Značka Garnier je oficiálne Cruelty free

GARNIER | 9. marec 2021
Značka Garnier je oficiálne Cruelty free

Všetky produkty značky Garnier na celom svete sú teraz oficiálne Cruelty free - značka získala schválenie od organizácie Cruelty Free International (CFI) v rámci Leaping Bunny programu. CFI je popredná organizácia bojujúce za ukončenie testovania na zvieratách a predstavuje zlatý štandard v oblasti Cruelty free.

Garnier je jednou z najväčších globálnych značiek, ktorú organizácia Cruelty Free International v rámci programu Leaping Bunny kedy schválila. Ide o obrovský krok nielen pre značku Garnier, ale pre celé kozmetické odvetvie.

"Značku Garnier poznáme snáď všetci. Spolupracovať s jej predstaviteľmi na ukončenie testovania na zvieratách v kozmetickom odvetví a oficiálne ju schváliť v rámci programu Leaping Bunny pod organizáciou Cruelty Free International je veľký míľnik. Po dobu niekoľkých mesiacov starostlivo overovali predstavitelia značky Garnier všetkých svojich dodávateľov a zdroje, výsledkom sme si teda úplne istí, "povedala Michelle Thew, CEO organizácie Cruelty Free International.

Cruelty Free pre celý dodávateľský reťazec

Program Leaping Bunny vyžaduje, aby značky detailne zanalyzovali a preskúmali celý svoj dodávateľský reťazec, vrátane všetkých surovín a jednotlivých ingrediencií, pre akékoľvek prípady testovania na zvieratách. Schválenie musí byť udelené všetkým hotovým produktom značky - jednotlivé produkty alebo položky nemožno schváliť samostatne.

V prípade značky Garnier to znamená, že musela zabezpečiť vyhlásenie od viac ako 500 dodávateľov, ktorí dodávajú viac ako 3 000 rôznych ingrediencií z celého sveta. Mnoho mesiacov tak značka Garnier spolu s organizáciou Cruelty Free International pracovala na preukazovaní, že každý produkt z portfólia značky Garnier môže byť oficiálne označený celosvetovo uznávaným logom Leaping Bunny organizácie Cruelty Free International - všeobecne uznávaným Cruelty free označením. Tento prísny proces zabezpečuje, že spotrebitelia si môžu zakúpiť produkt Garnier s úplnou istotou a vedomím toho, že produkt zodpovedá striktným pravidlám Leaping Bunny.

"Garnier sa angažuje proti testovaniu na zvieratách už od roku 1989. Oficiálne schválenie organizáciou Cruelty Free International v rámci programu Leaping Bunny je pre značku obrovský míľnik, a vždy išlo o dôležitú súčasť našej misie Green Beauty. Dnes Garnier urobil ďalší krok k tomu, aby sa stal plne oddanou, skutočne udržateľnú a transparentnou značkou, ktorá prináša Green Beauty každému z nás, "povedal Adrien Koskas, globálny riaditeľ značky Garnier.

Green Beauty - iniciatíva za udržateľnosť

Toto oznámenie vydáva Garnier po roku, ktorý bol pre značku prelomový. V roku 2020 Garnier totiž oznámil svoju iniciatívu Green Beauty, komplexný prístup k udržateľnosti, ktorého cieľom je transformovať každú fázu hodnotového reťazca značky Garnier a významne znížiť vplyv na životné prostredie.

Oznámenie takisto prichádza popri niekoľkých nových inováciách v oblasti udržateľnosti. Každý nový produkt zodpovedá záväzkom značky v rámci iniciatívy Green Beauty a teraz je navyše schválený organizáciou Cruelty Free International v rámci programu Leaping Bunny.

- Garnier EcoPads znovu použiteľné odličovacie tampóny: bezodpadové odličovacie tampóny.
- Garnier textilné masky: Textilné masky sú teraz plne kompostovateľné (rozložiteľné v domácom kompostéri).
- Garnier Fructis šampón & kondicionér: Obaly sú teraz zo 100% recyklátu a sú plne recyklovateľné.

 O značke Garnier

Značka Garnier je globálna a široko dostupná beauty značka, ktorá má ambíciu stať sa prvou skutočne udržateľnou a prírodnou značkou na masovom trhu. Od roku 1904 ponúka značka Garnier efektívne a inovatívne kozmetické produkty, ktoré sú inšpirované a poháňané prírodou. Prírodná, dostupná a udržateľná - značka Garnier je reprezentovaná svojimi dcérskymi značkami: Fructis, Botanic Therapy, Garnier Bio, Skin Naturals, Ambre Solaire, Olia a Color Naturals.

O organizácii Cruelty Free International

Cruelty Free International je popredná organizácia usilujúca o vytvorenie sveta, kde nikto nechce testovať na zvieratách a neverí, že je to potrebné. Náš špecializovaný tím zahŕňa expertov vo svojich odboroch, ktorí kombinujú oceňované kampane, politické lobovanie, vedecké a právne odborné znalosti a spoločenskú zodpovednosť firiem. Vzdelávame, vyzývame a inšpirujeme ľudí na celom svete, aby rešpektovali a chránili zvieratá, skúmame a odhaľujeme realitu života zvierat v laboratóriách, vyzývame jednotlivcov a spoločnosti v rozhodujúcich pozíciách, aby sa zasadili o pozitívnu zmenu pre zvieratá, a bojujeme za lepšie podmienky pre vedu a Cruelty free život.