Zdravie články

0 prvá pomoc, resuscitácia, oživovanie, dieťa, nehoda,úraz

Prvá pomoc pri úrazoch

23.7.2017 v kategórii Zdravie

V skratke si priblížime, čo to znamená dať zraneného do stabilizovanej polohy, ako sa má správne oživovať a ako poskytnúť základnú prvú pomoc pri bežnejších úrazoch. Tieto návody nemajú slúžiť ako náhrada kurzov prvej pomoci, skôr majú všetkých nás motivovať k ich absolvovaniu a k záujmu o túto problematiku. Čítať viac..

0 CELIAKIA ako najzávažnejšia forma neznášanlivosti lepku.

CELIAKIA ako najzávažnejšia forma neznášanlivosti lepku.

20.7.2017 v kategórii Zdravie

Celiakia je chronické, celoživotné ochorenie, ktoré je spôsobené trvalou neznášanlivosťou lepku. Jedinou formou pomoci je v súčasnosti prísne dodržiavanie bezlepkovej diéty. Existuje však oveľa viac ľudí, ktorí sú na lepok nadmerne citliví (intolerancia lepku), no tí nemusia lepok zo stravy vylúčiť natrvalo. Tento stav môže byť u nich len prechodný. Čítať viac..

0 Počuli ste už o

Počuli ste už o "atletickej anorexii"? Týka sa iba športovcov?

17.7.2017 v kategórii Zdravie

Áno, anorexia má čo do činenia aj so športovcami. Všeobecne sa zaužíval pojem „atletická anorexia“, ale v skutočnosti sa netýka iba vyznávačov atletiky. Aké dôsledky môže mať nekontrolované chudnutie na ľudský organizmus, nám načrtne PaedDr. Vlado Zlatoš, PhD., odborník na optimálnu výživu, životosprávu a extrémnu kondíciu... Čítať viac..

0 Leto a úrazy. Kedy privolať záchranku?

Leto a úrazy. Kedy privolať záchranku?

14.7.2017 v kategórii Zdravie

Letná sezóna je tu. S množstvom príležitostí k aktívnemu tráveniu voľného času však patrí aj ostražitosť – pretože o to najcennejšie, čo máme – život a zdravie – možno veľmi ľahko prísť. Viete, kedy, ako a za akých okolností tak treba privolať záchrannú službu? Čítať viac..

Článkov: 209