liečiť celý rad ochorení – pomôžu pri tráviacich ťažkostiach, uvoľnia od stresov, liečia nachladnutie. Objavte s nami ich liečivé účinky! Čítať viac..

0 Stravovanie podľa piatich elementov prinesie harmóniu tela a duše

Stravovanie podľa piatich elementov prinesie harmóniu tela a duše

26.9.2016 v kategórii Výživa

Vyskúšal množstvo stravovacích systémov a na vlastnej koži prekonal zdravotné problémy. Peter Planieta je odborníkom na zdravé stravovanie podľa piatich elementov. Svojim klientom pomáha určiť nerovnováhu v tele a nastaviť jedálniček tak, aby posilnil všetky elementy a podporil ten najslabší. Založil sieť so zdravými potravinami Planeta Food, projekt Elementy Zdravia, organizáciu Happy Planet na podporu ľudí so zdravotnými problémami a v marci 2016 spustil nový projekt zdravého fast foodu s názvom ŽIVA FOOD. Peter Planieta je zanietený popularizátor, ktorý organizuje prednášky, osobné konzultácie, ozdravné pobyty a získal aj titul Bio človek roka 2012. O tom, aké chyby v stravovaní robíme a ako ich možno napraviť, nám prezradil viac. Čítať viac..

0 Hovorili mu pokrm bohov...

Hovorili mu pokrm bohov...

23.9.2016 v kategórii Výživa

OVOS, obilnina s výnimočnou chuťou, je výživná, s vysokým obsahom kvalitného tuku, vitamínov a ľahko rozpustnej vlákniny. Má celý rad posilňujúcich účinkov, pôsobí blahodarne nielen na nervovú sústavu, ale tiež tlmí zvýšenú činnosť štítnej žľazy, znižuje krvný tlak a priaznivo pôsobí pri niektorých chorobách srdca... A to stále nie je všetko. Ovos vám toho môže ponúknuť oveľa viac! Čítať viac..

Článkov: 229