Wellness články

0 Fenomén menom selfie

Fenomén menom selfie

19.10.2016 v kategórii Wellness

Prišiel nečakane a prerazil s veľkou silou. Fenomén selfie – pozná ho matka troch detí, aj prváčik na základnej škole. Pevnou pôdou sa preň stali sociálne siete plné rýchlych informácií a seba prezentácie. Čítať viac..

0 REČ DOTYKOV

REČ DOTYKOV

29.9.2016 v kategórii Wellness

Slová hovoria väčšinou jednoznačne, ale o vašich pocitoch povedia viac prostriedky neverbálnej komunikácie, medzi ktoré patrí i haptika, teda reč dotykov. Akú silu má dotyk v komunikácii, čo všetko dokáže vyjadriť a aký má význam? Reč tela je v mnohých prípadoch silnejšia, ale hlavne úprimnejšia ako hovorené slovo. Čítať viac..

0 Nie sú šaty ako šaty

Nie sú šaty ako šaty

28.9.2016 v kategórii Wellness

Spomínate si na filmy, ktoré odhaľovali dobu pár desiatok rokov dozadu? Mladá dáma dostáva nádherné šaty a starostlivo si ich uchováva pre svoju dcéru. V minulosti sa šatstvom jednoducho neplytvalo. Viem, viem – toto je iná doba a každý chce mať plný šatník všakovakých, moderných a trendy kúskov. Zľavy, výhodne kúpené tričko, neraz pár ráz nosené sa po krátkom čase ocitá v kontajneri, alebo na spodku skrine. Nebojte sa, nechceme vo vás vzbudiť výčitky. Iba sa nad tým na chvíľu zamyslime. Moderný svet plytvá oblečením. To je fakt. Pritom recyklácia a eko myslenie je ešte stále tak trochu výsadou malej skupiny ľudí. Čo môžeme urobiť my, bežní smrteľníci? Oplatí sa investovať do bio oblečenia, a ako sa v tom vlastne vyznať? Čítať viac..

0 „Púť je ako život“

„Púť je ako život“

23.9.2016 v kategórii Wellness

Marcel Metes a Marian Burian sú dvaja priatelia, ktorí načas zanechali ruch veľkomesta a hektický spôsob života a rozhodli sa nájsť samých seba pri chôdzi. Počas prvej spoločnej púte prešli pešo vyše 800 kilometrov – miesta, ktoré videli im ostali v nohách, zážitky v spomienkach a krásny pocit v srdci. Čo všetko prináša odhodlanie odísť na pešiu púť, ako sa na nej zmení hierarchia hodnôt, prečo je také ťažké vrátiť sa späť? To všetko a mnoho iného nám sympatickí slovenskí pútnici prezradili počas dlhého a veľmi podnetného rozhovoru exkluzívne pre čitateľov FIT štýlu. Čítať viac..

0 Reč farieb

Reč farieb

23.9.2016 v kategórii Wellness

Prítomnosť farieb je taká samozrejmá, že len málokto si uvedomuje ich obrovský význam a vplyv na človeka. Zohrávajú v našich životoch dôležitú úlohu a prinášajú so sebou množstvo informácií, ktoré dokážu prezradiť aj to, ako sa práve cítite alebo akú máte náladu Čítať viac..

0 VŠETKO SA ZAČÍNA V HLAVE, Andy Winson

VŠETKO SA ZAČÍNA V HLAVE, Andy Winson

20.9.2016 v kategórii Wellness

Počas svojej kariéry získal množstvo certifikátov a osvedčení z oblasti psychológie, psychoterapeutického výcviku, rozvoja ľudského potenciálu, finančnej gramotnosti, rétoriky, zdravia a výživy. Učil sa od tých najlepších lektorov, koučov a biznismenov na svete. Jeho školeniami prešli tisícky ľudí na Slovensku, v Čechách, Ukrajine a Rumunsku. Je autorom mnohých seminárov na osobnostný rozvoj, komunikáciu, predaj, vedenie ľudí, budovanie tímu, rétoriku, dosahovanie výnimočných výsledkov a programovanie mysle. Čítať viac..

0 Voňavá terapia – aromaterapia

Voňavá terapia – aromaterapia

20.9.2016 v kategórii Wellness

Všetci máme radi príjemné a voňavé. Používame parfumy, kupujeme si osviežovače vzduchu, rozvoniavame príbytky a radi zapaľujeme vonné sviečky. Ale vedeli ste, že pomocou vôní sa dajú liečiť i rôzne ochorenia? Jedna z metód prírodnej medicíny sa nazýva aromaterapia a spočíva v aplikácii silíc (éterických olejov). Čítať viac..

0 Hladko-hladká pokožka

Hladko-hladká pokožka

16.9.2016 v kategórii Wellness

Kult hladkého tela je súčasnosť. V minulosti – nie tak dávnej – sme chodili po svete chlpatí a nikomu to neprekážalo. Ako vo všetkom aj v tejto otázke sme napriek vývoju a novinkám na trhu každý iný a tak asi treba voliť aj možnosti zbavovania sa chĺpkov. Čítať viac..

Článkov: 185