Zdravá domáca Gabby's granola. Každá jej zložka je pre telo obohatením.

Redakcia | 12. apríl 2021
Zdravá domáca Gabby's granola. Každá jej zložka je pre telo obohatením.
foto: granola.sk

Dlhodobo premýšľala o tom, čo je pre organizmus prospešné a ako ho energeticky nabiť. Gabriela Šedivá svoje predstavy o ideálnych raňajkách zhmotnila do svojej domácej, ručne vyrábanej granoly.

Prvotný impulz začať s vlastným podnikaním, prišiel v čase rodičovskej dovolenky.

Ovsené vločky ako také, vďaka ich benefitom sme veľmi často zaraďovali do svojho jedálnička. Zároveň ma v tom čase začalo veľmi zaujímať zloženie rôznych produktov, teda aj raňajkových cereálii. Žiadne mi v bežne dostupných obchodoch nevyhovovali. Začala som si vytvárať vlastnú receptúru, ktorú som chcela ponúknuť ďalej.

Svoje rozhodnutie vyrábať vlastné produkty zdravých raňajok neľutujem a úspešne rozširujeme zoznam predajcov, u ktorých je možné tieto originálne produkty pod označením Gabby´s granola zakúpiť.

Dôležitou vlastnosťou našej receptúry je absencia konzervantov, umelých farbív či dochucovadiel. Zakladáme si na zachovaní charakteru ručnej výroby. Kvalita, nie kvantita je kľúčom. Pri všetkých našich receptúrach dbáme na to, aby sme zabezpečili čo najväčší podiel slovenských surovín. Základom sú ovsené vločky. Ponúkame aj variantu bezlepkových ovsených vločiek.

Ďalej sú to lyofilizované ovocie ako jahody, maliny, banán, ananás, či čučoriedky, rôzne druhy orechov, na dochutenie pridávame škoricu, kakao, kávu, kokos a rôzne druhy čokolády. Granolu sladíme výhradne kvalitným medom. Je to pre nás prijateľnejšia forma sladenia ako cukor. Našu ponuku sme rozšírili o vegan príchute. Med je nahradený agáve sirupom. Rada by som vyzdvihla nízky obsah cukru. Tým pádom aj výživové hodnoty v konečnom dôsledku sú viac ako prijateľné a zaujímavé pre priaznivcov zdravého životného štýlu

Výrobu sme rozbiehali so štandardnými príchuťami ako napríklad Horká čokoláda a banán, Jahoda a mandle. Neskôr sme ponuku rozšírili o veľmi populárne príchute ako Biela čokoláda a kokos, Malina, pistácia a RUBY čokoláda, Čučoriedka, pekanový orech a škorica. Čo sa týka nových príchutí, občasné riskovanie a experimentovanie sa vypláca. Keď chcete ponúknuť niečo nové, vtedy sa snažíte robiť veci inak, ako ostatní. Je to na jednej strane obtiažne, ale zároveň oslobodzujúce. A ak vám práca spôsobuje radosť, cítia to aj vaši zákazníci a vracajú sa. Zostávajú verní a my si to nesmierne vážime.