Júl plný pohybu a radosti s FIT štýlom

Jana Fialová | 1. júl 2022
editoriál, júl, júlový FIT štýl, Jana Fialová, šéfredaktorka

Píše pre vás naša šéfredaktorka Janka Fialová..

„Je to ako umyť si zuby či osprchovať sa. Zapnúť večer správy. Je to LEN zvyk...“ Vravela som si, keď som v januári, rozhodnutá hýbať sa denne, začínala svoju výzvu. Pravdupovediac, začala aj skončila som ich niekoľko, ale vždy to bola výzva – a potom nič... a často to bolo, že výzva – chvíľu eufória a potom milión výhovoriek. Na tie som fakt dobrá.

Tak som si zvykla. Denne sa zatváram v izbe a cvičím. Prestala som riešiť, či sa mi chce. Verte, niekedy som večer taká unavená, že aj umytie zubov ma „bolí“. Ale robím to. Povedala som si, že cvičenie, pohyb musím brať rovnako. Už rok denne vybieham von s našou psou, ktorá sa mi o pohyb stará v čase aj nečase. A už viac ako pol roka som sama so sebou, keď makám, zapájam sa do výziev. Viete, čo je na tom dobré? Vidím, ako sa telo mení. Ako viac vládzem. Ako tréneri, ktorých som v januári milovala, mi v júni už nestačia a pridávam si. Ako tí, ktorí ma dostávali do kolien a mala som pred nimi obrovský rešpekt, sú teraz mojimi obľúbenými. Neverila som, že to niekedy poviem – ale napríklad cvičiť s „raketou“ Oľgou Bartalskou je naozaj fantastické.

Stačí si len zvyknúť. Telo sa vám odvďačí, duša poskočí. Ak k tomu pridáte aj zdravú stravu, veľa zeleniny – o krásne, ľahké leto a k nemu pevné, zdravé telo máte postarané. Musíte ísť ako stroj. Nezamýšľať sa, neanalyzovať, netýrať sa tým, že sa vám nechce. Vstaňte a pohnite sa. Uvidíte, že sa začnú diať zázraky.

Krásny júl plný pohybu, skvelých šalátov, rýb, ovocia, zeleniny, melónov, ale aj zmrzliny vám praje

Jana Fialová

šéfredaktorka

Jana Fialová, šefredaktorka FIT štýl