ČSOB odštartovala Zimnú sériu vo Vrakuni

Angelika Kutišová | 20. november 2019
ČSOB odštartovala Zimnú sériu vo Vrakuni

Vrakuňa je zároveň aj novou mestskou časťou, ktorá sa zapojila do série zimných behoch organizovaných po taktovkou Be cool. Ako povedal Jozef Pukalovič, riaditeľ spoločnosti, vždy mali sen, aby sa raz zimná séria bežala vo všetkých bratislavských častiach. Pripojením Vrakune sa tak séria rozšírila na 5 behoch, to znamená, že bežci si každý mesiac budú môcť zabehnúť jeden beh od novembra až do marca.

Je to veľmi príjemné spestrenie tréningov. Mnohí bežci, vrátane mňa sa na zimu zazimujú do objemových tréningov, čo znamená navýšenie počtu odbehnutých kilometrov za mesiac, avšak výrazne pomalším tempom, ako behávame napríklad na konci zimy alebo na jar. Pokiaľ si človek behá iba pre radosť a nenasleduje žiaden tréningový plán, tak je táto séria vhodným doplnkom k zimnej objemovke v tom zmysle, že telo dostane pravidelne minimálne raz za mesiac zmenu - šok vo forme rýchleho behu. Tento rok si každý účastník nájde vo svojom štartovnom balíčku aj magnetku z danej časti mesta a vyskladá si tak celú Bratislavu. Takáto drobnosť najviac poteší deti, ktoré milujú magnetky, ktoré ich aj trochu učia. Je to výborný nápad. 

Vo Vrakuni sa stretli aj bežci z amatérskeho bežeckého tímu FIT štýl Runnig Team. Tí, čo si nevybrali balíček už deň vopred v Auparku, si odstáli rad ráno pred behom. A hoci bolo sychravé počasie, stretnutie bežeckých kamošov z rôznych kútov Slovenska potešilo už pri tomto čakaní. Bežci si mohli vybrať trasu na 5 km alebo na 10 km. nakoniec sa počas behu aj vyčasilo a potvrdilo sa, že takéto počasie je jedno z najlepších, aké môže bežca čakať na pretekoch. 
Cez FIT štýl Running Team sa aj súťažilo o štartovné. 
Na FB stránke FSRT, ktorá sa v týchto dňoch transformuje do dostupnejšej formy "skupiny" namiesto stránky prebiehala aj súťaž o štartovné na trasu 10 km. Dve voľné "vstupenky" získala Lucka Čanecká, ktorá nám po evente napísala toto:

"Tak prvej by som sa chcela poďakovať fit style running team za štartovné. Vôbec som si nemyslela, že vyhrám práve u vás. Cestovala som zo Skalitého, čo je 265 km k Bratislave (Vrakuni), ráno som musela vstávať o 3:20, aby som všetko stihla... Na tento beh som zobrala svoju dobrú kamarátku Betku, ktorá pochádza z Liptova. Bežalo sa veľmi dobre, krásny lesopark, príroda. Síce nám najprv počasie neprialo (pršalo), ale potom sa vyčasilo. Veľmi sa mi páčila organizácia tohto behu. Na každom potrebnom mieste mali svojich ľudí. Atmosféra bola veľmi dobrá, ľudia ktorí tiež so mnou behali 10 km boli priateľky a povzbudzovali. A určite sa s mojou kamarátkou Betkou ešte vrátime na najbližší beh. "

Najbližšie si budete môcť zabehnúť druhú časť tejto série v mestsej časti Dúbravka, od Rock café Bratislava v sobotu, 7.12.2019.Už ste prihlásení?

Sledujte aj našu skupinu, kde bude znova súťaž o štartovné! A ak sa u nás zastaví Mikuláš, tak bude aj zopár darčekových štartovných čísielok.

Vaša Angie, kapitánka FSRT