Trend gélových nechtov. Tiež ste mu podľahli?

Eva Kliská | 21. apríl 2017
Trend gélových nechtov. Tiež ste mu podľahli?

Prirodzené nechty sú ľahko zraniteľné, často sa štiepia a lámu. Vo väčšine prípadov to ženy zvyknú riešiť modeláciou umelých nechtov, ktoré ich zbavia častejšej starostlivosti o nechty.

Nechty sa stali súčasťou každodennej módy moderných žien. Niekedy sú nechty dokonca ako šperk, doplnok, jednoducho ako niečo, čo dokáže ozvláštniť každodenný outfit. 

Trend gélových nechtov

Ich veľkou výhodou je, že sú odolnejšie ako prirodzené a dajú sa vymodelovať do rôznych tvarov, sú pružné, pre vlastný necht čiastočne priedušné, oproti akrylovým vyzerajú prirodzenejšie a ich variabilita siaha tam, kde aj ženská fantázia.

Ak teda nemáte pekné nechty od prírody alebo by ste rady mali zaujímavý vzhľad a tvar, potom sú gélové nechty pravým riešením. Súčasné gélové systémy na modelovanie nechtov sú vyrobené bez kyselinových materiálov, a to dáva možnosť dlhodobého nosenia, bez nežiaduceho vplyvu na zdravie.

Gélové nechty sa môžu aplikovať na akúkoľvek veľkosť i tvar nechta. Na tenké, mäkké nechty je ideálny BIO gél, ktorý slabé nechty spevní a nedôjde tak k zlomeniu nechta.

BIO gél sa používa len na prírodné nechty, a nie na tipy ani na šablónky. Nechty spevnené BIO gélom sa modelujú, zdobia a dopĺňajú rovnako ako klasické gélové nechty.

Čítajte tiež: Ako sa staráte sa o svoje ruky?

Inovácia gél – laku

Nie každá žena si chce nechty predĺžiť, len chce mať jednoducho vlastné nechty vždy tip-top krásne. Presne toto vyrieši fenomenálny objav posledných rokov – gél lak. Gél lakované nechty sú čoraz populárnejšie, pretože sú veľmi rýchlo hotové a sú extra trvácne.

Netreba sa báť, gél lak prírodné nechty vôbec nezničí. Navyše, môžu sa použiť aj na nohy. S nimi počas dovolenkového čľapkania sa nebude problém s olupovaním farby. Dokonca, aj ich odstránenie je jednoduché a rýchle. Lepšie gél laky sa dajú skutočne bleskovo odmočiť.

Na čo si treba dávať pozor počas gél lakovania?

  • Nechty musia byť úplne zmatnené pred nanesením primeru.
  • Prach musí byť z nechtov úplne odstránený.
  • Gél lak pred použitím treba poriadne pretrepať.
  • Farebný gél lak aj gél lak top coat nanášame vždy tak, aby sa nedotkol kožtičiek, pretože počas rastu nechtov po pár dňoch to gél lak nadvihne a začne sa štiepiť.
  • Ak sa gél lakom predsa len dotkneme kožtičiek, prejdime okolo nechtovej platničky pomarančovým drievkom a odstráňme tak gél lak.
  • Nikdy nenechávame fľašku s gél lakom otvorenú na vzduchu dlhšie, ako je potrebné. Tiež ju nenechávame pred UV lampou, lebo hrozí zatvrdnutie gél laku vo fľaštičke.
  • Gél lak aj tekutiny musia byť uchovávané na tmavom mieste, tj. nikdy na slnku a ani na veľmi teplom mieste. 

Je veľa spôsobov, ktorými môžete urobiť svoje nechty krásnymi. Udržiavané ruky, a hlavne nechty automaticky zvyšujú kredit krásy, tak prečo si na ich starostlivosti nedať záležať? Racionálna strava im dodá prirodzene pekný vzhľad, pravidelná manikúra zase punc elegancie.

Mohlo by vás zaujímať: 5 tipov na domácu starostlivosť o zarastajúce nechty