Starostlivosť o pleť na jar

Redakcia | 14. marec 2022
L´Oréal Paris , L´Oréal, krém L´Oréal, peeling, hydratačný krém

Po dlhých mesiacoch plných mrazivého počasia nás pomaličky zima opúšťa a my sa môžeme začať tešiť na teplejšie a dlhšie dni plné slniečka. Verte, že vaša pleť ocení príchod jari rovnako ako vy.

Keďže je jar obdobím celkovej obnovy, je na čase dopriať unavenej, suchej a mdlej pleti vhodnú starostlivosť. Suchá pokožka potrebuje peeling, aby odstránil odumretú kožu a vyčistil upchaté póry.
Avšak peeling môže byť pre našu pokožku drsný. Skvelým riešením je jemný exfoliačný čistiaci gél s obsahom kyseliny glykolovej, ktorý šetrne zbaví vašu pokožku odumretých buniek a zároveň ju čistí.

L´Oréal Paris , L´Oréal, krém L´Oréal, peeling, hydratačný krém

Rad Revitalif od L´Oréal Paris je známy svojimi účinkami v boji proti vráskam a pre spevnenie pleti. Aktuálne prichádza s novinkami určenými na účinné čistenie pleti práve s obsahom kyseliny glykolovej. Hutné krémy je vhodné vymeniť za ľahšie s obsahom kyseliny hyalurónovej, ktoré vašu pleť vyživia ale zároveň ju nezaťažujú.

L´Oréal Paris , L´Oréal, krém L´Oréal, peeling, hydratačný krém

Veľmi efektívnym pomocníkom v starostlivosti o pleť sú séra. Tie by sme mali používať celoročne, pretože je to naša tajná zbraň na dosiahnutie dokonalej pleti. Používanie séra je pritom veľmi jednoduché a rýchle. Tento krok, v našej každodennej rutine, nám naša pokožka vráti v podobe krásnej, rozžiarenej a mladistvo vyzerajúcej pleti. Séra sú plné tých najprospešnejších a najkvalitnejších ingrediencií. Nezabúdajte seba a svoju pleť rozmaznávať pleťovou maskou, ktoré za pár minút dokonale hydratujú, vyživia a upokoja vašu pokožku a zároveň tento čas môžete využiť na relaxáciu.

TIP! Krásna pleť je odrazom aj našej duševnej a fyzickej pohody. Preto si nezabudnite dopriať pravidelný pohyb, napríklad prechádzkou v lese, ktorá bude mať pozitívny vplyv aj na vašu psychiku. Rovnako kľúčový je kvalitný spánok, počas ktorého dochádza k regenerácii nášho tela.