Ako uľaviť pleti v zimnom období? Kľúčom je hydratácia!

Redakcia | 2. február 2021
Ako uľaviť pleti v zimnom období? Kľúčom je hydratácia!

Hydratovať pleť je dôležité po celý rok a každé ročné obdobie sebou nesie určité špecifiká a dôvody, prečo je pre pokožku hydratácia nevyhnutná. V zime na kožu pôsobí mráz, je dehydratovaná a vysušená. V prípade prechodu zo zimy do tepla sa mení jej prekrvenie a ak je koža suchá, hrozí popraskanie cievok. V jarných a letných mesiacoch je pleť napríklad vystavená škodlivému UV žiareniu.

Preto je dôležité pleti dopriať vhodné ošetrenie, a to ako ráno, tak večer, aby sme dehydratáciu zamedzili. To platí aj pre tých, ktorí majú problémy s mastnou pleťou a akné a používajú prípravky na znižovanie tvorby mazu. Tým, že pleti poskytneme hydratáciu, dodáme jej výživu a zamedzíme tak jej podráždeniu.

Ošetrujúce prípravky Mixa boli vyvinuté s pomocou lekárov tak, aby spĺňali aj tie najprísnejšie požiadavky na zloženie výrobkov určených pre citlivú pleť.

Naša pleť je počas dňa vystavovaná rôznym vplyvom, ako je UV žiarenie, smog, klimatizácia, nepriaznivé počasie a iné. Preto by sme nemali na hydratáciu zabúdať a zaradiť ju do našej rutiny starostlivosti o pleť, a to minimálne 2x denne, teda ráno a večer. Ak sa koža javí ako suchá, napnutá, šupinatá, prípadne s červenými suchými miestami, je potrebné jej dodať hydratáciu aj počas dňa. Výhodou je, že ľahký hydratačný krém sa môže aplikovať aj na make-up.

Pre tieto účely a ochranu pleti v náročných mesiacoch ponúka značka Mixa produkty z radu Hyalurogel, ktorá predstavuje intenzívnu hydratačnú rutinu pre citlivú pleť.

Prvým krokom v rutine by malo byť jemné odlíčenie, a to ako ráno, kedy z pleti odstránime prebytočný maz či zvyšky nočného krému, tak večer, kedy pleť zbavujeme škodlivín z vonkajšieho prostredia.

 micelarni gel

Pre ľahké odstránenie make-upu jedným ťahom bez drhnutia, hydratáciu a upokojenie citlivej pokožky rad Hyalurogel od značky Mixa ponúka micelárne mlieko, obohatené o čistú kyselinu hyalurónovú. Jej molekuly na seba dokážu viazať množstvo vody zodpovedajúce 1000 násobku svojej hmotnosti a tým pomáhajú vylepšiť hydratáciu pleti.

Druhým krokom v starostlivosti je dôsledná hydratácia v podobe nanesenia krému. HyalurogelLight od značky Mixa je intenzívna hydratačná starostlivosť obohatená o kyselinu hyalurónovú a 7% glycerínu pre citlivú pleť so sklonom k dehydratácii. Vďaka unikátnej gélovej textúre preniká rýchlo do pokožky a zanecháva ju dlhodobo hydratovanú s pocitom pohodlia. Vďaka svojmu hypoalergénnemu zloženiu, je vhodný pre použitie aj na citlivú pleť.

V prípade potreby intenzívnej výživy značka Mixa v rámci radu Hyaurogel ponúka alternatívu v podobe krému HyalurogelRich s obsahom kyseliny hyalurónovej a 10% glycerínu. Ten vďaka svojej krémovej textúre preniká rýchlejšie do pokožky a zanecháva ju dlhodobo vyživenú.

Na hydratáciu a výživu pleti ale netreba zabúdať ani v prípade večernej rutiny. Zatiaľ čo cez deň krémy pre pokožku predstavujú výživu a formu "ochrannej bariéry" pred škodlivými látkami, večerná starostlivosť je o výžive a regenerácii.

hyalurogel rich

Kompletnú rutinu hydratácie tak uzatvára nočná intenzívna hydratačná starostlivosť HyalurogelNight pre unavenú citlivú pleť so sklonom k vysušeniu. Táto starostlivosť je tiež obohatená o kyselinu hyalurónovú so 7% glycerínu. Vďaka svojej jedinečnej krémovej textúre preniká starostlivosti do pokožky počas noci a pomáha regenerovať kožnú bariéru oslabenú počas dňa.

Stavte aj Vy na hydratáciu a presvedčte sa, že aj citlivej pleti môže byť dopriaty pocit pohodlia.

Komentáre