Obuť teplé ponožky, vyložiť nohy a čítať: decembrový FIT štýl je tu!

Redakcia | 2. december 2019
FIT štýl, december, nový, fitness, diéta, zdravie, chudnutie, wellness, kondícia, magazín, časopis, pre ženy, cvičenie, šport, krása, pleť, nové číslo, obľúbený magazín
foto: Michal Žirko

Prvý sneh tejto sezóny už máme za sebou a aj tie najmenšie vtáčiky už majú pripravené obydlia na zimu. Ako to vyzerá vo vašej domácnosti? Starostlivo vyberáte darčeky a uháňate sa, aby ste všetko načas stihli a vaša domácnosť sa ligotala ešte pred príchodom Ježiška? Nezabudnite, o čom je toto obdobie, venujte čas blízkym a nezabudnite si nájsť i chvíľku pre seba, ideálne s decembrovým FIT štýlom a chutným čajom.

Advent

Obdobie vymedzené štyrmi nedeľami pred sviatkom narodenia Ježiša Krista, Vianocami. Hoci je to dosť chaotický čas príprav, nákupov, detských vystúpení, pečenia, zdobenia, zároveň je to obdobie pôstu, odriekania jedla, alebo iných pôžitkov väčšinou motivovaných náboženstvom. No či si to už chceme alebo nechceme priznať, pôst pred Vianocami naše telo veľmi potrebuje.

Ryba nielen na Vianoce

Ryby patria medzi najzdravšie potraviny, vďaka ich vysokému obsahu bielkovín, vitamínov, živín, a tým majú pozitívny vplyv na správne fungovanie všetkých systémov tela človeka. Ako súčasť zdravej výživy sa preto odporúča ich konzumácia dvakrát do týždňa. Avšak realita je taká, že mnohí rybu jedia len na Štedrú večeru a aj to v trojobale, vysmaženú dozlatista, s majonézovým šalátom. V takomto prípade je ťažké hovoriť o nejakých benefitoch, pretože v tomto jedle cenné zložky vyprážaním len znehodnotíme.

Cvičte doma: Krásne nohy a zadok s Dianou Hô Chí

Zadok – jedna z partií ženského tela, ktorá priťahuje pohľady. Chceme ho mať krásny guľatý, šťavnatý a pevný. Niekto tento problém rieši silikónom, no my si ho spolu pekne vyformujeme. A nohy? Tie nás nosia celý deň, preto aj im musíme venovať pozornosť, aby boli pevné, silné, ale zároveň krásne štíhle, ženské. Mojim dievčatám na tréningoch pri niektorých cvikoch prízvukujem: „Predstavte si, že máte 12 cm podpätky!!!“ Pri ktorých? Uvidíte samy – aj vám to pripomeniem.

Jana Šimkovič: Šťastné a veselé...a menej hojné

Sú pre vás vianočné sviatky strašiakom? Veľa jedla, málo pohybu, zakaždým kilá navyše. Poznám to, ale nemusí to byť tak znovu. Sviatky boli pre mňa vždy strašiakom. Prejedanie sa, pretože Vianoce sú najmä o hojnosti. Ak si ich teda vyložíme takto. Otázkou však je, kam nás tá prílišná hojnosť zavedie.

Rozhovor: Spartathlon 2019 : Attila Bíró na legendárnom ultrabehu

Vznik bežeckej kráľovskej disciplíny na dlhú trať – maratónu je popretkávaný niekoľkými legendami. Dve legendy hovoria o bežcovi Feidippidovi rôzne príbehy. Jedna z nich hovorí, že bežal z Maratónu do Atén 40 km, aby oznámil víťazstvo Aténčanov nad Peržanmi. Druhá legenda hovorí, že bol vyslaný z Atén do Sparty, aby žiadal pomoc v boji s Peržanmi.

Starostlivosť o kĺby nielen pre športovcov

Bolesť kĺbov patrí medzi časté zdravotné problémy mnohých ľudí. Donedávna bola táto problematika spájaná najmä so športovcami či staršími ľuďmi, avšak dnes to už tak nie je. Opotrebovanie kĺbov je bežným procesom takmer u každého človeka. U niekoho sa prejaví v skoršom veku a u niekoho neskôr. Závisí to, samozrejme, od životného štýlu či zamestnania jednotlivca.

Bolí vás hlava?

MOŽNO MÁTE SYNDRÓM PRÁZDNEHO (TURECKÉHO) SEDLA. Martina bola šiesty rok asistentkou riaditeľa. Už pár dní po dovolenke cítila, ako jej bolestivo tuhne šija. Potrebovala si oddýchnuť dlhšie, práca sa však kopila, a tak svoje ťažkosti zahnala tabletkou. Bolesť po nej na chvíľu utíchla, no potom sa stupňovala, až kým ju nadobro seklo...Vyriešte boľavý výkričník, ako sa patrí!

Minulosť nezmeníme – ako odpustiť sebe i druhým?

Túžime po šťastnom a naplnenom živote a väčšina z nás si je zrejme vedomá, že to nie je zadarmo. Aj preto sa snažíme čítať knihy pre rozvoj osobnosti, praktizovať rituál vďačnosti, venovať sa vizualizácii, pravidelne cvičiť či zdravo jesť…A možno i napriek úsiliu máme pocit, že je stále na čom pracovať.

Žite podľa seba – nájdite odvahu žiť podľa svojich predstáv

Jedným z kľúčov k šťastnému jestvovaniu je byť sám sebou a žiť podľa seba, vlastných túžob, prianí, najlepšieho vedomia i svedomia. To si však v nejednej situácii vyžaduje poriadnu dávku guráže, pretože okolie nemusí zdieľať naše sny, želania a predstavy.

10 tipov, ako si udržať mladistvý vzhľad pleti

Kto z nás by nechcel zostať večne mladý? Mať krásnu hladkú tvár bez vrások a stále pevné a pružné telo? Starnutie je nevyhnutný proces, ktorý sa nedá ničím zastaviť, no pomocou dobrej a kvalitnej kozmetiky sa dá aspoň čiastočne spomaliť, a to najmä protekciou pred vonkajšími faktormi, ktoré spôsobujú jej predčasné starnutie.

+ FIT cukráreň – vianočná mrkvová torta

+ RECEPTY : Sviatočné menu inak