4 týždne + týchto 5 jednoduchých cvikov = transformácia vášho tela.

redakcia FIT štýl | 13. jún 2017
4 týždne + týchto 5 jednoduchých cvikov = transformácia vášho tela.

Týchto päť jednoduchých cvikov každý deň a vaše telo podstúpi transformáciu na nepoznanie.

Namotivovaní vtrhnete do posilňovne, inšpirovaní krásnymi postavami z instagramu či facebooku začnete „makať“ a prvé výsledky sa, samozrejme, dostavia.

Skvelé! Ale?

V prvom rade nezabúdajte, že dôslednosť a vytrvalosť sú pre želateľnú formu vášho tela nevyhnutné.

Bez ohľadu na to, ako tvrdo pracujete na svojich krivkách, ak nezotrváte, všetko vaše úsilie a čas sú zbytočné. Preto odporúčame zapamätať si týchto päť jednoduchých cvikov a robiť ich každý deň (okrem jedného dňa odpočinku). Všetky tieto cviky posilňujú vaše jadro (core), a rovnako sú zamerané na iné kľúčové oblasti vášho tela.

Tieto cviky tvoria základ, ľahko si ich zapamätáte a bude to rýchlovka. Žiadne pomôcky nepotrebujete.

1. SQUATS - DREPY

Toto cvičenie je nevyhnutné, ak chcete mať vyformované nohy a zadok. Po vykonaní celej série drepov by ste mali cítiť celé stehná a zadok.

A bonus naviac? 
Toto cvičenie tiež posilní vaše brušné svalstvo.

Pomalým a technicky správnym vykonávaním drepov predídete zraneniam a zabezpečíte, aby vaše svaly pracovali efektívnejšie. Vykonajte tri série drepov s vami nastaveným počtom opakovaní a s každým tréningom ich počet navyšujte. Počas nasledujúcich dní by ste mali byť schopní urobiť stále viac drepov.

Trúfate si? Drepová výzva! 100x drep v rôznych obmenách. Trúfate si?

2. KĽUKY

Pre začiatočníkov to môže byť trochu náročné, ale je to skvelý spôsob, ak chcete efektívne formovať ruky, ramená a hruď. Výsledný efekt naozaj stojí za tú prácu. Ak vám to zo začiatku nejde z pozície na nohách, skúste začať na kolenách.

3. PLANK - DOSKA

Toto vytrvalostné cvičenie je zlatým štandardom pre tónovanie vášho CORE. Zaujmite pozíciu planku (ako keby ste urobili kľuky). Udržte svoje telo čo najrovnejšie. Môže to vyzerať ľahko, ale ako ubiehajú sekundy, vydržať v tejto pozícii sa stáva čoraz ťažšie. Udržujte pozíciu dosky tak dlho, ako budete môcť. Urobte tri série každý deň a výdrž v planku stále navyšujte.

Čítajte tiež: Viete, čo sa stane, keď budete pravidelne cvičiť PLANK?

4. PODSADZOVANIE PANVY

Ľahnite si na chrbát, nohy pokrčte v kolenách a zatláčajte panvu nahor, pričom silou stláčajte sedacie svaly. Za vaším okrúhlym zadkom sa budú všetci otáčať.

5. HOROLEZEC

Toto cvičenie s vysokou intenzitou skutočne rozprúdi vašu krv. Začnite z polohy, akoby ste šli vykonávať kľuky, potom ohnite koleno smerom k hrudi. Striedajte nohy a naberte poriadne tempo.

Pravidelné vykonávanie niekoľkých sérií týchto cvikov každý deň bude krásne formovať vaše telo a páliť kalórie.

Samozrejme, jesť rozumne je rovnako dôležité ako cvičenie, takže sa uistite, že máte dostatok bielkovín a tukov, obmedzte cukor, no nevzdávajte sa ho úplne. Voľte tie správne sacharidy, ktoré neublížia vašej  postave. Pamätajte tiež, že potrebujete dostatok spánku, aby ste sa zotavili, a aspoň jeden deň odpočinku týždenne.

Možno uprednostníte domácu výrobu: Domáca proteínová tyčinka z ingrediencií, ktorým rozumiete

Využite špeciálnu akciu a objednajte si predplatné!