FIT štýl v marci: o otužovaní, jarnom detoxe a sebaláske

Dominika Bleščáková | 25. február 2021
FIT štýl v marci: o otužovaní, jarnom detoxe a sebaláske

Vonku sa citeľne otepľuje, dni sa predlžujú a vo vzduchu cítiť jar. S príchodom slnečnejších dní sa začíname prirodzene viac hýbať, odľahčujeme stravu a pomáhame telu zbaviť sa všetkých nežiaducich pozostatkov studenej, sychravej a pochmúrnej zimy. Čo sme si teda pre vás v marcovom čísle pripravili?

FIT tip

  • Objasníme vám 5 zásad bezpečnej a účinnej jarnej očisty organizmu z pohodlia vášho domova.
  • Oprášte mixéry, ideme smoothiečkovať! Prinášame 3 lahodné recepty na pestrofarebné smoothies plných antioxidantov a vitamínov.
  • Inšpiratívne príbehy žien hýbu svetom! Spoločnosť Avon sa tento rok rozhodla Medzinárodný deň žien  inšpiratívnou konferenciou Change is chance - Inspired by woman, kde sa predstaví niekoľko zaujímavých hostí.

Tisícročná popularita bieleho jogurtu

Nie len, že ho milujeme pre jeho lahodnú krémovú chuť, ale vyniká aj svojimi blahodárnymi účinkami na zdravie. Ľudstvo ho konzumuje už stovky rokov a kombinácia jogurt a medu sa dokonca nazývala jedlom pre bohov. V našom článku sa dozviete, ako vznikol, ako sa vyrába, aké má zdravotné benefity a ako pôsobí na náš imunitný systém. Naučíme vás, ako si vybrať ten správny a dokonca si s nami hravo vyrobíte aj svoj vlastný domáci jogurt. 

Fermentované sójové výrobky

Tempeh, miso, natto, tamari či shoyu - hovoria vám niečo tieto názvy? Ide o sójové výrobky, ktoré prešli fermentáciou, počas ktorej sa redukuje množstvo antinutričných látok. Takto upravené sójové výrobky sú obzvlášť bohaté na bielkoviny, probiotiká a vitamín K2. 

Mak - mini zrnká plné vápnika

Mak má už po celé stáročia nezastupiteľné miesto vo výžive. Hoci v niektorých krajinách je mak považovaný za ópium, pre čo je jeho konzumácia zakázaná, u nás tvorí neoddeliteľnú súčasť viacerých tradičných slovenských pokrmov. Maková štrúdľa, slíže s makom či také záviny - dokážete si bez nich predstaviť svoj život? Populárny však začína byť už aj v kozmetike a to v podobe kvalitného makového oleja. 

Zdravá sebaláska a nezdravé jedlo nejdú dokopy

Dá sa budovať láska k sebe prostredníctvom zdravého životného štýlu? A môže sa mať, naopak, niekto skutočne rád, keď sa napcháva fast foodom a zapíja to sladenými malinovkami? Sebaláska je v prvom rade o tom, že si vážime sami seba. Oceňujeme svoju vlastnú hodnotu, staráme sa o svoje potreby a neobetujeme svoje blaho preto, aby sme potešili ostatných. Ak by každý jeden človek mal sám seba dostatočne rád, svet by bol neporovnateľne krajší. Súhlasíte?

Ako upraviť jedálniček pri príprave na tehotenstvo?

Prvých tisíc dní v živote človeka je najdôležitejších aj z hľadiska výživy. Práve preto je obzvlášť dôležité, ako sa žena počas tehotenstva stravuje. Naozaj platí, že by sme mali jesť za dvoch? Vhodne zostavený jedálniček by nemala podceňovať žiadna tehotná žena - programuje ním totiž zdravie svojho potomka, dokonca tým môže eliminovať riziko vzniku ochorení v dospelosti. Samozrejme, správnou stravou sa môže vyvarovať aj nepríjemným "tehotenským ochoreniam", akými je vysoký krvný tlak, obezita či cukrovka. Veľa žien si však neuvedomuje, že so správnym životným štýlom treba začať už 3 mesiace pred samotným otehotnením. Prečo? Dozviete sa v našom článku. 

Zadoček a nôžky - partie tela, ktoré vás najviac trápia

Obľúbená Diana Hô Chí si pre vás pripravila niekoľko efektívnych cvikov na krásny guľatý zadoček a štíhle nohy. Výsledky uvidíte už po  niekoľkých opakovaniach!

Nikdy nebude vhodnejší a lepší čas začať

Prinášame vám inšpiratívny a najmä motivačný príbeh Valérie Jínovej, ktorej sa vďaka cvičeniu s Fitshakerom podarilo schudnúť neuveriteľných 24 kilogramov. V rozhovore prezradí, čo ju nakoplo, čo jej v chudnutí najviac pomohlo ale aj to, ako sa aj s malým dieťaťom dokáže udržiavať fit a vo forme. 

3 veci, ktoré ti zmenia beh

Veľa zanietených bežcov sa zhodlo, že ak by tieto 3 veci vedeli pred tým, ako začali aktívne behať, behalo by sa im oveľa lepšie.

Viac bežeckých tém a informácií o rôznych podujatiach nájdete na FB.

Keď chcem vypnúť, zapnem - rozhovor s trénermi z Neonky

Ivanka a Vratko založili Neonku v roku 2014. Pôsobia v Košiciach a dnes už aj bez obmedzenia kdekoľvek online. Neonka poskytuje služby pre zdravý životný štýl, krásu, zábavu a edukáciu a od decembra s ňou môžete cvičiť každý utorok aj prostredníctvom stránky časopisu FIT štýl na Facebooku.

Otužovanie - má svoje plusy aj riziká. Na čo si dať pozor?

Otužovanie si v poslednej dobe zažíva veľký boom. Stále viac a viac ľudí ho zaraďuje v rámci svojho zdravého životného štýlu. Niekto začína rannou studenou sprchou, iní si spravia dieru v zamrznutom jazere a s chuťou doňho skočia. Pohrávate sa s myšlienkou začať otužovať? Vďaka nám sa dozviete všetky pre a proti a zvážite, či je otužovanie pre vás to pravé orechové.

Ovocie a zelenina vypestované na balkóne

Nie každý má tu výsadu bývať v dome s veľkou záhradou. To však neznamená, že si nemôžete vypestovať kvalitné, čerstvé bio ovocie či zeleninu. 

Jarný detox v bezpečí domova

Napriek tomu, že naše orgány sa pravidelne a pozvoľne detoxikujú každý deň, nie je na škodu im z času na čas trochu pomôcť. Jar je na to obzvlášť vhodným období, nakoľko sa začíname prirodzene viac hýbať a skôr siahame po čerstvom ovocí a zelenine ako v zime. Využite tento pozitívny, slnečnejší čas roka a doprajte svojmu organizmu poriadnu dávku vitamínov.

Celulitída trápi aj štíhle a aktívne ženy

Pýtate sa, prečo? Pretože je úplne bežná a prirodzená. Pomarančová koža na bruchu, stehnách a zadku trápi približne 80% žien. Napriek tomu, že sa jej pravdepodobne nezbavíte úplne, prinášame 6 účinných a overených tipov, ako ju výrazne zjemniť. 

Čo v živote ľudia najviac ľutujú?

Tak čo, kráčate za hlasom svojho srdca alebo sa riadite názormi a predstavami druhých? Zhrnuli sme 10 najčastejších faktov, ktoré zmenia váš život tu a teraz. Aby ste potom na "staré kolená" nemuseli ľutovať.

Marec, mesiac knihy - je kniha cestou ku šťastiu?

V knihách sa stratíme neraz preto, aby sme sa v nich mohli znova nájsť. Sú pre nás inšpiráciou, útočiskom, neraz únikom od reality. Napriek tomu, že žijeme v digitalizovanej spoločnosti, nič nenahradí vôňu a atmosféru čítania klasickej knihy. Podľa výskumov z nás dokonca knihy dokážu spraviť lepšieho človeka. Je to naozaj tak?

Ako začať a nájsť zmysel života?

Spraviť radikálnu životnú zmenu je náročné. Niekedy však nevyhnutné. Hoci zmeny sa robia ťažko, môžu mať na náš život obrovský vplyv. Opustite nefunkčný vzťah, zmeňte nudnú prácu, vydajte sa na dobrodružnú cestu. Ale hlavne, žite tu a teraz. 

Etiketa online konferencií a porád

V poslednom roku sa väčšina pracovísk presunula medzi štyri steny našich obydlí. Porady sa zmenili na videokonferencie, rokovanie na biznis hovory. Etiketu a určitý kódex však treba dodržiavať aj pred kamerou. Viete o aké zásady a pravidlá ide?

Kyselina hyalurónová

Dodáva pleti štruktúru, je zodpovedná za jej šťavnatý a štruktúrovaný vzhľad. Má rôzne druhy použitia a v poslednej dobe je v centre diania kozmetického priemyslu. Zaradili ste ju už aj vy do vašej kozmetickej rutiny? Najvyšší čas tak spraviť!

Čmeliak - opelí všetko, čo všely nestihnú pozbierať

Priblížime vám nevyhnutnú funkciu čmeliaka a ukážeme vám, ako si hravo a kreatívne vyrobiť vlastný domáci včelín.

+recepty

Jahodovo-tvarohový bezlepkový cheesecake, zdravé ovsené lievance, prívarok zo zelených fazuliek , lososové špízy či quinoa s čiernou fazuľkou - fit recepty, na ktoré sa vám dozaista budú zbiehať slinky.

Informácie o predplatnom, aktuálnych zľavách či akciách nájdete na TEJTO STRÁNKE.