Buďte aj v zime plní energie! Nabite sa oranžovou a voňavým vzduchom

Redakcia | 8. december 2020
Buďte aj v zime plní energie! Nabite sa oranžovou a voňavým vzduchom

Čím je viac krátkych dní, tým menej sa nám chce hýbať. Okrem toho v zime sme od prírody lenivejší a energiu skôr ukladáme, než míňame. Prinášame vám recept, ako nájsť energiu aj vtedy, keď sa vám nechce..

No keďže prebytočnú energiu z jedla si naše telo ukladá v podobe mäkkých tukových vankúšikov, mali by sme s tým začať niečo robiť skôr, než sa z vankúšov stane perina, pod ktorou sa budeme ledva hýbať. 
Recept na to, ako nájsť energiu aj vtedy, keď sa nám nechce ani len pohnúť prstom, je dobre známy a osvedčený – energiu získavame jej vydávaním, čiže pohybom, vyváženou stravou a relaxom. Toľko všeobecne, rozmeňme si to na drobné.

Čerstvý vzduch a pohyb 

Pokiaľ ste si nezvykli na pravidelný beh v príjemnejšom počasí, bude to chcieť veľkú dávku odvahy a trpezlivosti, aby ste začali behať práve v týchto studených dňoch. Nerobte nič nasilu. Pravdepodobnosť, že pri pravidelnom pohybe vydržíte, je vyššia, ak bude spojený s niečím príjemným. Pre človeka je najprirodzenejší pohyb obyčajná chôdza, preto si dajte každý deň aspoň polhodinovú prechádzku. Oblečte sa do viacerých tenších vrstiev, chráňte si hlavu, krk a ruky, vdychujte nosom a vydychujte ústami. Už po prvej prechádzke sa budete cítiť oveľa lepšie. Pozitívna motivácia je presne to, čo potrebujete. 

Vyvážená strava 

Toto slovné spojenie ste počuli už toľkokrát, že určite viete, čo to znamená. Viete však o tom, že oranžové plody zlepšujú náladu? Pravidelne preto jedávajte:
 • Mrkvu
 • Batáty
 • Mango
 • Hokkaido tekvicu
 • Oranžovú a žltú papriku
 • Marhule (v zime sušené)
Imunitu posilní a krv rozprúdi aj správne zvolené korenie. Pridávajte do jedla zimné koreniny ako: 
 • Kurkumu
 • Zázvor
 • Čierne korenie
 • Kardamóm
 • Škoricu
 • Klinček
 • Koriander
 • Čili

Tip: Ešte viac čerstvých vitamínov 

Pre rýchle doplnenie veľkého množstva vitamínov, minerálov a ďalších cenných látok sú ideálne kokteily a smoothie. Presne na tieto účely vám príde vhod automatický vákuový super mixér SENCOR SBU 7878 s technológiou SENCOR® NutriSmartBlending. Za pár sekúnd pripraví lahodné smoothie a extra smoothie, výživný koktail, sýte polievky a omáčky, drví ľad, seká orechy, melie múku a pulzný spínač ponúka spracovanie potravín v krátkych intervaloch na maximálny výkon.

Osem titánových nožov multicyklónovým spôsobom rozmixujú ovocie a zeleninu až o 60 % lepšie a efektívnejšie než bežné vákuové mixéry. Spracovaním surovín vo vákuu si smoothie, kokteily, krémové polievky zachovávajú vysoký pomer živín, nepoškodených oxidáciou. Neprítomnosť vzduchu zabraňuje vzniku toxínov a rastu mikroorganizmov a keďže nič neoxiduje, aj farba zostáva krásne svieža a produkt tak vydrží čerstvý celé hodiny. Bezpečnostný mechanizmus umožňuje spustenie iba v správnej polohe a pre zvýšenú bezpečnosť je tu aj nekĺzavá základňa. Za výhodnú cenu kúpite na www.planeo.sk

mixer_SBU_7878B

Relaxujte aktívne

Vaňa plná horúcej vody je uvoľňujúca, pre ešte väčší efekt si ku kúpeľu pustite ešte relaxačnú hudbu a nepodceňujte ani romantiku sviečok. Rovnako dobre si však oddýchnete pri opačnej činnosti, akú bežne robíte. Ak pracujete hlavou, manuálna práca bude pre vás dokonalým oddychom. Možností je množstvo, aj keď nemáte záhradku na okopávanie: internet je plný návodov na kreatívne vypĺňanie voľného času, alebo vám môže dobre padnúť hoci aj obyčajné upratovanie zásuviek. Pre tých, ktorí pracujú manuálne, zas bude asi najpríjemnejším relaxom vodorovná poloha. Vezmite si k nej dobrú knihu, alebo si hoci aj pustite televízor, no vyhýbajte sa negatívnym správam, inak si v skutočnosti neoddýchnete.

Tip do kúpeľne:

Aróma difuzér STADLERFORM Zoe Blacks AmberLight ™ navodí tú správnu atmosféru. Do bronzova zafarbený „plameň“ pôsobí upokojujúco a jemná voňavá hmla prevonia vzduch v miestnosti vašou obľúbenou vôňou éterického oleja. Spolu s elegantným vzhľadom je Zoe príjemnou spoločníčkou vašich relaxačných chvíľok. Dostanete v sieti predajní PLANEO Elektro a na www.planeo.sk. Pri nákupe nezabudnite využiť aj vernostnú PLANEO kartu, aby sa vám na ňu pripísali body pre ďalší výhodnejší nákup.