METAFIT - spaľuje tuk, buduje silu, tvaruje postavu.

Diana Mašlejová v spolupráci s metafit inštruktorkou Silviou Hadekovou | 27. september 2018
METAFIT - spaľuje tuk, buduje silu, tvaruje postavu.

Počuli ste už o Metafite? Jeho tajomstvom je nielen rýchle budovanie sily a kondície, ale aj spaľovanie podkožného tuku.

Naštartuj metabolizmus s Metafitom

Len ďalšie nové skupinové cvičenie? Ani náhodou. Metafit má prepracovaný koncept a napriek tomu, že niektoré z cvikov možno budete poznať, spôsob, akým tréning prebieha a akcent na vysokú intenzitu zabezpečí klientovi rýchlo viditeľné a citeľné výsledky.

 

Metafit - Spaľuje tuk, buduje silu, tvaruje postavu. 

Metafit zlepšuje kondíciu, a to oveľa efektívnejšie ako vytrvalostné cvičenie. Spaľuje tuk, buduje silu, tvaruje postavu. Predstavuje účinný spôsob, ako posilniť srdce, spáliť kalórie a zlepšiť výdrž. Zrýchľuje metabolizmus.

Metafit radíme medzi HIIT tréningy, so striedaním intervalov, napríklad 30 sekúnd workout - 30 sekúnd oddych.

Pri cvičení Metafitu cvičíme na maximum, a teda sa dostávame do anaeróbnej zóny, keď naše telo nespaľuje podkožný tuk, ale zásoby cukru v pečeni a svaloch. Tuk nespaľujeme počas cvičenia, ale až po ňom, vo fáze regenerácie. Tento efekt trvá 24 až 36 hodín po skončení tréningu

Posilňovacie cvičenia nám zasa rysujú svaly, ktoré sú nesmierne dôležité pre naše každodenné fungovanie, a zároveň nám svalová hmota pomáha spaľovať tuk. Svaly spotrebujú viac energie ako tuk, čiže, zjednodušene povedané, čím viac svalov máme, tým lepšie spaľujeme,“ vysvetľuje Silvia Hadeková - inštruktorka "metafit" tréningov.

Metafit - metabolický tréning

Znie to trošku zvláštne, ale za týmto spojením sa skrýva vysoko efektívny spôsob, ako naštartovať telo nielen počas tréningu, ale po celý deň, mesiac, rok.

„Aj názov cvičenia Metafit je odvodený od slova metabolizmus. To, aký máme metabolizmus, ovplyvňuje to, ako si naše telo vie poradiť s energiou, ktorú prijmeme stravou. Kto má rýchly metabolizmus, ten spaľuje rýchlejšie, a teda sa mu darí napríklad aj rýchlejšie schudnúť.

V dnešnej dobe má vplyvom životného štýlu, sedavého zamestnania, a v neposlednom rade aj vplyvom skúšania rozličných diét, veľa ľudí metabolizmus spomalený. A práve Metafit je cvičenie, ktoré nám ho pomáha naštartovať.“

Kto metafit vytvoril?

Tvorcom Metafitu je bývalý mariňák a Ironman v triatlone z Veľkej Británie, Justin Corcoran. Trénoval profesionálnych športovcov, elitných vojakov a množstvo osobných klientov. Počas toho získal bohaté skúsenosti v oblasti fitnes. Na základe svojich skúseností vytvoril program, v rámci ktorého každý mesiac vychádza nový Metafit workout v trvaní 20-minút.

Každý workout pozostáva z funkčných cvikovniektoré sú výbušné, iné silové alebo na výdrž. Je zostavený tak, aby sme počas neho precvičili celé telo,“ dodáva inštruktorka Metafitu Silvia Hadeková. Byť fit, vyzerať fit, cítiť sa fit.