Turistika? Cvičenie vo vode? S augustovým FIT štýlom sa nudiť nebudete

Redakcia | 2. august 2019
https://fitastyl.sk/clanky/infosky/turistika-cvicenie-vo-vode-s-augustovym-fit-stylom-sa-nudit-nebudete

Ani sme sa nenazdali a prehupli sme sa do druhej polovice leta. Pre niektorých to znamená čoskoro začať myslieť aj na školské povinnosti, iní majú dovolenku ešte len pred sebou. Ak sa vám nebodaj pri pomyslení na koniec leta objavujú vrásky na čele, určite oceníte tajomstvo mladšieho vzhľadu, ktoré sme vám odkryli na strane 84.

Nízkosacharidová strava

V súvislosti s ochorením cukrovky sa začali formovať stravovacie návyky neskôr známe ako nízkosacharidová, alebo ketogénna strava. Využívajú ju najmä športovci s cieľom redukcie tukovej hmoty a čím ďalej, tým častejšie sa objavuje aj v jedálničku chudnúcich ľudí. Základom je mať dostatok informácií, aby vášmu telu nechýbalo nič, ani základné živiny, ani vitamíny, minerály a stopové prvky

Chuť leta: ananás a kokos

Nie sú to len základné prísady dobrej pina colady. Je to oveľa viac. Tropické dobroty, ktoré skvelo chutia, pomáhajú pri redukcii hmotnosti, posilňujú imunitu a dodávajú telu potrebné látky, aby sme aj mimo letnej sezóny boli svieži, zdraví a plní energie.

Natiahnite sa vo vode!

Vedeli ste, že voda je vynikajúcim prostriedkom pre strečing celého tela? Nielen plávanie patrí k aktivitám, ktorých výrazné benefity pre zdravie kladieme do spojitosti s H2O – prirodzene nadľahčujúce prostredie nám osoží aj pri celkovej stuhnutosti, alebo prirodzenej túžbe byť flexibilnejší, dynamickejší a vitálnejší.

Pevný a štíhly pás

Nemusí byť zrovna osí – stačí, aby nebol sloní. Pás, alebo boky sú do istej miery genetickou záležitosťou (teda ich šírka a celková stavba), bolo by však pohodlné tvrdiť, že s tým nevieme nič urobiť. Výrazné rozdiely v obvode sú pomerne ľahko dosiahnuteľné. Hlavnou zásadou však ostáva necvičiť boky izolovane, ale formovať túto citlivú partiu prostredníctvom komplexných a účinných cvikov.

Zbavte sa letných zápalov

Gynekologické, či urologické zápaly – v lete na nás číhajú akosi viac. Či už patríte k tým, ktorí s nimi majú pravidelné a, žiaľ, aj bohaté skúsenosti, alebo ste šťastlivec, ktorého úspešne obchádzajú, je užitočné poznať zásady, ktoré nám v lete pomôžu sa im vyhnúť.

Hnev

Keby to bolo iba o tom, že sa hneváme a vieme so svojím hnevom pracovať tak, že nikomu neublížime, bolo by to v poriadku. Avšak všetci akosi podvedome tušíme, že to, ako so svojím hnevom nakladáme, nie je ideálne. A keď k tomuto tušeniu pridáme informácie, že v kresťanstve patrí hnev medzi sedem hlavných hriechov, v budhizme je jedným z troch jedov mysle a v pozitivizme nemá žiadne miesto, stáva sa hnev najviac zatracovanou emóciou.

10 návykov šťastných ľudí

Každý z nás túži po naplnenom, šťastnom a pokojnom živote. Nemáme radi výkyvy ani životné zákruty, za ktorými sa nám neraz dýcha oveľa ťažšie. Máme radi pokojne plynúce dni bez zbytočných starostí a stresu. Nežijeme však v ideálnom svete a deň čo deň sa potýkame s nedorozumeniami, zakolísaním, sklamaním. Ako to robia iní ľudia, že si zachovajú rovnováhu aj napriek negatívnym vplyvom všedných dní?

Tvárová gymnastika

Tvárová gymnastika je rezistenčný tréning tvárového svalstva nachádzajúceho sa pod pokožkou a tukovým tkanivom. Keď začnú pokožka a tukové tkanivo ochabovať, vytrénované svaly dokážu túto stratu objemu nahradiť.

FIT Cukráreň :  Raw mangová torta + Mangovo-čokoládové müsli tyčinky  

+ Letné nepečené dezerty

+ Jedálniček na jeden deň