Ako na to, aby sa cvičenie stalo rutinou?

redakcia FIT štýl | 20. Feb 2017
Ako na to, aby sa cvičenie stalo rutinou?

Týchto 9 tipov nech vás inšpiruje k tomu, aby sa cvičenie stalo rutinou.

Viete aké sú najčastejšie výhovorky, prečo necvičiť? Čítajte a pobavte sa: 
Najčastejšie výhovorky, PREČO NECVIČIŤ.

Aby sa cvičenie stalo rutinou

1. Kúpte si pekné oblečenie na cvičenie.

 

Možno sa vám to bude zdať banálne, ale nie je to úplne tak. Kúpte si pekné oblečenie na cvičenie, beh či inú športovú aktivitu. V peknom oblečení sa budete sama sebe určite viac páčiť, tým pádom budete mať zo seba lepší pocit, a už len samotná investícia, akou kúpa športového oblečenia bola, bude určite tým prvým krokom, či jedným z motívov, prečo vytrvať.

2. Ako sa dopracovať každý deň k hodine pohybu?

Premyslite si pre vás najschodnejšiu cestu, ako sa každý deň dopracovať k hodine pohybu. To, že nemáte čas už všetci vieme, čiže, z dlhodobého hľadiska asi nebude reálne dochádzať do posilňovne či na hodinu zumby na druhý koniec mesta, aj keď je tam ten najlepší tréner. Trénovať sa dá aj doma, aj vonku.

Toto je napríklad skvelý spôsob, ako mať osobného trénera a super motiváciu doma! Cvičte ONLINE! 

Nie, neodhovárame vás od členstva v posilňovni, len si vymyslite vhodné alternatívy, ktoré budú fungovať, ak vám na cvičenie aj s cestou zostane naozaj len hodinka denne. Nepremárnite ju cestovaním, vyberte zo skrine karimatku, a proste si to odcvičte doma.

3. Začnite pomaly

Ak ste doteraz necvičili alebo máte za sebou dlhšiu odmlku z akýchkoľvek dôvodov, začnite pomaly. Zľahka. Ide o to, cítiť sa pri cvičení, a hlavne po ňom, príjemne. To vám nabudí chuť zasa sa k nemu na druhý deň vrátiť. Možno sa vám bude zdať, že ste nepodali žiadny veľký športový výkon, ale berte to ako dobrý nový štart. Krok za krokom, deň po dni to bude lepšie.

Cvičenie vo vode je na začiatok úplne skvelé: Cvičenie vo vode - zábava, posilnenie a uvoľnenie v jednom.

4. Zapojte rodinu.

Deti sa chcú ísť bicyklovať do parku? Výborne. Tak vy si môžete zabehať. Alebo ich povýšte na svojich osobných trénerov, určite vám budú rady stopovať čas pri intervalovom tréningu alebo rátať drepy či kliky. A čo keby ste sa spoločne so synom alebo manželom prihlásili na beh, ktorý sa koná vo vašom meste?

Mohlo by vás zaujímať: Viete, čo sa stane, keď budete pravidelne cvičiť PLANK?

5. Kde sú vaši priatelia?

Chápeme, že všetci sú zaneprázdnení. Ale čo tak spojiť príjemné s užitočným a v znamení troch dôvodov – motivácia, inšpirácia, konverzácia, stráviť občas čas pri športe spolu?

6. Počúvajte svoje vnútorné hodiny.

Pozor, veľmi dôležité! Niekto má dostatok energie a vyhovuje mu cvičiť skoro ráno, inému poobede alebo až večer. Zistite, ako ste na tom. Môže byť kameňom úrazu, ak budete cvičiť v čase, ktorý vám nevyhovuje. Otestuje sa. Vyskúšajte, ako sa cítite napríklad pri behu, ak si ráno privstanete, alebo ak ho absolvujete tesne po príchode z práce. Nie vždy je možné sa tomu prispôsobiť, no pri dobrom plánovaní sa dá aj toto vymyslieť.

7. Jedzte.

Žiadne šialené diéty a hladovanie! Zlaté pravidlo – všetko, čo máte pred sebou na tanieri, by mal kladne vyhodnotiť váš zdravý rozum. Schváľte si sami sebe, či jedlo, ktoré sa chytáte zjesť je pre vás to pravé, aj keď fakt máte naň strašnú chuť. Mať chuť na niečo ešte nie je indikátorom toho, čo vaše telo fakt potrebuje.

8. Pravidelné lekárske prehliadky – určite by mali byť samozrejmosťou.

9. Cvičte s tými, ktorí majú výsledky a sú odborníci v tom, čo robia.

Informujte sa, zisťujte a určite nájdete webové stránky a blogy s videami cvičení a odbornými radami. Sú dostupné naozaj kedykoľvek a kdekoľvek a majú jednu výhodu: sú užasne inšpirujúce. Heslo znie: „Keď to dokáže ona, dokážem to aj ja!“ A presne sem sme vás chceli dostať. Na štartovú čiaru s hlavou plnou odhodlania, vytýčených cieľov, pozitívnych myšlienok a chuti zabojovať za seba. Veď na konci celého tohto snaženia ste vy. Zdravé a krásne. V akomkoľvek veku.

Mohlo by vás zaujímať: 
METAFIT - spaľuje tuk, buduje silu, tvaruje postavu.
Domáca proteínová tyčinka z ingrediencií, ktorým rozumiete
Raňajky na 7 dní. Tipy a inšpirácia pre vás...