Fit a štýl prináša príbeh dvoch žien, ktorým beh úplne zmenil život. Stačilo vstať z gauča.

Redakcia | 10. september 2018
Fit a štýl prináša príbeh dvoch žien, ktorým beh úplne zmenil život. Stačilo vstať z gauča.

Beh nie je trend. Beh nie je dočasná zábavka moderných ľudí. Beh je životný štýl. Beh prinesie do života novú energiu, zobudí vaše staré JA a vy sa odznova nadýchnete.

Začať môžete hneď. Aspoň to skúsiť, obuť si ľahké tenisky a len tak zľahka najprv rýchlou chôdzou, potom pomalším tempom rozhýbať svoje telo. Vybehajte stres, roky aj kilá. Vybehajte zlú náladu a skúste sa otvoriť pohybu. Je neuveriteľné, ako dokáže BEH zmeniť život.

Predstavujeme Vám ženy, ktoré našli v sebe veľkú silu a pevnú vôľu. Tá im pomohla v súťaži poraziť aj menej odhodlaných mužov.

Zuzana Zambojová je mamou dvoch detí, má za sebou dva polmaratóny a mnoho desaťkilometrových pretekov. Začala bežať  a už ju to nepustilo.Tu jej jej príbeh.

Ako sa mama dvoch detí zdvihla z gauča a zabehla polmaratón

Nikdy som neverila, že ja budem behať, vždy som bola skôr skeptická k tomuto športu, to potenie, natriasanie a ešte aj dlho vydržať, akosi sa mi to nepáčilo...

Čo ma nakoplo? Prihlásila som sa do súťaže Z gauča na Maratón organizovanej zdravotnou poisťovňou. V tej dobe som bola ako v začarovanom kruhu, stále chorá, chodila som od jedného lekára k druhému, nemalo to konca - kraja...
Povedala som si, že to chce nejakú zmenu
v životnom štýle, prípadne začať športovať.

A začala som behať, bola to láska na prvé metre.... A keď som si kúpila prvé ľahučké bežecké tenisky, nebolo cesty späť, beh sa stal mojou drogou, vášňou a láskou.

zuzana zambojová

Beh je pre mňa niečo osobné, keď bežím som sama sebou

Pri behaní je človek sám so svojimi myšlienkami, sám so sebou. Pre mňa je to psychohygiena pri ktorej nemusím počúvať nikoho a nič, s nikým sa nerozprávam a nepotrebujem to, v ten okamih si vystačím sama so sebou.

Každý človek by mal mať niečo svoje, také na čo iní nemajú dosah.
Ja mám beh.
Spevnela mi postava, častejšie sa usmievam, som spokojnejšia a nie som taká nervózna ako predtým.

Takže ženy, hor sa do behania, omladnete, opekniete aj dobre vám bude!

Silvia Kleinová: Šport ma urobil krajšou a šťastnejšou

Silvia je ďalšia dáma, ktorej sa nechcelo sedieť na gauči. So svojím životom urobila veľké veci. Svoj prvý polmaratón po pol roku zabehla v čase, za aký sa nemusia hanbiť ani skúsenejší bežci. Zmena životného štýlu, ktorú odštartovala vďaka súťaži, bola taká silná, že sa športu rozhodla venovať ešte viac a dotiahla to až na druhé miesto vo fitness súťaži s postavou, o akej sa jej predtým ani nesnívalo.

" Minulý rok som zmenila svoj život. Odvtedy cvičím, behám, bicyklujem, neviem si predstaviť jeden nejako športovo nevyužitý deň, aj keď by to mala byť iba prechádzka, proste som sa stala závislou. A je to lepší život ako ten na gauči, cítim sa skvelo, som plná energie, a ako bonus ešte aj ako tak vyzerám. Mne to naozaj zmenilo život a myslenie k lepšiemu, som vďaka športu iný a omnoho silnejší človek (nie vďaka svalom, ale vďaka tej ceste, ktorou som si prešla k cieľovým rovinkám)", uzatvára Silvia.

Silvia Kleinova

Pobežte za lepším životom aj Vy!  

Tieto dámy zahltené životom nechali svoje telo oddychovať a až zdravotné problémy a nepokoj v duši im zasvietili červenú.

Nie je to len Zuzkin a Silviin príbeh. Môže to byť aj ten Váš.

Skúste vstať z gauča a začať pravidelne športovať aj vy.  Zdravotná poisťovňa Dôvera vás podporí zľavami na štartovnom na viacerých pretekoch a ďalšími výhodami pre bežcov. Kliknite na webovú stránku http://www.doverun.sk/ a dozviete sa viac.

Pozn. „Článok vznikol v spolupráci so zdravotnou poisťovňou Dôvera“

Fotogaléria