Sledujte si priebeh tehotenstva v hodinkách Garmin: Priberanie, veľkosť dieťatka aj časovač kontrakcií

Garmin | 11. máj 2022
sledovanie tehotenstva, Garmin, hodinky Garmin, sledovanie priebehu tehotenstva v hodinkách, aplikácia na sledovanie tehotenstva
foto: Garmin

Ak ste tehotná alebo sa chystáte otehotnieť, určite viete, aké dôležité je sledovať priebeh tehotenstva a všetky signály, ktoré vám telo v tak dôležitej fáze života dáva.

Zmeny, ktorými vaše telo prechádza majú veľmi blízko k zázraku a je nevyhnutné sledovať ich kvôli vášmu zdraviu a bezpečiu vášho dieťatka.

Vedeli ste, že sledovanie tehotenstva je funkcia v hodinkách Garmin?

Tie isté funkcie, ktoré umožňujú sledovanie ženského zdravia poskytujú aj sledovanie priebehu tehotenstva.

Čo dokáže sledovať aplikácia Garmin Sledovanie tehotenstva?

Môžem sledovať svoju ovuláciu? Môžem sledovať svoje tehotenstvo? A čo prejavy tehotenstva ako sú ranná nevoľnosť, tehotenský výtok ? Odpoveď na všetky tieto otázky je ÁNO.

  • Denné prejavy a nálady: Sledovať svoje telo a jeho zmeny v tomto období je dôležité. Môžete zaznamenávať fyzické prejavy – ako sú akné, nadúvanie, zápcha, kontrakcie, kŕče, bolesti hlavy, slabosť, citlivosť – aj ako prejavy nálady s. Každý mesiac dostanete 4-týždňový prehľad prejavov, ktoré ste si zaznamenali. Ak ešte nie ste tehotná a pokúšate sa o počatie, môžete používať tú istú aplikáciu na Sledovanie ženského zdravia, na sledovanie cyklu a ovulácie.
  • Veľkosť dieťatka: Počas tehotenstva sa dozviete koľko by práve malo vaše dieťatko merať v porovnaní s vecami bežného života. Pozorujte ako vaše dieťatko rastie od veľkosti jahody cez tekvičku, až po kapustu a zdieľajte to so svojimi priateľmi a rodinou, aby prežívali zázrak života spolu s vami.
  • Pohyby dieťatka: Ste presvedčená, že to musí byť futbalová hviezda? Všetky pohyby môžete zaznamenávať pre konzultácie s vašim lekárom, ale aj za účelom pamiatky na tieto momenty.
  • Tipy pre stravovanie a pohyb: Prirodzene sa zmenia  potreby vášho tela na výživu i pohyb. Aplikácia na sledovanie tehotenstva vám priebežne bude odporúčať ako sa stravovať i ako cvičiť. Napríklad jesť viac bielkovín, či pripomienka zvýšeného príjmu tekutín na základe vášho trimestru.
  • Termín: Svoj predpokladaný termín pôrodu, môžete zadať do Garmin Connect a sledovať týždňové odpočítavanie vedúce k očakávanému dňu.
  • Priberanie: Stále počúvame otázky „Koľko by som mala pribrať počas tehotenstva? Aplikácia vám poskytne hrubé odhady, aby ste to mali s čím porovnávať a prípadne prediskutovať s lekárom ak sa vám niečo nepozdáva.

Čo je Garmin Časovač kontrakcií?

S blížiacim sa termínom pôrodu je dôležité sledovať kontrakcie. Vy aj váš partner si môžete stiahnuť časovač kontrakcií a sledovať časový rozsah, čo vám pomôže stanoviť ako blízko k samotnému pôrodu sa nachádzate. Okrem zaznamenávania dĺžky a frekvencie kontrakcií máte prístup aj do histórie vašich predchádzajúcich kontrakcií, aby ste to mohli porovnať.

Viac informácií na venu.garmin.sk