10 beauty trikov, ktoré vám zachránia deň

Iveta Škrabáková | 25. marec 2019
beauty triky, krása, rýchlo, doma, líčenie, vlasy, makeup

Všetci to poznáme, ranná rutina, všetko treba rýchlo postíhať a vyraziť. Niekedy však naši každodenní pomocníci pre nás nepracujú tak ako by sme chceli, a preto vám prinášame pár tipov ako si veci uľahčiť, a ušetriť množstvo času a námahy.

1. Lak na zubnú kefku

Toľko úsilia si dáte s tvarovaním a kreslením obočia, a aj napriek tomu, keď sa za hodinku pozriete do zrkadla, tie nezbedné chĺpky nie sú tam, kde by ste ich chceli mať? Vyskúšajte si nabudúce streknúť trošku laku na vlasy na zubnú kefku a prejsť ňou jemne obočie po jeho úprave. Ak máte špeciálnu kefku na úpravu obočia, môžete lak streknúť na ňu.

2. Vatový tampón

Šup šup, rýchlo to nahádzať do kabelky a ide sa. V takomto prípade, alebo často aj keď nám náhodou púder spadne na zem, má svoje dni spočítané. Rozbije sa na márne kúsky a dúfate, že to bolo posledný krát a ten ďalší už vydrží, však? Možno áno, skúste si do škatuľky s púdrom vložiť jeden či dva vatové tampóny. Vyplníte tak priestor, a znížite dôsledky nárazu ak vám púder nabudúce spadne. Je oveľa menej pravdepodobné, že sa takto rozbije.

3. Robte všetko možné

Ak do vašej rannej rutiny patrí umývanie a fénovanie vlasov, skúste si pred ich vysušením urobiť všetko ostatné čo potrebujete. Prirodzené sušenie vlasy odľahčí nie len od nadbytočnej záťaže pri čase fénovania, ale budú pôsobiť zdravšie a vzdušnejšie.

4. Nahrejte si klieštiky

Ak si chcete vyčarovať krásny otvorený pohľad, bez veľkých nánosov maskary, skúste si kliešte na mihalnice jemne nahriať pomocou fénu (ideálne na strednom stupni ohrevu, aby ste si horúcimi kliešťami neublížili) a následne ich použite ako zvyčajne. Vďaka teplu sa mihalnice lepšie natočia a budú pôsobiť krajšie.

5. Sponky noste správne

Ak používate do svojho účesu klasické sponky, nabudúce, keď si ich budete dávať, otočte ich vlnovkovou časťou smerom k hlave, nie naopak, ako to robí väčšina ľudí. Takto prichytená sponka totiž drží oveľa lepšie. Ak potrebujete ešte o čosi lepšiu fixáciu, sponku môžete pred použitím postriekať trochou laku na vlasy.

6. Hydratujte počas spánku

Vyčarte si chodidlá ako z bavlnky, zatiaľ čo budete spokojne spať. Aj tie najsuchšie chodidlá budú ráno ako znovuzrodené, ak ich pred spaním natriete vrstvou hydratačného krému a zabalíte do ponožiek.

7. Balzam pred rúžom

Rúžovať si vysušené alebo popraskané pery? Žiadna sláva. Ak pijete dosť tekutín, no vaše pery majú aj tak ryhy, či prasklinky, pretrite ich jemnou vrstvou balzamu než na ne nanesiete rúž. Ten pomôže nie len hydratovať, ale aj zjemní viditeľnosť chybičiek.

8. Suchý šampón pred spaním

Ak si nechcete večer umývať vlasy, pretože idete ráno cvičiť, alebo jednoducho nestíhate, nasprejujte si suchý šampón ku korienkom pred spánkom a iba jemne pomasírujte pri pokožke hlavy. Prebytočný maz sa počas noci stratí a vyhnete sa tak zbytočnému dlhému vyčesávaniu šampónu po celej dĺžke vlasov, čo ich vysuší a môže poškodiť.

9. Sprej na pečenie

Počuli ste už o tomto šialenom triku? Ak máte doma sprej na pečenie, napríklad kokosový, nastriekajte si ním čerstvo nalakované nechty. Pomôže im to skôr uschnúť a vďaka oleju bude pokožka okolo nechtov krásne hydratovaná a upokojená.

10. Roztok na kontaktné šošovky, či horúca voda

Ak sa vám v maskare začínajú robiť hrudky alebo hustne, ponorte ju na cca 10-15minút do horúcej vody. Rovnako dobre poslúži tiež roztok na kontaktné šošovky. Nakvapkajte ich zopár do riasenky. Obsah riasenky by sa mal stať konzistentnejším a vyhnete sa tak nepríjemnému vzhľadu na vašich očiach.