Zabudnite na klasiku – chudnite so STREET DANCE!

Eva Kliská | 1. december 2016
Zabudnite na klasiku – chudnite so STREET DANCE!

Je to jeden z najzábavnejších spôsobov chudnutia. Street dance nie je doménou iba dospievajúcej mládeže. Zamilujú sa doňho aj ľudia, ktorí majú dávno po dvadsiatke alebo tridsiatke.

Street dance alebo pouličný tanec v sebe zahŕňa niekoľko tanečných štýlov, obsahuje prvky akrobacie, oplýva dynamikou, slobodou pohybu a nedrží sa prísnych pravidiel choreografie. Street dance je freestylová záležitosť, nemožno ho zaškatuľkovať do riadených pohybov a presných krokov, je to predovšetkým o zábave, rytme, a v neposlednom rade aj o zhadzovaní prebytočných kalórií.

Chudnite, posilňujte, tancujte s úsmevom na tvári v RIVERPARK DANCE SCHOOL!

Street dance ako spôsob chudnutia

Tanec je pohyb, pri ktorom dochádza k spevneniu svalov a zákonite k tvarovaniu postavy. Dokonca aj váš mozog vám bude vďačný, pretože pri akomkoľvek druhu tanca si cvičíte koordináciu a odbúravate stres veľmi prirodzeným spôsobom.

Precvičíte si vytrvalosť, rýchlosť, zlepšíte koordináciu a posilníte srdcovocievny systém.

Street dance a všetky jeho štýly sa vyznačujú veľmi energetickým pohybom. Takmer všetky pohyby sa vykonávajú v miernom podrepe a predklone, výpady do strán pôsobia na stehenné svaly. Najviac sa využívajú nohy, chrbtica, ruky a tiež brucho.

Ak túžite po pevnom a vypracovanom tele, tento druh tanca vám ho určite zabezpečí. Pri hodine rekreačného tancovania spálite v priemere dvesto až tristo kilokalórií. Je to jeden z najzábavnejších spôsobov chudnutia. Precvičíte si vytrvalosť, rýchlosť, zlepšíte koordináciu a posilníte srdcovocievny systém. Aby sa skutočne dostavili aj výsledky vášho snaženia, potrebujete sa tancu venovať aspoň dvakrát týždenne, minimálne 50 minút.

Mohlo by vás zaujímať: Schudnem vďaka joge?

Viete ako Street dance vznikol?

Tento tanečný štýl vznikol v 70. rokoch dvadsiateho storočia, v chudobných štvrtiach New Yorku, odkiaľ sa postupne rozšíril do celého sveta. Street dance zastrešuje niekoľko tanečných štýlov. Medzi najznámejšie patrí napríklad Hip-hop, Break Dance, R´n´B či Modern Street. Všetky techniky sa vyznačujú dynamickými, často fyzicky náročnými pohybmi. Ich vykonávanie však poskytuje veľa zábavy a radosti z pohybu. Pre mnohých sa stal životným štýlom. Výrazne ovplyvnil vývoj hudby a jej mixovania, módy a tanca.

Čítajte tiež: Motivačná hudba pri cvičení. Naozaj motivuje?

Naučte sa počúvať rytmus hudby

Istá dávka muzikálnosti a cit pre rytmus sú pri tomto štýle veľmi dôležité, pretože tu vás partner nevedie a pohyby v rytme hudby musíte zvládnuť sami.

Rovnako dôležitá je aj koordinácia pohybov, ktorých pri jednej choreografii môže byť veľmi veľa. Street dance má veľa dynamických prvkov, bez ktorých sa nezaobídete.

Počítajte s tým, že na začiatku sa budete musieť sústrediť na veľa vecí naraz. Pri tomto tanci zapájate všetky časti tela a ak je tanečný tréning skutočne intenzívny, vaše telo to určite pocíti.

Street dance v teplákoch?

Street dance je predovšetkým o pohodlnosti a k tomu je prispôsobené aj oblečenie. V podstate tu neexistujú žiadne pravidlá, ktoré by určovali špeciálny druh oblečenia. Tanečníci však uprednostňujú voľnejšie oblečenie, ktoré vás nijakým spôsobom neobmedzuje pri pohybe.

Tepláky alebo nohavice voľnejšieho strihu, k tomu tričko, tielko alebo mikina. Asi najdôležitejšou časťou sú topánky, najvhodnejšie sú tenisky s odpruženou pätou.

Tanec je predovšetkým o zábave, musí vás baviť a robiť vám radosť, všetko ostatné, ako sú kroky, rytmus a pohyby, je druhoradé. Tanec nie je len o krásnych telách a budovaní kondície, dokáže tiež vyčistiť vašu myseľ a postará sa aj o príval pozitívnej energie.