GALANGAL, prírodné riešenie proti lupinám

Klorane | 3. apríl 2023
Klorane
foto: Klorane

Lupiny potrápia niekedy v živote každého druhého človeka. Je to jedno z najčastejších ochorení vlasovej pokožky.

Veľa ľudí si myslí, že lupiny sú dôsledkom zlej hygieny, ale nie je to pravda. Lupiny môžu vážne narušiť kvalitu života, ovplyvnia nielen vaše sebavedomie, ale napríklad aj výber oblečenia. Čo keď existuje prírodné riešenie, ktoré si s nimi poradí 4x rýchlejšie?

Čo sú vlastne lupiny zač?

Lupiny sú šupinky na povrchu vlasovej pokožky, sú to zhluky odumretých buniek, ktoré viac či menej priľnú vo vlasoch. Aj keď sa nejedná o závažný stav, každý, kto kedy lupiny mal, vie, ako dokážu znepríjemniť život. Prečo vznikajú?

Medzi 3 hlavné faktory patrí rôzna citlivosť vlasovej pokožky - niekto je jednoducho na tvorbu lupín náchylnejší. Druhým faktorom je nerovnováha tvorby kožného mazu – buď je ho príliš mnoho alebo naopak príliš málo, a významným faktorom je premnoženie kvasiniek rodu Malassezia, ktoré prirodzene žijú na povrchu pokožky a živia sa naším mazom, pričom uvoľňujú nenasýtené mastné kyseliny, ktoré vo vyššej koncentrácii narúšajú kožnú bariéru, dráždia pokožku, spôsobujú zápal a zrýchľujú obnovu buniek.

Tvorbu lupín ovplyvňujú i ďalšie faktory ako stres, nezdravý životný štýl, používanie nevhodných kozmetických prípravkov, nosenie čapice atď. Príčin je mnoho, je ťažké udržať ich pod kontrolou, a preto sa lupiny veľmi často vracajú.

Suché alebo mastné?

Aj laik pozná celkom jednoducho, či ho trápia suché alebo mastné lupiny. Suché lupiny sú jemné biele alebo našedivené šupinky, ktoré nepriľnú na vlasovej pokožke, takže keď si pretriete vlasy, sneží vám na ramená. Väčšinou sú spojené s príliš suchou pokožkou hlavy, ktorá je dehydratovaná a podráždená. Mastné lupiny sa tvoria na mastnej vlasovej pokožke, sú väčšie, zhlukujú sa, majú nažltnutú farbu, môžu zapáchať, spôsobujú svrbenie a priľnú vo vlasoch.

Ako na lupiny?

V lekárňach je možné dostať množstvo účinných prípravkov na odstránenie lupín. Lupín sa však ťažko zbavíte navždy, môžu sa opakovane vracať. Preto je vhodné šampóny proti lupinám používať nielen pri náhlom výskyte lupín ako intenzívnu kúru, ale tiež ako udržiavaciu starostlivosť pre predĺženie stavu bez lupín a k oddialeniu ich opakovaného návratu. 

Galangal, prírodné riešenie proti lupinám

Klorane

 Mnohí z vás o ňom nikdy nepočuli, pritom sa používa v tradičnej ázijskej medicíne už 1000 rokov. 

Galangal je liečivá rastlina z rodiny Zingiberaceae (Zázvorníkovitých). Jeho koreň vyzerá podobne ako zázvor, ale je ružovejší a má ešte ostrejšiu chuť. V ajurvédskej medicíne je využívaný pre upokojenie žalúdka, pri hnačkách alebo zvracaní. Koreň galangalu obsahuje aktívne molekuly “fenylpropanoidy” pôsobiace silne proti zápalu. Bojujú s patológiami vyvolanými nerovnováhou mikrobiómu, ako je tvorba lupín. Preto si ho vybrali odborníci z francúzskych laboratórií Klorane pre nový rad vlasovej starostlivosti proti lupinám. Galangal je prírodnou alternatívou Pyritiónu zinku, jeho účinok na lupiny je dokonca 4x rýchlejší (Test in vitro vs referenčná aktívna látka v bežnej dávke).

Klorane

Poradí si so suchými, ale aj mastnými lupinami už po 1. použití. Ak Vás trápia pretrvávajúce lupiny, siahnite po intenzívnej mesačnej kúre vo forme Klorane Ošetrujúcej masky v prášku. Prášok sa pri kontakte s vodou premení na bohatú vláčnu penu, ktorá po vmasírovaní do vlasovej pokožky a 2-minutovom pôsobení hĺbkovo čistí vlasovú pokožku od lupín a navracia jej rovnováhu. Maska nahrádza umývanie klasickým šampónom, používa sa 2x týždenne a jedno balenie s 8 vrecúškami tak vystačí na mesačnú kúru. Ošetrujúca maska v prášku zabraňuje opakovanému návratu lupín na ďalšie 4 týždne. 

Klorane

Masku kombinujte s Klorane Šampónom s galangalom na obnovenie rovnováhy, ktorý je bez sulfátov a silikónov, má 87% prírodné zloženie a príjemnú, drevitú vôňu. Šampón je možné používať aj samostatne pri miernejších stavoch lupín alebo ako následnú starostlivosť po intenzívnej kúre.

Klorane

Pre vaše vlasy aj planétu

Prípravky Klorane s galangalom sú ekologicky koncipované produkty. Výťažok z galangalu je získavaný 100% prírodnou extrakciou, šampón aj maska majú bioodbúrateľné zloženie, maska navyše vďaka práškovej textúre šetrí až 80 % vody pri výrobe. Obaly sú 100% recyklovateľné a vyrobené z recyklovaného plastu. Produkty nesú označenie Green Impact Index B (Green Impact Index s prehľadným hodnotením ABCD skupiny Pierre Fabre, pod ktorú značka Klorane spadá, vám poskytuje presnú predstavu o dopade výrobku na životné prostredie, od biologickej rozložiteľnosti jeho zloženia až po životnosť jeho obalu.).

Klorane

Klorane sa navyše angažuje v Indonézii, kde sa galangal pestuje. Firemná nadácia Klorane Botanical Foundation vysadí na ostrove Flores v spolupráci s miestnou organizáciou Coeur de Forêt počas 3 rokov 10 000 galangalov.