Zdravé kĺby nebolia

Versan | 12. august 2021
Zdravé kĺby nebolia
foto: versan

Vedeli ste, že najčastejším zdravotným problémom vrcholových aj rekreačných športovcov je bolesť kĺbov? Čo urobiť preto, aby ste k nim nepatrili i Vy?

Bolesť kĺbov je u športovcov a aktívnych ľudí spôsobená nadmerným opotrebovávaním kĺbovej chrupavky, na ktorú sa pri zaťažení vyvíja zvýšený tlak. Vplyvom nadmerného trenia sa znižuje prívod živín do kĺbu, čo zhoršuje výživu chrupavky a následne dochádza k jej degenerácii.

Hlavným „stavebným materiálom“ kĺbovej chrupavky je kolagén typu II, ktorý predstavuje až 50% jej zložiek. Kolagén typu II vytvára v chrupavke husté siete z tenkých vlákien a tak zabezpečuje jej pevnosť, pružnosť aj odolnosť. Na trhu existuje patentovaný hydrolyzovaný Biocell Collagen II®, čo je v organizme ľahko vstrebateľná a veľmi efektívne využiteľná forma kolagénu typu II.  Vitamín C navyše ešte podporuje vstrebávanie kolagénu do chrupaviek a podporuje jeho stabilitu v tele.

Synoviálna tekutina, ktorej úlohou je „premazávať“ kĺbovú chrupavku, je tvorená už dobre známou kyselinou hyalurónovou a chondroitín sulfátom. Tieto dve hlavné zložky pôsobia synergicky pri ochrane a výžive chrupavkového tkaniva a ich spoločný účinok je oveľa efektívnejší, ako ich samostatné pôsobenie na chupavku. 

versan

Existuje optimálne riešenie ako vyživiť namáhané kĺby?

Z množstva kĺbových prípravkov, ktoré nájdeme na trhu, nám ako skvelá voľba vychádza produkt Versan® . Má vynikajúce zloženie, tisícky spokojných užívateľov a s obľubou ho odporúčajú aj odborníci.

Prof. MUDr. Leonas Valius z Univerzitnej nemocnice v Kaonase tvrdí, že hydrolyzovaný kolagén typu II spolu s chondroitínom, kyselinou hyalurónovou a vitamínom C, ktoré sa nachádzajú v prípravku Versan®,  veľmi dobre prechádzajú cez chrupavkovú bariéru a sú teda skvele využiteľné v našom organizme. Tým pomáhajú účinne chrániť kĺby a stimulujú biosyntézu chrupavkového tkaniva v chondrocytoch. Tak zabezpečujú postupnú regeneráciu kĺbovej chrupavky.

Valentis Versan

Prípravok Versan® sa dá zakúpiť aj na Slovensku. Nájdete ho v každej dobrej lekárni alebo na webe.