Iba zdravé svaly vedia podať dobrý výkon. Venujte svojim nohám dostatočnú pozornosť pred aj po výkone

Redakcia | 20. Sep 2020
Iba zdravé svaly vedia podať dobrý výkon. Venujte svojim nohám dostatočnú pozornosť pred aj po výkone

Pri cvičení je nesmierne dôležité aby bol športovec v najlepšej kondícii. Prinášame Vám zásady zdravého športovania.

Iba zdravé svaly vedia podať dobrý výkon. Venujte svojim nohám dostatočnú pozornosť pred, aj po výkone.

Úspešný športovec dodržiava minimálne 3 zásady zdravého športovania:

  1. Zahriatie svalov. Pred každou športovou aktivitou je dôležité svaly pripraviť. Ideálnych je 15 – 20 minút zahrievacej aktivity. Vyskúšať môžete aj prípravnú masáž svalov hrejivou emulziou, ktorá svaly dobre prekrví.
  2. Kvalitná strava pre energiu svalov. Ohľadom stravovania popri športe existuje množstvo článkov a teórie. Dôležité je dbať na zdroj a kvalitu potravín, správny príjem energie, dopĺňať vitamíny a minerály. Samozrejme dodržiavať pitný režim a nikdy nehladovať. Tam, kde je výdaj energie, musí byť aj vyvážený príjem a naopak.
  3. Regenerácia. Často sa zabúda na starostlivosť „po“. Aby telo bolo schopné dlhodobých výkonov, je nutné sa o svaly po športe postarať. Nevynechajte strečing, nasledovať môže sauna alebo teplá sprcha. A na záver regeneračná masáž s prípravkami, ktoré obsahujú kreatín pre rýchlejšiu regeneráciu.
Rad masážnych produktov ALPA SPORT STAR je vyvinutý priamo pre potreby športovcov. Táto produktová línia prináša gély, emulzie, oleje a roztoky určené buď na prípravnú masáž na zahriatie svalov (START so zázvorom) alebo na regeneračnú masáž (RELAX s mentolom) po výkone, ktorou uvoľníte svalstvo, odstránite únavu a urýchlite rekonvalescenciu.
Kúpite v 101 Drogerie, dm drogerie markt,Teta a Metro.

Komentáre