FIT štýl - decembrovo-januárové vydanie vás doslova pohltí!

Redakcia | 30. november 2016
FIT štýl - decembrovo-januárové vydanie vás doslova pohltí!

V tomto roku uzatvárame IV. ročník dvojčísla časopisu FIT štýl. A čo sme pre vás prichystali v tomto čarovnom zimnom vydaní? Nahliadnite!

Namixovali sme pre vás program, s ktorým budete aj v časoch čajíčkov v prekúrených obývačkách fit, štíhli a psychicky nabudení.

Snežnice - hit zimnej sezóny

Máte v obľube zimnú turistiku, ale hlboký sneh vás vždy odrádzal opustiť chodník? Stačí si obuť snežnice a môžete sa vybrať kdekoľvek. Pohyb v zasneženom teréne bude hračka a prechádzka dostane nové rozmery. Snežnice sa stávajú doslova hitom zimnej sezóny.

Čo všetko vám okrem zábavy a ľahšieho pohybu v hlbokom snehu vám snežnice ponúkajú? Čítajte v zimnom dvojčísle.

...aký je prvý krok na ceste k pozitívnemu mysleniu?

Nadávame, ľutujeme sa, kritizujeme, posudzujeme, odsudzujeme. Denne nás vyvádza z miery mnoho vecí. Dokonale zapadáme do šedivého davu, ktorý je plný negativizmu. Veď komu by sa chcelo usmievať a byť vyrovnaný, keď musí čeliť toľkým „nepríjemným“ ľuďom či situáciám... Je to naozaj tak? Vari chceme takto prežiť celý svoj život? Nebolo by lepšie zmeniť prístup na pozitívnejší, pretože je to pre nás vo všetkých smeroch výhodnejšie?

Návodov a rád, ako začať myslieť pozitívnejšie, je neúrekom. Vždy je to však o každodennej práci na sebe samom. A zmena občas bolí. Budeme sa o tom rozprávať s koučom Miroslavom Zaťkom. 

ANANÁS - naozaj naštartuje chudnutie?

Zo sveta štíhlej línie vám tentokrát predstavíme staronový ANANÁS. Funguje nie len proti pomarančovej koži ale aj ako zimné afrodiziakum, či pleťová maska pre sviežu a jemnú pleť... A tu to veru nekončí.

Čo sú bunkové soli a ako nám môžu pomôcť?

Ak si myslíte, že teória bunkových solí je horúcou novinkou v oblasti zdravia, mýlite sa. Koncept tkaninových (bunkových solí) začal vznikať ešte v období 19. storočia v Nemecku.

KORINA LINDNEROVÁ, CERTIFIKOVANÁ PORADKYŇA V SYSTÉME BUNKOVÝCH SOLÍ nám poradí kedy riešiť svoje zdravotné problémy bunkovými soľami, a ako treba postupovať. Dozviete sa aj to, či bezpečným doplnkom bežnej liečby, či je potrebné to ešte konzultovať s lekárom.

Čaká vás ranná 5-ka na rozprúdenie krvi, energie a dobrej nálady

... taký ranný 15-minútový budíček.

Zima volá do prírody!

Zimné outdoor aktivity sú perfektným spestrením programu a nechcú od vás viac, iba sa konečne odhodlať. Pripravte sa na ne hneď od začiatku a urobte si plán. Prehovorte partnera, kamošku alebo rodinu, ale hlavne neseďte doma!

Bežky, korčule, lyže a snowboard –  Využite naše tipy a inšpirujte sa na zimný outdoor tréning!

Tuky, ktoré si ľudské telo nedokáže vyrobiť

Už viac ako 50 rokov nám odporúčajú konzumovať rastlinné tuky a margaríny s vysokým obsahom omega-6 tukov pre zníženie cholesterolu. Výskyt srdcovo-cievnych ochorení sa však po zavedení týchto odporúčaní zvýšil a odvtedy takmer vôbec neklesá. Môžu za to potraviny s vysokým obsahom omega-6 tukov? A čo príjem omega-3 tukov, máte ho dostatočný? Nie je omega ako omega.

Aký by mal byť pomer medzi omega-6 a omega-3 tukmi vo výžive a ako tieto dva druhy mastných kyselín ovplyvňujú zdravie? Priblíži Martin Chudý, konzultant pre optimálne zdravie a výživu.

„Žiadny strach nemajú len blázni“ - tvrdí pôvabná Eva Lasko

So svojím manželom a tímom precestovali skutočné diaľky, zažili a videli to, čo sa podarí len málokomu. Pýtali sme sa, čo prináša kajakovanie na divokej vode a aké to má žena v čisto mužskom kolektíve.

V zime buďte v suchu!

Môžete byť výborne trénovaní, mať svoj skvelý energický deň, chuť zabojovať i prekonať sa, ale pokiaľ v chladnom zimnom období zanedbáte kvalitné oblečenie, koledujete si o problémy. Pretože – ako sa hovorí, neexistuje zlé počasie, iba zle oblečený športovec. 

Olívia Pohánková: "Stačí sa snažiť a ísť za svojimi snami"

...patrí jej dvojnásobný titul vicemajsterky sveta a najnovšie aj víťazstvo na Arnold Classic Amateur Europe. Cenu za víťazstvo jej odovzdal osobne Arnold Schwarzeneger.

Nájdete si tu aj:

  • 10 slávnostných FIT receptov. Plná chuť, nádherná sviatočná vôňa...
  • Vianočná FIT cukráreň (Vianočný pusinkový koláč)
  • Odznak zdatnosti -  vyhradené pre akčných gentlemanov od 18 - 50 rokov 
  • Svet zdravia radí: Sacharidové vlny a vegetariánstvo
  • Jedálniček na jeden deň
  • Ponúknite víno tým správnym spôsobom. Naučíme vás, ako na to.

Prekvapenie zimného FIT štýlu

Objednajte si ROČNÉ PREDPLATNÉ časopisu Fit štýl len za 17,60 € na celý rok a budete zaradení do súťaže o víkendový pobyt vo Wellnes Hotel Patince****pre 2 osoby s polpenziou.
 Predplatné časopisu FITštýl