Veľké vianočné chudnutie začína upratovaním! Koľko spálite pri vysávaní?

Redakcia | 27. november 2020
Veľké vianočné chudnutie začína upratovaním! Koľko spálite pri vysávaní?

Advent je tu, ste pripravené na naháňačky? S termínmi, s upratovaním, so zháňaním darčekov. Pozrime sa na to ale pozitívne, veď také upratovanie môže byť dobrým prostriedkom na rozhýbanie sa.

Tak čo, ste nachystané na otázky, či už máte upratané, pripravené darčeky, napečené koláčiky a aké, nakúpené darčeky a ak nie, tak kedy to chcete stihnúť? Lenže komu by sa chcelo zas a znova, ako každý rok gruntovať, umývať okná, prať záclony, tepovať koberce... Ibaže by ste mali dobrú motiváciu. A tou je pohyb pri upratovaní. Zvlášť ak máte kancelársku prácu a ste prakticky celý deň prikovaná ku stoličke. Pozrime sa teda na to, ktorá činnosť by vás mohla namotivovať.

Pri upratovaní kúpeľne spálite 196 kalórií, rovnako aj pri ručnom umývaní podlahy (keď sa rozčúlite, že vám po nej behajú zamokra, tak si môžete pripočítať o pár kalórií viac). Vysávanie celého bytu starým dobrým vysávačom, ktoré trvá aspoň hodinu, vám spáli kúsok čokolády v hodnote 175 kalórií, zametanie podláh o 10 kalórií menej. Pozametajte však celý dvor a pripočítajte si pár desiatok k dobru. Po umytí okien budete ľahšia o 140 kalórií, po utretí prachu o 105 kalórií. Podčiarknuté, spočítané: poctivé upratanie celej domácnosti vám pomôže spáliť takmer 800 kalórií.

Je to príjemné zistenie, my však máme pre vás ešte lepší tip. Nechajte vysávanie na odborníkov. Taký robotický vysávač SENCOR SRV 9550BK s aktívnym mokrým vytieraním s pumpou je rozhodne profesionálom vo svojej oblasti. Radosť pozorovať, ako si pozorne zmapuje terén a potom sa pomocou vyšpičkovaných technológií potichu pohybuje po byte, vyhýbajúc sa prekážkam, preliezajúc prahy a dávajúc pozor na schody.

robotický vysávač SENCOR SRV 9550BK

Len čo zacíti, že potrebuje dobiť, o nič sa vám prosiť nebude. Sám sa zaparkuje do dokovacej stanice a po piatich hodinách ako znovuzrodený hrdina môže ďalších 200 minút nerušene vysávať a umývať podlahy. Vám stačí len nastaviť stupeň ich znečistenia a čas, kedy sa tento špecialista na čistotu linolea, plávajúcich podláh, dlažby a kobercov pustí do práce. Nemusíte sa ho ani dotknúť, všetko nastavíte cez mobil. 

robotický vysávač SENCOR SRV 9550BK

Že prečo vám to radíme, keď práve pri vysávaní sa dá tak krásne spaľovať? Pretože život nie je o vysávaní, utieraní prachu a udržiavaní domácnosti. Život je o udržiavaní dobrých vzťahov, kontaktov, samej seba. Preto kým váš robotický vysávač SENCOR SRV 9550BK bude vysávať, vy môžete ísť s deťmi na prechádzku, zavolať mame alebo kamoške, pozrieť si s mužom film, dať si masku, šlofíka alebo si ísť zabehať. Viac sa o tomto pomocníkovi dočítate na sencor.sk.

Uznajte, že táto investícia určite bude stáť za to.