Májový FIT štýl: Objavte vašu novú energiu

Redakcia | 24. apríl 2018
Májový FIT štýl: Objavte vašu novú energiu

Inšpirujte sa príbehmi, receptami i radami, ako byť spokojná a FIT. Májové vydanie FIT štýlu vás osvieži svojimi témami a správne naladí.

Májový FIT štýl nepustíte z ruky

Dve úžasne inšpiratívne dámy, Katka Jakeš Štumpfová a Tatiana Žideková nám na chvíľu dovolili nahliadnuť do ich života, plánov, radostí. Vedeli ste o tom, že Katka je okrem iného aj inštruktorkou HOT Jogy a Tatiana má 86-tisíc sledovateľov na Instagrame?

Čím žijú tieto dámy a čo sa od nich môžeme naučiť? Listujte v májovom  FIT štýle a dozviete sa.

fit štýl

Korenie Egypta

Opäť budeme ochutnávať svet a tentoraz to budú egyptské koreniny. Koriander, rasca, kardamón, sladké drievko, čili, mäta, aníz, bobkový list, kôpor, petržlen, zázvor, škorica, muškátový oriešok a klinčeky. Viete, ako ich využiť v kuchyni? Poradíme aj pár receptov.

Vedeli ste, že športovcom chýba horčík?

Jednou z rizikových skupín nedostatku horčíka sú práve športovci, a teda jedinci, ktorí pravidelne vydávajú veľké množstvo energie pri fyzickej aktivite.

Pri štúdiách na športovcoch bolo zistené,  že nedostatočný príjem horčíka sa týka každého druhého z nich. Zvlášť citliví sú atléti,a teda vytrvalostní bežci, ale aj kulturisti. Ako si horčík doplniť?

Muži sú z Marsu aj pri chudnutí

Aj vám vŕta v hlave, prečo je to tak? Prečo muži ľahšie chudnú? Majú lepši štartovaciu čiaru dámy, viac čítajte vo FIT štýle.

fit styl

Čerešne. Ich sezóna je tu!

Môžete si ich dopriať plné hrste. Sú zdravé, voňavé, šťavnaté. Ponúkneme vám aj recept na FIT koláčik z čerešní. Musíte vyskúšať!

Strašiak kalórie: Naozaj ich musíme počítať?

Z omylu nás vyvedie odborníčka na slovo vzatá, MUDr. Kateřina Cajthamlová, ktorá spopularizovala zdravú výživu aj na televíznych obrazovkách a má za sebou pár skvelých premien. Nielen na tanieri, ale aj v hlave. 

„Ľudia, ktorí chcú schudnúť by mali opraviť pri stravovaní to , čo  vedia. A to, že príčinou zmien tvaru ich postavy e pridanie chýbajúceho pohybu, aktívneho odpočinku, spánku,upravenie psychickej hygieny a zaradenie kvalitnej stravy,“zdôrazňuje. „Namiesto toho počítajú kalórie a uberajú si zo stravy, jedia polovičné porcie. Takéto správanie je klamaním samého seba.“

fitstyl

Šport na čerstvom vzduchu prospieva

Strávte s nami jar na korčuliach, vyskúšajte si beh v lese. Jedno i druhé vám dodá tú správnu dávku serotonínu a slnka! Poradíme vám aj to, ako efektívne cvičiť so švihadlom.

Potrebujete Sabatikal?

Máte pocit, že pomaly v práci vyhárate? Strácate inšpirácie a pohodu? Skúste Sabatikal. Čo všetko vám môže priniesť voľno v práci? Ako si tento čas naplánovať a načerpať energiu?

Možno bude pre vás čítanie v májovom FIT štýle inšpiratívne pre zmenu v živote!

FIT štýl je časopis, ktorý nepustíte z ruky. PREDPLATNÉ TU: