Joga pre každého

Garmin | 29. júl 2022
joga, garmin hodinky, cvičenie, fit styl,
foto: Garmin

Výhodou jogy je, že ju môžete praktizovať kedykoľvek a kdekoľvek a v podstate k nej okrem podložky nepotrebujete žiadne špeciálne pomôcky. Samozrejme, že tieto existujú (napr. jogové bloky či popruhy), no nie je nevyhnutné ich používať. Pokojne si vystačíte s vlastným telom. Jogu ako takú môžu skutočne cvičiť takmer všetci vrátane športovcov telom aj dušou. Platí však, že nie všetky ásany či sekvencie sú vhodné pre každého. Chce to dobrého poradcu. 

Jogový inštruktor? Základ. K dispozícii vždy, keď sa vám to hodí? Problém. Alebo aj nie. Skvelým pomocníkom pri cvičení jogy a inštruktorom v jednom sú hodinky Garmin, do ktorých si môžete z aplikácie Garmin Connect stiahnuť jogové zostavy s konkrétnym zameraním či cvikmi, ako napríklad Balance and Concentration (rovnováha a koncentrácia) či Sun Salutation (pozdravy slnku). Ak neviete, ako s jogou začať, možno vás inšpirujú práve jogové zostavy určené pre začiatočníkov. No nielen na nich Garmin myslí. Pre toho, kto už v minulosti jogu praktizoval, má k dispozícii aj zostavy na pokročilej úrovni.

hodinky garmin

Hodinky, ktoré podorujú tieto funkcie, ale aj iné ako napr. animované cviky, či bežecké plány Garmin Coach nájdete na https://venu.garmin.sk