RENAULT REZKÁ BEŽKA – 1. ROČNÍK NAŠTARTOVAL VÝNIMOČNÚ TRADÍCIU BEŽKÁRSKYCH PRETEKOV PRE CELÚ RODINU

Iveta Škrabáková | 7. Mar 2019
Hlavná časť s názvom „Večerná vyraďovačka“ sa konala na kilometrovom okruhu, ktorý postupne opúšťali najpomalší súťažiaci.

Sobota, 23. februára 2019, bola v Tatrách na Štrbskom Plese slnečno mrazivá, ale zároveň aj rezká. Jedinečný rodinný bežkársky event Renault Rezká Bežka potvrdil svoj veľký potenciál na ďalší rozvoj a pokračovanie.

Riaditeľ podujatia Peter Pukalovič vyjadril potešenie z vydareného 1. ročníka Renault Rezkej Bežky: „Sobotné preteky nám vyšli na výbornú. Počasie sa z mrazivého a veterného piatka umúdrilo a v sobotu nás všetkých po celý deň sprevádzalo síce zimné, ale slnečné počasie. Každý kto sa zapojil určite potvrdí, že bežkárske trate v okolí Štrbského plesa sú síce náročné svojím profilom, ale nádherné svojím charakterom a prostredím v ktorom sa nachádzajú. Areál bežeckého lyžovania na Štrbskom Plese len potvrdil, že patrí medzi ozaj magické miesta a športoviská pre rekreačných aj výkonnostných športovcov. Ďakujeme všetkým za účasť, partnerom za podporu a spoluprácu a tešíme sa na všetkých o rok na druhom ročníku Renault Rezkej Bežky.“

Užili si malí i veľkí bežkári

Sobotné preteky si užil aj samotný generálny riaditeľ Renault Slovensko, Richard Evanson a jeho Renault tím. „Renault Rezká Bežka boli nielen pre mňa ako nadšeného bežkára, ale ako sa ukázalo aj pre skoro dvetisíc návštevníkov tohto podujatia, jedným veľkým zážitkom. Teším sa, že areál ožil športovým súťažením, že si bežkársku sobotu užili malí i veľkí bežkári, ktorí atakovali hranicu 300 účastníkov pretekov, že sa nám podarilo úspešné zahájiť podujatie, ktoré má veľký potenciál a pevne spolu s organizátormi verím, že sa stane každoročnou tradíciou“, zhodnotil Richard Evanson.  

„Večerná vyraďovačka“ pomaly odkrývala víťaza

O 10:00 hod. výstrel z rúk zakladateľa projektu zachranmelyze.sk Ladislava Smolena historicky odštartoval prvý ročník Renault Rezkej Bežky. Detskí bežkári  a začiatočníci sa tak ako prví popasovali so 700 metrovou a následne s 1400-metrovou trasou. Na pravé poludnie si na päťkilometrovom bežeckom okruhu Slepé pleso zmerali sily dospelí a takisto štafetári, ktorí bežali 2x2,5 km trasu. Trinásta hodina patrila pretekárom na 2,5 km okruhu.

Hlavná časť s názvom „Večerná vyraďovačka“ sa konala na kilometrovom okruhu, ktorý postupne opúšťali najpomalší súťažiaci. Naopak, tým najrýchlejším bežkárom, ktorý ju prešiel osemkrát a nakoniec sa stal hlavným víťazom, bol Miroslav Šulek. Celý mesiac si tak môže užívať hlavnú cenu, ktorou bol novučičký SUV Renault Kadjar s plnou nádržou.

Módny guru v športovom

Medzi pretekármi hlavnej disciplíny, „Večernej vyraďovačky“, nechýbal ani známy slovenský návrhár Fero Mikloško. Na osvetlenom okruhu Šprintérskej trate bol neprehliadnuteľný hlavne vďaka svojmu bežkárskemu outfitu, ktorý mu závidela nejedna fanúšička módy.

„Môj „kostým na bežky“ sa skladal z bundy, ktorá ma oslovila nie strihom, ale samozrejme flitrami. Flitre preto, aby ma bolo dobre vidieť na slnku a aby som na samotných pretekoch oslepoval spolubežkárov J . Trasu pretekov som na bežkách absolvoval po prvýkrát", poznamenal Mikloško s tým, že si ju užil naplno, spolu s vynikajúcou atmosférou, ktorú nabudení športovci vytvárali.

Za svoj jedinečný bežkársky štýl dostal i špeciálnu cenu a vyskúšal si, aké je to stáť na stupienkoch víťazov. "Musím poďakovať Renault Slovensko za tento výnimočný zážitok. Organizácia bola na jednotku, súťažiaci a návštevníci vytvorili nákazlivú športovo-zábavnú atmosféru a ja sa veľmi rád pridám k tomuto vydarenému eventu aj na budúci rok“, zhrnul svoju účasť módny návrhár Fero Mikloško.

Aj najmenší mali postarané o veľkú zábavu

Organizátori mysleli aj na deti, ktoré si užili viaceré atrakcie, kde sa zabávali počas celého dňa. Moderátor Slavo Jurko svojimi trefnými poznámkami vyčaril úsmev na každej jednej tvári, ktorá si prišla vychutnať nielen samotné preteky, ale celkovú atmosféru podujatia. Veľké poďakovanie patrí za spoluprácu všetkým partnerom, ktorí sa podieľali na príprave Renault Rezkej Bežky, za organizačnú pomoc Areálu bežeckého lyžovania Štrbské Pleso a obci Štrba, ktorá si celé podujatie zobrala pod svoju záštitu. Renault Rezká Bežka má za sebou veľmi úspešnú premiéru a organizátori veria, že sa stane tradíciou a každoročným obľúbeným podujatím pre celé rodiny.