RENAULT REZKÁ BEŽKA: BEŽKÁRSKE PODUJATIE PRE VŠETKÝCH

Redakcia | 22. február 2019
RENAULT REZKÁ BEŽKA: BEŽKÁRSKE PODUJATIE PRE VŠETKÝCH

Už túto sobotu, 23. februára 2019, sa na Štrbskom Plese uskutoční prvý ročník bežkárskych pretekov pre celú rodinu.

Riaditeľ podujatia Peter Pukalovič verí, že Renault Rezká Bežka sa stane tradičnou súčasťou podujatí v Areáli bežeckého lyžovania Štrbské Pleso: 

„Renault Rezká Bežka chce byť bežkárskym podujatím pre celú rodinu. Bežecké lyžovanie je zo zdravotného a fyziologického hľadiska jeden z najzdravších športov vôbec a v posledných rokoch si získava čoraz viac malých i veľkých priaznivcov. Preto sme sa rozhodli ušiť im bežecké preteky na mieru. Veríme, že podujatie si zamilujú a spoločne tak vytvoríme každoročnú oslavu rodinného bežkovania práve na Renault Rezkej Bežke.“

Bežecké preteky pre celú rodinu

Aj samotný generálny riaditeľ Renault Slovensko, Richard Evanson, je nadšenec bežeckého lyžovania a teší sa na sobotné preteky: „Milujem zimné športy a bežkovanie je pre mňa srdcovkou. Fanúšikovská základňa tohto športu narastá a mne ako nadšenému bežkárovi záleží na tom, aby sme bežkovanie ešte viac spropagovali a priblížili jeho krásy verejnosti. 

Aj preto sme sa s tímom Renault Slovensko  rozhodli zmanažovat celodenné športové podujatie pre celú rodinu, Renault Rezká Bežka. Som nadšený, že Renault je zakladateľom tradície ďalšieho bežkárskeho eventu na Slovensku . Som si istý, že z Rezkej Bežky na Štrbskom plese sa stane pravidelné tradičné bežkárske podujatie. Šport ľudí spája, nabíja ich energiou a chuťou do života. A my v Renaulte máme vášeň pre život aj pre šport. Pre bežkovanie obzlášť ;).“

Program Renault Rezká Bežka

Celý program otvoria v sobotu o 10:00 hod. preteky detí a začiatočníkov, ktorých bude čakať bežecký okruh dlhý 700 metrov. 

Tí zdatnejší ho o 10:30 hod. môžu ísť dvakrát a súťažiť tak na 1400-metrovom okruhu. Dospelí si na bežeckom okruhu Slepé pleso zasúťažia na 5km okruhu o 12:00 hod. Takisto budú štartovať aj štafetári 2x 2,5 km. O hodinu neskôr vyštartujú dospelí bežci na svoje 2,5 km preteky. 

O 16:00 hod. je na rade posledná a hlavná disciplína – večerná vyraďovačka. Tá sa uskutoční  na osvetlenom okruhu Šprintérskej trate,  má 1km a postupne ju tí najlepší absolvujú až osemkrát.
Víťaz získa nové SUV Renault Kadjar s plnou nádržou na mesiac.

rezká bežka

Prihláste sa online, alebo priamo na mieste

Bežkári sa môžu prihlasovať online prostredníctvom webu www.rezkabezka.sk a následne v sobotu 23.02.2019 osobne od 07:00 do 09:30 hod. na Štrbskom Plese a od 14:00 hod. do 15:30 hod. na disciplínu „Večerná vyraďovačka“ takisto na Štrbskom Plese.

Účastníkov, ale aj všetkých fanúšikov bežeckého lyžovania, či návštevníkov podujatia čaká veľa zábavy a športových zážitkov. Na svoje si prídu aj deti, pre ktoré sú pripravené aktívne zábavné úlohy ako napríklad streľba na bránku, maxi lyže a veľa ďalších. 

Zaujímavosťou je aj účasť módneho návrhára Fera Mikloška. Ten dostal na starosti  kreatívny koncept celého bežkárskeho podujatia: „Páči sa mi názov Rezká Bežka, tak si ju snažím predstaviť. Niečo určite vymyslím, a tak ako je v názve Rezká, tak aj bude Rezké prekvapenie!“. Vyzerá to, že 23. februára sa na Štrbskom Plese majú na čo tešiť nielen milovníci bežeckého lyžovanie, ale aj priaznivci módy a najnovších trendov.

Veľké poďakovanie patrí za spoluprácu všetkým partnerom, ktorí sa podieľali na príprave Renault Rezkej Bežky, za organizačnú pomoc Areálu bežeckého lyžovania Štrbské Pleso a obciam Štrbské Pleso a Štrba, ktoré si celé podujatie zobrali pod svoju záštitu.