Čitatelia magazínu FIT štýl testovali nový rad BEZLEPKOVÝCH PRODUKTOV značky dmBio. Splnili výrobky očakávania aj tých najnáročnejších?

test, dm, dmbio, bezlepku, bez gluténu, bio, strava, zdravá, chudnutie, produkty, balíček, testovanie
4.1.2020 v kategórii Infošky, autor Redakcia , foto: dm

Nedávno sme vám predstavili nový unikátny rad kvalitných výrobkov bez lepku, pod značkou dmBio, ktoré majú lahodnú chuť a sú navyše vhodné pre celiatikov. Rovnako si však na nich môže pochutnať ktokoľvek, kto uprednostňuje stravu bez lepku. Ako obstáli produkty v teste našich čitateľov?

V testovaní bojovali o priazeň konzumentov tieto produkty:

dmBio bezlepkové cestoviny, 400 g

Sú vhodné ako súčasť hlavného jedla či ako príloha. Talianske cestoviny sú vyrobené z celozrnnej ryže, žltej a bielej kukurice, majú lahodnú chuť a sú vhodné pre celiatikov.

dmBio bezlepková zmes na pečenie čokoládového koláča, 380 g

Vyskúšajte zmes na pečenie čokoládového koláča bez gluténu, bez obsahu sójovej múky, s malými kúskami horkej čokolády. Jeho príprava je veľmi jednoduchá a rýchla.

dmBio bezlepkové čokoládové müsli, 375 g

Vegánske čokoládové müsli vám garantujú zdravý a lahodný štart do nového dňa. Kvalitné suroviny, ako sú malé kúsky horkej čokolády či chrumkavé lupienky, sa dajú perfektne kombinovať s ovocím a orechmi. Stačí zaliať mliekom alebo pridať do jogurtu a výdatné raňajky, prípadne olovrant sú hotové.

dmBio bezlepkové chrumky z ryžovej múky, 80 g

Ponúkajú chrumkavé potešenie pre malých i veľkých. Sú vyrobené z ryžovej múky a následne ľahko opečené. Predstavujú ideálne bezlepkové občerstvenie, ľahko dochutené soľou.

dmBio bezlepková ovsená celozrnná múka, 500 g

Je vyrobená z pomletých celozrnných vločiek, čo zaručuje jej sýtu a zároveň jemnú chuť. Múka má obzvlášť jemnú konzistenciu a je výborným zdrojom bielkovín bez prídavku droždia. Jednodruhová celozrnná múka bez obsahu sójovej múky má široké využitie – od chleba po muffiny.

Ako dopadol TEST?

Až 70% čitateľov v testovaní vedelo o novom rade bezlepkových produktov dmBio a zároveň niektorí z nich mali možnosť ochutnať ešte skôr, než od nás dostali testovací balíček. Aj keď v obľúbenosti sa jednotlivé produkty takmer vyrovnali, víťazmi testu sa stali dmBio bezlepková zmes na pečenie čokoládového koláča 380 g, dmBio bezlepkové cestoviny 400 g a dmBio bezlepkové chrumky z ryžovej múky 80 g.

Všetci testujúci sa zhodli, že kvalita bezlepkových produktov značky dmBio splnila ich očakávania a odporúčali by ich aj svojim známym, pričom 70 % testujúcich si takúto stravu vyberá zo zdravotných dôvodov a 30 % si bezlepkové produkty volí, pretože sa cítia lepšie, keď v strave obmedzia lepok.

POSTREHY ÚČASTNÍKOV TESTU

  • "Chuťou som príjemne prekvapená, aj keď už by sme prijali aj cestoviny, ktoré neobsahujú kukuricu. Tá je totiž takmer vo všetkých bezlepkových produktoch a my celiatici by sme si od nej už radi oddýchli, lebo máme na ňu už trošku "alergiu"."
  • "Určite si všetky z testovaných produktov dmBio ešte kúpime. So všetkým z balíčku sme boli veľmi spokojní."
  • Balíček produktov dmBio testovala aj influencerka Ivet, ktorá je tiež celiatička: "Všetky produkty ma príjemne prekvapili, ako zložením, tak i chuťou. Nie som veľkým zástancom musli, pretože väčšina obsahuje množstvo cukru, tieto ma však potešili po všetkých stránkach, budem si ich kupovať pravidelne."
  • "Ďakujem za poslanie produktov, rada som ich vyskúšala a bola som s nimi veľmi spokojná."
  • "Potravinami z testovacieho balíčka dmBio som nahradila produkty, ktoré som bežne kupovala. S kvalitou som naozaj veľmi spokojná."
  • "Po teste týchto výrobkov určite zaradím do jedálnička aj ostatné z produktov dmBio, ktoré som do testovania nestihla vyskúšať."