Ôsmy ročník najväčšieho štafetového beh na Slovensku sa tento rok pobeží za sprísnených opatrení

Redakcia | 13. Aug 2019

Najväčší slovenský štafetový beh na Slovensku „Od Tatier k Dunaju“ pobeží tento rok 150 tímov a 3 sólo bežci. Toto unikátne bežecké podujatie odštartuje cez víkend 15. augusta v Jasnej v Nízkych Tatrách a 345 km dlhú trasu ukončia bežci 16. augusta na nábreží Dunaja v Bratislave.

Organizáciu tento rok komplikuje epidemiologická situácia na Slovensku aj v okolitých štátoch. Bežci aj organizátori budú musieť dodržiavať prísne opatrenia počas celého podujatia.

„Sme veľmi radi, že aktuálna situácia nám umožňuje zorganizovať štafetový beh Od Tatier k Dunaju, ktorí je pre mnohých bežcov už tradičným letným podujatím. Uvedomujeme si zodpovednosť a preto sme zaviedli počas behu opatrenia s cieľom minimalizovať riziko šírenia koronavírusu. Veríme, že si bežci užijú toto bežecké dobrodružstvo tak, ako každý rok, dúfame, že všetci pribehnú až do cieľa a svoje zážitky budú zdieľať s ďalšími členmi svojho tímu,“ uviedol Štefan Šogor, riaditeľ pretekov.

Beh Od Tatier k Dunaju bude mať aj charitatívny rozmer. „Veľmi sa tešíme, že sprievodné podujatie,  virtuálny benefičný beh na pomoc deťom so svalovou dystrofiou zaznamenal veľký záujem. Bežci, ktorí sa pridali do klubu VÚB Anjeli nabehali za víkend od vyhlásenia, viac ako 6 000 kilometrov, čo je dvojnásobok potrebných 3 450 km a VÚB banka tak daruje deťom z Dobrého anjela 3 450 €,“ uviedla Martina Hrivnáková, riaditeľka odboru korporátnej a marketingovej komunikácie VÚB.

„Mobilná aplikácia je medzi bežcami obľúbená, preto sme sa aj tento rok rozhodli ju opäť vylepšiť,“ uvádza spoluorganizátor behu Miloš Zágoršek, riaditeľ produkčnej agentúry Quinta Essentia. „Novinkou je napríklad on-line sledovanie polohy bežca cez GPS tracker a samostatné prihlásenie každého bežca z tímu. Plánujeme využiť aj push notifikácie, ktoré nám umožnia komunikovať s bežcami prípadné zmeny či novinky, ale napríklad aj upozornenia na opatrenia proti šíreniu koronavírusu,“ dodáva Miloš Zágoršek.

Trasa behu Od Tatier k Dunaju vedie zväčša (95 %) po asfaltových cestách 2. a 3. triedy, ale beží sa tiež cez lesy, horské cesty územím dvoch národných parkov, aj ponad vodu či cez centrá miest. Rozdelená je celkovo na 36 úsekov rôznej dĺžky (7 až 12 km) a náročnosti prevýšenia. Každý tím beží celú trasu štafetovým spôsobom, úsek beží vždy len jeden člen a ostatní sa presúvajú autami na ďalšie odovzdávanie štafety. „Polícia bude dohliadať na celej trati na zdarný a bezpečný priebeh podujatia. „Chcel by som sa poďakovať za záštitu Ministerstvu vnútra SR a Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy, ktorí sú nám veľmi nápomocní,“ doplnil organizátor Štefan Šogor. Tradične sa pobeží aj cez centrum Banskej Bystrice, ďalej cez Žiar nad Hronom, Žarnovicu, Vráble, Šaľu a Šamorín až do Bratislavy. Trasa behu je totožná, ako minulý rok.

Na všetkých členov súťažiacich tímov, ktorí dobehnú v nedeľu 16. augusta do cieľa na nábreží Dunaja v Bratislave, čaká pamätná medaila a občerstvenie. Víťazné tímy s troma najlepšími časmi v každej kategórii si odnesú trofej.

Jedným z dvoch hlavných partnerov je VÚB banka, ktorá pomohla realizovať praktickú aplikáciu pre komunikáciu bežcov v jednotlivých tímoch navzájom, aj s organizátormi. Počas podujatia zabezpečuje fotografovanie všetkých bežcov a originálny systém triedenia fotografií na základe štartového čísla.
Už piaty rok je hlavným partnerom podujatia aj značka Zlatý Bažant Radler, ktorá je trhovým lídrom v kategórii nealkoholických radlerov. Zlatý Bažant Radler 0.0% obsahuje spektrum prírodných cukrov, antioxidanty, a má vhodný pomer sodíka a draslíka, čo z neho robí ideálny nápoj pre doplnenie tekutín a energie počas športového výkonu.

Novým partnerom je spoločnosť KON-Truss, ktorej prioritným výrobným programom je realizácia drevených konštrukcií – väzníkový krov - s drevených priehradových väzníkov spájaných tyčinkovými plechmi WOLF. Výrobné portfólio spoločnosti je postavené predovšetkým na realizácii krovov pre individuálnu výstavbu rodinných domov, resp. výstavbu developerských projektov v segmente individuálnej bytovej výstavby bytových domov resp. rodinných domov.

Všetky informácie o podujatí sú k dispozícii na webovej stránke www.odtatierkdunaju.sk.

Komentáre