Ďalšie výživné témy v októbrovom FIT štýle, NAHLIADNITE

Redakcia | 13. október 2017
Ďalšie výživné témy v októbrovom FIT štýle, NAHLIADNITE

Dá sa zariadiť domácnosť tak, aby ste žili bez odpadu? Jesenné dni so sebou prinášajú riziko chrípky, preto je dobré vedieť, ktoré bylinky pomôžu najlepšie. A ak vás trápia skrátené svaly, máme riešenie :)

Bezodpadová domácnosť

Ilúzia alebo skutočnosť? Odpad, ktorý ľudstvo vyprodukuje je celosvetovým problémom, vďaka ktorému možno nazvať dnešnú dobu dobou odpadovou. Jedným z riešení, ktoré sa pomaly uvádza do praxe pre ochranu životného prostredia je minimalizácia odpadu. Naoko nemožné, v skutočnosti reálne.

Prečítajte si, do akej miery je možné žiť bez odpadu a akými spôsobmi dosiahnuť jeho znižovanie.

Bylinky, ktoré pomôžu pri prechladnutí a posilnia imunitný systém

Jesenné dni sú kratšie, chladnejšie a aj sychravé, čo sa neraz prejaví nielen na našej nálade, ale aj na imunitnom systéme. Mnohí z nás bojujú s plným nosom, bolesťou hrdla, zachrípnutím či horúčkou. Našťastie, príroda to zariadila veľmi múdro a ponúka nám bylinky, ktoré si vedia poradiť s prechladnutím i posilnením obranyschopnosti.

Čo radí známa bylinkárka Anna Kopáčová pri prechladnutí a na posilnenie imunity?

Skrátené svaly vedú zákonite k problémom

„To, že ste, laicky povedané, „skrátení“ zistíte nedostatočným rozsahom pohybu v danej polohe. Keď sa k tomu pridružia bolesti chrbta, nôh, krčnej chrbtice, je načase začať situáciu riešiť.“

Skrátené svaly, to je téma na celú knihu. Dôsledky dlhodobého skrátenia sa skôr či neskôr odzrkadlia na vašom zdravotnom profile, vedú k bolestiam, k zníženému rozsahu pohybu a k množstvu iných pridružených komplikácií. Na prvý pohľad to vyzerá nevinne – nedokážete sa zohnúť k podložke, nespravíte drep s celými chodidlami na zemi, nespojíte prsty za chrbtom.

Poviete si, nevadí, veď nejakú kondíciu predsa máte. Lenže po čase vás začína trebárs bolieť krížová časť chrbta, máte pocit, že medzi lopatkami vás ktosi neustále pichá špendlíkmi. To všetko môže mať príčiny práve v skrátenom svalstve. Vtedy prichádza najvyšší čas situáciu riešiť.

Čo ešte? FIT štýl v jesennom duchu. Čo vám ponúka?

Tešíme sa, že ste s nami každý mesiac :)

 

Opäť máte možnosť získať kávovar za zvýhodnenú cenu, ak si nás predplatíte:)

A ešte stále súťažíme, zapojte sa vyhrajte krásne ceny!