Predstavujeme ambasádorov FIT štýl running teamu pre Bratislavský región

Redakcia | 3. júl 2019
FSRT, fit štýl running team, beh, voda, pitný režim, bežec, bežci, bežkyňa, pitie, leto, teplo, horúco, horúčava, výkon, prevencia, čo si brať so sebou na beh, letná sezóna, šport, kardio

Behmi naprieč Bratislavou a okolím vás budú sprevádzať zaujímavé tváre.

Ambasádorka pre Bratislavu a okolie: Angelika Kutišová

Angelika je redaktorka časopisu FIT štýl a od januára sa ku vám prihovára hlavne cez bežecké články.  K behu sa dostala „náhodne“, keď ju kamarátka zavolala večer behať a ona sa jej vysmiala. No smiech vymenila zvedavosť a už na druhý deň súhlasila.

Bolo to pred takmer 7 rokmi a od počiatočných 3 km prešla cez polmaratóny, maratóny a ultramaratóny k behu „pre dobrý pocit“. Ako hovorí, beh je jej fyziologická potreba rovnako ako potreba najesť sa, či napiť sa. Je vďačná za každý kilometer a nerieši tempá, či iné parametre. K behu priviedla už nejedného človeka, ktorí – ako priznáva – ju už dávno výkonnostne predbehli.

Angelika vedie behy vhodné pre začiatočníkov v Bernolákove. Pozývať vás bude aj na dlhé ranné pomalé behy v Karpatoch a po prázdninách prídeme aj s ďalšími termínmi. Angie, ako ju voláme familiárne, vedie aj kurz o správnej technike behu.

Kurz je vhodný najmä pre začiatočníkov a okrem techniky sa na ňom preberajú aj iné bežecké zaujímavosti, ako napríklad:

  • diagnostika nohy z tenisiek a aké rôzne tenisky poznáme – pomoc pri výbere
  • typy bežeckých tréningov, ale aj tréning metabolizmu a mentálnej sily
  • stravovanie pred, počas a po behu