Výnimočná, čerstvo pražená remeselná ZRNCOvá káva z Košíc

Redakcia | 19. máj 2021
Výnimočná, čerstvo pražená remeselná ZRNCOvá káva z Košíc
foto: zrnco.sk

Vášeň je zodpovedná za mnoho bizarností v ľudských osudoch. V prípade Natálie a Juraja, zakladateľov a majiteľov rodinnej pražiarne kávy ZRNCO je to vášeň pre kávu. V túžbe po dokonalosti sa od nakupovania a degustovania prepracovali k úlohe nákupcov výnimočných zelených zŕn a praženiu kávy. Dnes majú pod kontrolou každé zrnko – od nákupu, cez praženie, balenie až po prípravu čerstvej kávy.

Prečo vlastne vzniklo ZRNCO?

Káva je silný element v našom živote, ktorý nás spája. Pri dnešnom uponáhľanom a rušnom životnom štýle, rozdielnych spánkových režimoch, sme neraz boli radi, že sa vôbec večer vidíme a aspoň na chvíľočku zastavíme pri našom rituáli - spoločnej šálke kávy. 

O to viac sme hľadali kvalitu, niečo, čo tento krátky príjemný moment dňa ešte umocní. Za necelé dva roky, odkedy vnímame omnoho intenzívnejšie, že nie je káva ako káva, sme vyskúšali mnoho značiek, chutí odrôd čistej arabiky i rôznych zmesí, avšak žiadna z nich nenaplnila všetky atribúty kávy,  ktorá by bola pre nás tým pravým blahodarným nápojom, čo napĺňa naše rituálne večerné šálky. A preto... Pred Vianocami 2019 nám priviezli pražiarenský stroj, až vtedy sme si uvedomili, že náš sen sa mení na skutočnosť.

Čím je Vaše ZRNCO výnimočné?

Náš koncept je jedinečný tým, že ide o malovýrobu založenú na kvalifikovanej, prevažne ručnej práci, takže v porovnaní s veľkovýrobou je rozdiel hlavne v prístupe ku každému zrnku kávy. Máme pod drobnohľadom všetko, čo vstupuje do pražičky, pražíme personalizovane malé množstvá, pričom celý proces sa začína až po zadaní objednávky. Je to o osobnom prístupe ku každému nášmu zákazníkovi a o tom, že kávové zrnká vyberáme a pražíme s nadšením a láskou, nie je to pre nás povinnosť, či práca, ale hlavne radosť … Radosť z tejto očarujúcej alchýmie plnej vôní a chutí je to, v čo veríme, že sa prenáša do každého upraženého zrnka.

Čo najviac vystihuje ZRNCO a prečo?

Čerstvosť. Tým, že to robíme v malom si môžeme dovoliť ponúkať kávu stále čerstvú, aj preto pražíme stále až po objednaní. Napriek tomu, že väčšina veľkých výrobcov uvádzajú dátum spotreby kávy aj 2roky a neriešia až tak dátum praženia, pre nás je práve ten dôležitý, lebo vo všeobecnosti platí, že optimálnu chuť zo ZRNCA dosiahneme medzi 1. a 5. týždňom od praženia (aj keď určite záleží na mnohých faktoroch, ktoré môžu túto dobu ovplyvniť). 

Chuť a flexibilita. Pražíme personalizovane. Každému zákazníkovi ponúkame možnosť vybrať si stupeň praženia podľa vlastných preferencií a to či už z hľadiska spôsobu prípravy kávy, alebo preferovanej výslednej chuti lahodného nápoja. Je potrebné povedať, že neexistuje univerzálny a dokonalý stupeň praženia kávy, ktorý by chuťovo vyhovoval každému. Aj keď to vyzerá ako komplikácia, v konečnom dôsledku to je na tom to najkrajšie pre nás, malých pražiarov, a síce možnosť sa “hrať” s kávou a tvoriť stále iný, zaujímavý výsledok. Aktuálne moderná vlna pražiarov sa snaží pražiť svetlo, aby zachovali pôvodné a skutočné chute, ktoré daná káva má, ale to neznamená, že práve toto praženie bude pre každého to “pravé”. A to aj kvôli zvyku z čias minulých, kedy sa “po starom” pražilo výrazne tmavo, pretože veľkokapacitné komerčné pražiarne potrebujú takýmto spôsobom docieliť uniformnosť kávy bez ohľadu na odrodu a kvalitu. Vždy teda záleží na preferenciách konkrétneho zákazníka a v neposlednom rade určite aj na spôsobe prípravy samotnej kávy, čo taktiež vo výraznej miere ovplyvňuje samotný výsledok.

Kvalita. Ponúkame jedine výberovú tzv. Specialty coffee, 100% Coffea Arabica, z konkrétneho regiónu, farmy, resp. geografickej oblasti, nemixujeme, neskrývame menej kvalitnú, lacnejšiu kávu medzi zrnkami tej kvalitnejšej. Toto si veľkokapacitné pražiarne pravdepodobne nemôžu dovoliť, aj kvôli cene, ale hlavne kvôli tomu, že pri výberovej káve sa väčšinou jedná o produkciu menších farmárov, ktorí vypestujú „pár“ vriec zelených kávových zŕn ročne čo veľakrát nestačí ani na dennú produkciu veľkých pražiarní tejto druhej najpredávanejšej komodity na svete.

Prečo by ste odporučil piť ZRNCOvú kávu našim čitateľom? 

Existuje veľa názorov na kávu, preukázateľne overených faktov o tom, že konzumácia kvalitnej kávy je zdraviu prospešná. Na druhej strane, káva obsahuje kofeín, stimulačnú látku, ktorá môže u niektorých ľudí spôsobiť ťažkosti a narušiť spánok.

V každom prípade ale platí:
  • káva predstavuje bohatý zdroj antioxidantov a mnohých telu prospešných vitamínov a stopových prvkov
  • hlavná účinná stimulujúca látka obsiahnutá v káve je kofeín a medzi jeho účinky patrí krátkodobé zvýšenie energie, povzbudenie činnosti mozgu, zvýšenie rýchlosti metabolizmu a lepší športový výkon
  • výsledky klinických štúdií dokazujú, že u pravidelných konzumentov kávy je riziko vzniku demencie, Alzheimerovej a Parkinsonovej choroby oveľa nižšie
  • zároveň preukázali, že pravidelná konzumácia kávy vedie k zníženiu rizika vzniku diabetu 2. typu a znižuje riziko vzniku depresie
  • konzumenti kávy majú aj nižšie riziko vzniku cirhózy pečene a nádorového ochorenia pečene.

V neposlednom rade treba určite spomenúť aj spoločenský význam kávy, na čom si v ZRNCO zakladáme. Z kávy sa stal v priebehu desaťročí veľmi obľúbený, spoločenský nápoj. Od zriadenia prvej európskej kaviarne v Benátkach ešte v 17. storočí, sa kaviarne rýchlo rozšírili do celej Európy, aj keď masovo až od 19. storočia. Nad šálkou kávy sa často socializujeme, rozprávame, konzultujeme problémy, čo má rovnako pozitívny vplyv na naše mentálne zdravie.

Radosť z tejto očarujúcej alchýmie plnej vôní a chutí je to, v čo veríme, že sa prenáša do každého upraženého zrnka.

Natália a Juraj

 www.zrnco.sk