Čitatelia magazínu FIT štýl testovali nový rad BEZLEPKOVÝCH PRODUKTOV značky dmBio. Splnili výrobky očakávania aj tých najnáročnejších?

Redakcia | 4. január 2020
test, dm, dmbio, bezlepku, bez gluténu, bio, strava, zdravá, chudnutie, produkty, balíček, testovanie
foto: dm

Nedávno sme vám predstavili nový unikátny rad kvalitných výrobkov bez lepku, pod značkou dmBio, ktoré majú lahodnú chuť a sú navyše vhodné pre celiatikov. Rovnako si však na nich môže pochutnať ktokoľvek, kto uprednostňuje stravu bez lepku. Ako obstáli produkty v teste našich čitateľov?

V testovaní bojovali o priazeň konzumentov tieto produkty:

dmBio bezlepkové cestoviny, 400 g

Sú vhodné ako súčasť hlavného jedla či ako príloha. Talianske cestoviny sú vyrobené z celozrnnej ryže, žltej a bielej kukurice, majú lahodnú chuť a sú vhodné pre celiatikov.

dmBio bezlepková zmes na pečenie čokoládového koláča, 380 g

Vyskúšajte zmes na pečenie čokoládového koláča bez gluténu, bez obsahu sójovej múky, s malými kúskami horkej čokolády. Jeho príprava je veľmi jednoduchá a rýchla.

dmBio bezlepkové čokoládové müsli, 375 g

Vegánske čokoládové müsli vám garantujú zdravý a lahodný štart do nového dňa. Kvalitné suroviny, ako sú malé kúsky horkej čokolády či chrumkavé lupienky, sa dajú perfektne kombinovať s ovocím a orechmi. Stačí zaliať mliekom alebo pridať do jogurtu a výdatné raňajky, prípadne olovrant sú hotové.

dmBio bezlepkové chrumky z ryžovej múky, 80 g

Ponúkajú chrumkavé potešenie pre malých i veľkých. Sú vyrobené z ryžovej múky a následne ľahko opečené. Predstavujú ideálne bezlepkové občerstvenie, ľahko dochutené soľou.

dmBio bezlepková ovsená celozrnná múka, 500 g

Je vyrobená z pomletých celozrnných vločiek, čo zaručuje jej sýtu a zároveň jemnú chuť. Múka má obzvlášť jemnú konzistenciu a je výborným zdrojom bielkovín bez prídavku droždia. Jednodruhová celozrnná múka bez obsahu sójovej múky má široké využitie – od chleba po muffiny.

Ako dopadol TEST?

Až 70% čitateľov v testovaní vedelo o novom rade bezlepkových produktov dmBio a zároveň niektorí z nich mali možnosť ochutnať ešte skôr, než od nás dostali testovací balíček. Aj keď v obľúbenosti sa jednotlivé produkty takmer vyrovnali, víťazmi testu sa stali dmBio bezlepková zmes na pečenie čokoládového koláča 380 g, dmBio bezlepkové cestoviny 400 g a dmBio bezlepkové chrumky z ryžovej múky 80 g.

Všetci testujúci sa zhodli, že kvalita bezlepkových produktov značky dmBio splnila ich očakávania a odporúčali by ich aj svojim známym, pričom 70 % testujúcich si takúto stravu vyberá zo zdravotných dôvodov a 30 % si bezlepkové produkty volí, pretože sa cítia lepšie, keď v strave obmedzia lepok.

POSTREHY ÚČASTNÍKOV TESTU

  • "Chuťou som príjemne prekvapená, aj keď už by sme prijali aj cestoviny, ktoré neobsahujú kukuricu. Tá je totiž takmer vo všetkých bezlepkových produktoch a my celiatici by sme si od nej už radi oddýchli, lebo máme na ňu už trošku "alergiu"."
  • "Určite si všetky z testovaných produktov dmBio ešte kúpime. So všetkým z balíčku sme boli veľmi spokojní."
  • Balíček produktov dmBio testovala aj influencerka Ivet, ktorá je tiež celiatička: "Všetky produkty ma príjemne prekvapili, ako zložením, tak i chuťou. Nie som veľkým zástancom musli, pretože väčšina obsahuje množstvo cukru, tieto ma však potešili po všetkých stránkach, budem si ich kupovať pravidelne."
  • "Ďakujem za poslanie produktov, rada som ich vyskúšala a bola som s nimi veľmi spokojná."
  • "Potravinami z testovacieho balíčka dmBio som nahradila produkty, ktoré som bežne kupovala. S kvalitou som naozaj veľmi spokojná."
  • "Po teste týchto výrobkov určite zaradím do jedálnička aj ostatné z produktov dmBio, ktoré som do testovania nestihla vyskúšať."