Iba zdravé svaly vedia podať dobrý výkon

Alpa | 2. august 2021
Alpa pre športovcov
foto: Alpa

Venujte svojim nohám dostatočnú pozornosť pred, aj po výkone.

Úspešný bežec dodržiava minimálne 3 zásady zdravého športovania:

1. Zahriatie svalov.
Pred každou športovou aktivitou je dôležité svaly pripraviť. Ideálnych je 15 – 20 minút zahrievacej aktivity. Vyskúšať môžete aj prípravnú masáž  hrejivou emulziou, ktorá svaly dobre prekrví.

2. Kvalitná strava pre energiu svalov.
Ohľadom stravovania popri športe existuje množstvo článkov a teórie. Dôležité je dbať na zdroj a kvalitu potravín, správny príjem energie, dopĺňať vitamíny a minerály. Samozrejme dodržiavať pitný režim a nikdy nehladovať. Tam, kde je výdaj energie, musí byť aj vyvážený príjem a naopak. 

3. Regenerácia.
Často sa zabúda na starostlivosť „po“. Aby telo bolo schopné dlhodobých výkonov, je nutné sa o svaly po športe postarať. Len oddýchnuté svaly môžu naberať na sile. Športová masáž by sa mala stať pevnou rutinou každého športovca, aby predchádzal vážnym zraneniam a udržal si zdravý životný štýl. 

alpa

Rad masážnych produktov ALPA SPORT STAR je vyvinutý priamo pre potreby športovcov. Táto produktová línia prináša gély, emulzie, oleje a roztoky určené buď na prípravnú masáž alebo regeneračnú masáž po výkone, ktorou uvoľníte svalstvo, odstránite únavu a prípadnú bolesť. Vďaka kreatínu, ktorý masážne prípravky obsahujú, urýchlite rekonvalescenciu svalov a ste opäť pripravený podávať kvalitný športový výkon.

Kúpite v 101 Drogerie, DM Drogerie,Teta a na e-shope www.mentolovalegenda.sk