Skracovačky 5-krát inak alebo ako správne cvičiť brušáky

Ing. Ladislav Ostertag | 17. apríl 2017
Skracovačky 5-krát inak alebo ako správne cvičiť brušáky

Neodmysliteľnou súčasťou ako doviesť Vaše brucho k dokonalosti sú skracovačky. Existuje mnoho foriem ako najlepšie cvičiť skracovačky. Týchto 5 tipov určite využite v rámci svojho tréningu.

Skracovačky podobné klasickým brušákom

Skracovačky podobné klasickým brušákom. V tomto prípade mierne zdvíhame lopatky od podložky no nekrčíme krk. Snažíme sa ho mať vystretý a pozerať sa priamo na hor. Pri zdvihu lopatiek od podložky, vydychujeme a snažíme sa čo najlepšie zmrštiť a napnúť brucho.

Skracovačky s nohami v pravom uhle

Skracovačky kde dáte nohy do pravého uhla. To znamená, že ich dvihnete a pokrčíte v kolenách. Ruky máte v lakťoch vystreté a držíte ich nad kolenami. Postupne opäť zdvíhate lopatky čo najvyššie od podložky, ale brucho máte stále napnuté. Pri zdvihu od podložky vydychujete.

Skracovačky -  nohy v tvare písmena V

Skracovačky pri ktorých nohy máte vo vzduchu vystreté v kolenách. Môžete ich dať mierne od seba do tvaru písmena V. Ruky smerujú medzi nohy a pomaly dvíhate lopatky od podložky. Tento typ skracovačiek je náročný aj na udržanie nôh vo vzduchu, takže pritom zapájate aj stehenné svalstvo. Zase vydychujete, keď odliepate lopatky od podložky.

Skracovačky - dlane k členkom

Skracovačky - tvz., brušáky k pätám. Chodidlá máte položené na zemi tak ako pri klasických brušákoch. Lopatky mierne odlepíte od podložky. Ruky máte vystreté vedľa tela a snažíte sa dotknúť vašimi dlaňami členkov. Ľavá ruka, ľavá päta. Pravá ruka, pravá päta. Nič komplikované. Pri tejto forme sa zapájajú aj boky. Vydychujete, keď sa dotýkate prstami členkov.

Skracovačky koleno - lakeť 

Skracovačky pomocou vytáčania a dotyku lakťa a kolena. Pravý lakeť sa dotkne ľavého kolena a naopak. Ľavý lakeť sa dotkne pravého kolena. Tento cvik sa môže vykonávať rýchlo ale aj pomaly, brucho máme stále napnuté.

Poďte si zabehať: BEHOM k schudnutiu!

Využite špeciálnu akciu a objednajte si predplatné!