Chutné lyo ovocie dodá energiu aj vitamíny

Redakcia | 13. apríl 2021
Chutné lyo ovocie dodá energiu aj vitamíny

Stále populárnejšie ovocie sušené mrazom je skvelým partnerom pri športovaní a spôsob ako telu dodať pravidelnú dávku vitamínov, minerálnych látok či antioxidantov.

Prečo ho považujeme za tak zdravé?

Sušenie mrazom je šetrný proces spracovania ovocia, ktorý zachováva až 98% všetkých živín čerstvého dozretého ovocia. V porovnaní s mrazeným či teplom sušeným ovocím si napríklad zachováva všetku vlákninu, takmer 100 % vitamínu C a antioxidantov, navyše bez nutnosti pridávania konzervačných látok alebo cukru. Keďže je takmer úplne zbavené vody, nie je toľko náchylné ani na mikrobiálnu kontamináciu. Ako bonus, takéto ovocie si zachováva chrumkavosť a autentickú chuť, arómu a farbu čerstvého ovocia

Výborne poslúži ako okamžitý zdroj energie pri športe či po cvičení. Váži len pár gramov a vydrží čerstvé aj niekoľko mesiacov, takže ho môžete mať so sebou „poruke“ kdekoľvek. Jedinou nevýhodou je, že ľahko a rýchlo začína za prístupu vzduchu vlhnúť, preto je dôležité správne uchovávanie v uzatvárateľných nepriedušných nádobách a na tmavom mieste. Pre dlhodobé skladovanie sú vhodnejšie nepriehľadné obaly.

Kde môžeme mrazom sušené ovocie zakúpiť?

Dnes už máme na výber viacerých predajcov mrazom sušeného ovocia. Značka Brix – Grown for flavour tu bola medzi prvými a dnes v ich e-shope nájdeme najširší výber druhov mrazom sušeného ovocia. Môžeme si vybrať napríklad z populárnej štvorky - jahoda, malina, marhuľa či slivka alebo siahnuť aj po zaujímavých novinkách ako hrozno, lesná jahoda alebo mandarínka.

Brix – Grown for Flavour používa iba výberové ovocie najvyššej akosti a je zárukou naozaj vysokej kvality. Tieto produkty boli od roku 2018 ocenené mnohými odborníkmi a tiež získali niekoľko „gastro Oscarov“. Tvárou značky sa stala známa vrcholová športovkyňa a olympijská medailistka Anastasia Kuzminová, s ktorou spoločne vytvorili jedinečný produkt – Mrazom sušené Lesné ovocie ručne zbierané v panenskej prírode. Viac na brixproducts.com