Urýchľovače spaľovania tukov

Redakcia | 27. február 2019
Urýchľovače spaľovania tukov

Jedinou možnosťou, ako prinútiť naše telo využívať energiu z vlastných tukových zásob, a nie zo sacharidov prijatých v strave, je dostať telo do stavu ketózy.

Tento stav je možné dosiahnuť iba vtedy, keď naše bunky nemajú prístup k sacharidom, to znamená, že im neostane nič iné, ako siahnuť po tukových bunkách. V praxi to znamená zníženie príjmu potravín s vysokým obsahom sacharidov, ako sú cestoviny, zemiaky, ryža, sladkosti, pečivo a ovocie, a súčasne zvýšenie príjmu potravín s vysokým obsahom bielkovín (proteínov), ako je mäso, vajcia, mliečne výrobky, strukoviny, či rôzne proteínové výživové doplnky. 

Spaľujte tuky! AKO?
Prečítajte si tiež:

Spaľujte tuky! AKO?

Urýchľovače spaľovania, alebo látky, ktoré nám pomáhajú „spaľovať rýchlejšie:

  • L-karnitín – prenáša mastné kyseliny priamo do mitochondrií, ktoré ich následne premieňajú na energiu. Bez L-karnitínu sa mastné kyseliny do mitochondrií nedokážu dostať a telo tým pádom nemôže spaľovať tuky.
  • Kofeín. Kofeín dokáže zvyšovať termogenézu (zvyšovanie produkcie tepla), pomáha teda spáliť väčšie množstvo kalórií. Okrem toho podporuje anaeróbny výkon a vytrvalosť svalov.
  • Zelený čaj – má vysoký obsah katechínov a termogénne vlastnosti.
  • Extrakt guggul – získaný zo živice stromu Gum guggul. Je významným antioxidantom a na organizmus má množstvo ďalších priaznivých účinkov.
  • Extrakt z horkého pomaranča (Citrus Aurantium). Obsahuje synefrín, vďaka čomu je považovaný za prírodnú alternatívu efedrínu bez vedľajších účinkov. Priaznivo pôsobí na metabolizmus lipidov, pretože zvyšuje mieru uvoľňovania energie z tukov, čím prispieva k zníženiu telesnej hmotnosti.
  • Extrakt z kôry z vŕby bielej (Salix alba) – v kombinácii s inými látkami silne znásobuje účinok spaľovania tukových buniek.