Aký je prvý krok k pozitívnemu mysleniu? Zoznámte sa so zákonom príťažlivosti

Miroslava Miková | 17. január 2018
Aký je prvý krok k pozitívnemu mysleniu? Zoznámte sa so zákonom príťažlivosti

Nadávame, ľutujeme sa, kritizujeme, posudzujeme, odsudzujeme. Aj takto sa dajú niekedy charakterizovať naše myšlienky a komunikácia. Vravíte si, že to nie je váš prípad? Skúste si teda v mysli zrekapitulovať svoj deň.

Aký je prvý krok k pozitívnemu mysleniu?

Takýmto štýlom neraz plynie v našom živote jeden deň za druhým, veď vždy sa nájde niečo, s čím nie sme spokojní a nie je podľa našich predstáv. Pomaly, ale isto sa dostávame do stavu, že to tak má byť.

Dokonale zapadáme do šedivého davu, ktorý je plný negativizmu. Veď komu by sa chcelo usmievať a byť vyrovnaný, keď musí čeliť toľkým „nepríjemným“ ľuďom či situáciám...

Je to naozaj tak? Vari chceme takto prežiť celý svoj život? Nebolo by lepšie zmeniť prístup na pozitívnejší, pretože je to pre nás vo všetkých smeroch výhodnejšie? 

Zoznámte sa so zákonom príťažlivosti

Či chceme alebo nie, zákonu príťažlivosti sa nevyhneme, pretože čím viac negatívneho vidíme a zaoberáme sa tým, tým viac zažívame situácie, ktoré to potvrdzujú. Jednoducho si do života priťahujeme ľudí a okolnosti, ktoré sú len potvrdením nášho nastavenia.

Prečo sú negatívne myšlienky nebezpečné pre smerovanie nášho života a mali by sme myslieť pozitívne? „Sme produktom svojich vlastných myšlienok. Je to krásna veta. Ak si prečítate túto vetu viackrát, urobíte obrovský krok dopredu.

Jedna strana mince je teória, druhá strana je prax. Osobne to viem porovnať. V minulosti som myslel veľmi negatívne, a tak vyzeral aj môj život. Všetko to, na čo som myslel, som si do života priťahoval.

Pred 11 rokmi som si prečítal jeden citát od Dr. Josepha Murphyho, ktorý so mnou hlboko otriasol. ,Každá myšlienka niečo spôsobí – je príčinou a každá situácia je niečím spôsobená – je účinkom.᾿

Uvedomil som si, že ak chcem zmeniť svoj život, musím zmeniť svoje myslenie. Ale až keď som to naozaj začal reálne robiť, až vtedy nastali zmeny. V niektorých oblastiach pomaly, v niektorých veľmi rýchlo.

Nestačil som sa čudovať. Takže, ak chceme zmeniť akúkoľvek oblasť vo svojom živote, stačí len jedno – zmeniť svoje myslenie. Jediná myšlienka – príčina môže pretvárať svet – úžasný účinok,“ hovorí kouč pozitívneho myslenia Miroslav Zaťko.

Začiatkom zmeny je teda uvedomenie si toho, že chceme žiť inak, pozitívnejšie a nedáme sa odradiť, keď nám to nepôjde hneď. Výstižne to povedal Thomas A. Edison: „Nenechám sa odradiť. Pretože každý zlý pokus, ktorý mám za sebou, je ďalším krokom vpred – krokom k úspechu.“