Januárový FIT štýl s ikonickou DAROU ROLINS je tu!

Redakcia | 4. január 2020
fit štýl, fitastyl.sk, januar, 2020, nové číslo, v predaji, fitness, zdravie, wellness, kondícia, kozmetika, žena, život, fit

Sviatočný režim bol síce fajn, ale sviatky sú preč a s nimi dúfame odzvonilo aj vylihovaniu na gauči a vyjedaniu plnej chladničky. Je čas začať si plniť sny! Nový rok prináša opäť mnoho možností, šancí a príležitostí. Stanovte si ciele, držte sa ich, ale hlavne, robte to, čo vás robí šťastnými. No a medzi chvíľky šťastia patrí určite aj pohoda s FIT štýlom v ruke. Tento mesiac vás v ňom čaká nasledovné.

Tipy na spestrenie jedálnička počas zimných dní

Väčšina z nás si uvedomuje, že jedálniček by mal byť aj počas zimy pestrý a zložený prevažne z lokálnych a sezónnych potravín. Pokiaľ máte pocit, že to u vás doma v tomto smere pokrivkáva, nevešajte hlavu a skúste to zmeniť spolu s nami.

Rozhodujú o našom metabolizme hormóny?

Je možné, aby sme si všeobecným jedálničkom na internete na naštartovanie metabolizmu naozaj pomohli? Nie je potrebné k tomu poznať oveľa viac faktorov ako iba emailovú adresu, na ktorú vám takýto jedálniček zašlú? Niekomu takýto jedálniček sadne, možno na prvý pohľad, lebo potom už nikto nevie, či spaľovanie pokračuje dobrým tempom. Ale nájdu sa aj ľudia, ktorí takýchto jedálničkov vyskúšali niekoľko a nezabrali. Pozerajú sa pritom na svoju hmotnosť, keďže to je pre nich základný, hlavný a často jediný ukazovateľ fungovania metabolizmu.

Cvičte doma s Dianou Hô Chí: Cvičenie + strava = sexy bruško

Poznáte túto FIT rovnicu? Veru tak, jedno bez druhého nemôže byť. Dovolila by som si tvrdiť, že pri bruchu je strava základom. Dokonca ani ja nemám ten „pekáč buchiet“ stále taký ako na fotkách. Stačí sa najesť, napiť a balónik sa nafukuje. Rovnako naše ženské mesačné cykly ovplyvňujú našu hmotnosť, postavu.

Odvrátená strana diét

Január patril od nepamäti chudnutiu. Príliš hojné Vianoce dokážu zanechať na tele viditeľné stopy. Duša sa potrápi väčšinou, keď vianočný čas pominie a my zrazu vytriezvieme a zistíme, že takto to, veru, ďalej nejde. Záchvat paniky začína diétou, v tom lepšom prípade. V tom horšom siahnutím po tabletkách a rôznych prípravkoch. V oboch prípadoch ide o riešenie, ktoré je krátkodobé a nevedie k ničomu. Vlastne áno. Ak poznáte jojo efekt.

ROZHOVOR: Ikonická a FIT Dara Rolins

Daru Rolins netreba predstavovať. Som presvedčená, že časť čitateľov ju pozná pre jej hudbu, ktorú pre svojich fanúšikov tvorí už takmer 40 rokov a časť ju pozná preto, lebo – poviem to zmosta doprosta, vyzerá fantasticky. Je to tak, Dara je ikonou československej umeleckej scény od svojich 8 rokov. A hoci hudbu tvoriť nemôžeme všetci už len z toho jednoduchého dôvodu, že nie všetci na to máme talent, byť taká fit, ako je Dara môžeme všetci. Preto sme ju vyspovedali.

5 zásad zdravého pohybu

Je to tu. Zima, sneh, mráz a, samozrejme, naše obľúbené športové aktivity, na ktoré nechceme zanevrieť, ani keď teploty vonku klesajú. Na prvý pohľad to môže znieť jednoducho – skrátka sa teplo oblečieme a šup ho na lyže, alebo si zabehať. Má to však svoje zásady. Oslabený organizmus je totiž náchylný na prechladnutie a skončiť po zimnej turistike s horúčkou v posteli si predsa nikto z nás nepraje!

Najčastejšie chyby pri chudnutí

Máme tu začiatok roka a s ním spojené každoročné predsavzatia. Aj vy zrejme poznáte ten odhodlaný pocit, kedy si na Silvestra o polnoci cinknete šampanským, v hlave vám rezonujú novoročné predsavzatia a v duchu si hovoríte: „Tááák, od nového roka začínam cvičiť. Od nového roka začínam chudnúť. Od nového roka začínam zdravo jesť.“ Zrazu je tu polovica januára, naše predsavzatia sa rozplynuli a my padáme do toho známeho zaužívaného kolobehu práca, rodina, deti, partner... A stále dookola.

Moc pravidelnej meditácie

Tibetskí mnísi meditujú denne celé hodiny. Práve táto ich oddanosť náboženským tradíciám z nich robí odborníkov v meditačnej praxi. Mohli by sme sa od nich veľa učiť o tom, ako pravidelná meditácia mení nastavenie mozgu. Zotrvávanie v prítomnom okamihu, v stave bez myšlienok, vyvoláva zvýšený stav vedomia a sústredenej pozornosti. Rôzne štúdie ukazujú, že pravidelné praktizovanie meditácie dokáže pomôcť zmierniť stres, úzkosť, rôzne zápaly v tele, znížiť krvný tlak a zlepšiť pamäť a pozornosť.

Greenwashing – zelené vymývanie mozgov

Zelené vymývanie mozgov je pejoratívny ekvivalent anglického pojmu greenwashing. Jasne povedané, ide o falošnú ekopropagandu. Ako to robia?

+ FIT cukráreň – Novoročné chuťovky

+ RECEPTY : Ľahko na nový rok (Karfiolové steaky, Zdravie na pekáči, Vegetariánske chilli con carne, Batátová polievka)