Manuál AKO NA TO pri odličovaní

Eva Kliská | 30. marec 2018
Manuál AKO NA TO  pri odličovaní

Myslíte si, že nie je nič jednoduchšie, ako odlíčiť si tvár. Nuž, možno vás prekvapíme.

Odličujete sa správne?
Prečítajte si tiež:

Odličujete sa správne?

Dermatológovia a vizážisti sa totiž zhodujú v jednom – správna technika odličovania je veľmi dôležitá, a nie každý ju ovláda. Tak teda poďme na to.

Manuál ako na to!

Začínať by ste mali s odličovaním pier a očí, kde sa nachádza najviac nečistôt. 

Pery- postupujte od kútikov dovnútra, jemne krúživými pohybmi alebo ľahkým ťahom.

Oči -  postupujte najprv zhora nadol, potom zdola nahor a nakoniec z vnútorného kútika do vonkajšieho. Pokiaľ ste oči predtým odličovali spôsobom „šúchanie hlava-nehlava“, radšej tento spôsob čo najskôr zmeňte.

Voľte špecializované prípravky, ktoré oči nedráždia a eliminujú možné zápaly. Na odstránenie vodeodolných dekoratívnych prípravkov budú lepšie produkty na olejovej báze.  

Samotná pleť - začínajte zhora od čela a postupujete najprv jemne na strany a potom oválnou cestou cez spánky k ušiam. Následne odličujte od nosa jemnými ťahmi smerom ku krajom tváre.

Líca - čistite z vnútornej časti smerom ku krajom a okolie úst začnite odličovať pod nosom do strán a dole – rovnakým spôsobom pristupujte k oblasti brady.

Naneste na tampón dostatočné množstvo prípravku (nie príliš málo, aby malo odličovanie efekt, ani príliš veľa, aby ste nečistoty zbytočne iba nerozotreli) a môžete začať.

Odličovacie tampóny meňte často

Pokiaľ zvyknete používať make-up, tak ako väčšina súčasných žien, určite vám na kvalitné odlíčenie nebude stačiť jeden vatový tampón. Po každom znečistení tampón vymeňte sa nový a čistý, inak si nečistoty nanesiete opätovne na pleť a nič tým nezískate.

Začínajte odlíčením očí a pier a následne venujte pozornosť tvári.

Malé okrúhle tampóny slúžia okrem spomínaných partií na odstránenie zvyškov nečistôt, na väčšie plochy voľte väčšie rozmery. V poslednej fáze odlíčenia by mal tampón ostať čistý.

S vlhkou pokožkou odlíčenie pôjde lepšie

Niektoré ženy vyžadujú odlíčenie s použitím vody. Kvalitnú penu či čistiaci gél však neobľubujú všetky dámy, niektoré dávajú prednosť micerálnym či iným pleťovým vodám. Lepšie a kvalitnejšie odstránenie nečistôt však aj v takomto prípade dosiahnete pri navlhčenej pleti. Najprv si preto tvár opláchnite a až potom začnite s odličovaním.

Nezabúdajte odlíčiť aj krk

Odličovanie nekončí pri brade. Oblasť krku je miestom, ktoré sa počas dňa i noci potí vo väčšej miere a je preto nevyhnutné odstrániť maz, toxíny a iné nečistoty aj z neho. A to dôkladne. Postupujte jemne od brady a čeľusti dole a buďte dôslední. Rovnako ako pleť, aj krk potrebuje hydratáciu.

Denný či nočný krém naneste aj na krk.

Krk je indikátorom veku a starostlivosť oň má preto efekt aj do budúcnosti. Táto oblasť je náchylná k tvorbe vrások a poklesu elasticity. Dbajte o krk dôkladne, pokým nie je neskoro.

Prečítajte si: Odličujete sa správne?