Čo musí urobiť žena, ak chce mať vedľa seba skutočne kvalitného partnera?

Miroslava Miková | 14. apríl 2023
Čo musí urobiť žena, ak chce mať vedľa seba skutočne kvalitného partnera?

Aj žena, ktorá žije dvadsať rokov v problematickom vzťahu, má vždy nádej a možnosť zmeniť to. Je to o nájdení odvahy, vnútornej sily, lásky k samej sebe a viere, že ešte môže žiť šťastný a spokojný život. Otázka však znie, ako začať?

Mnohé ženy sú vzťahom také ubité, že si ani len nevedia predstaviť, ako urobiť kľúčový krok. V týchto prípadoch je dobré vyhľadať psychológa alebo kouča, ktorý im v ceste za novým životom pomôže.

Možno prvým krokom je vziať do rúk telefón a zavolať skúsenému odborníkovi alebo si kúpiť knihu o tom, ako zapracovať na svojom sebavedomí či navštíviť seminár na danú tému.

Čítajte tiež: Zdá sa vám, že za všetko môžu problematickí chlapi a ženy sú obete?

Čo musí urobiť žena, ak chce mať vedľa seba skutočne kvalitného partnera?

„Ženy, ktoré chcú zmeniť svoj partnerský život a kvalitu svojho života vôbec, potrebujú v prvom rade zapracovať na sebe a svojom sebavedomí. To, že sa teraz cítia pod psa, nevidia nádej a sú úplne vyčerpané, vôbec neznamená, že o niekoľko mesiacov nemôže byť všetko inak.

Každá žena sa môže cítiť dobre a žiť spokojný život, ale aby mohlo k tomu dôjsť, potrebuje v sebe nájsť a uzdraviť vlastné JA, svoje sebavedomie, začať sa cítiť sama so sebou dobre a veriť si. To je kľúč, ktorý k spokojnému životu potrebuje.

Čítajte tiež: Vyrobte si hormóny šťastia. Behajte, milujte sa a jedzte dobré jedlo!

Jedine vtedy zrazu uvidí svoje možnosti úplne inými očami a krok po kroku začne premýšľať a konať spôsobom, ktorý povedie ku skutočnému šťastiu. Žena, ktorá chce žiť v spokojnom vzťahu a mať vedľa seba skutočne kvalitného partnera, musí najprv obstáť vo svojich vlastných očiach a cítiť sa dobre,“ radí Marta Němečková.

Na záver snáď už len dobrá rada pre všetky ženy – začnite sa mať rady, to je predpoklad toho, že budete časom žiť v šťastnom vzťahu. A skôr, ako vstúpite do ďalšieho, všimnite si, či má váš partner určité vlastnosti.

Podľa vzťahovej koučky Barbary De Angelis (Si ten pravý? Columbus, 2009) je dôležité, aby muž chcel na sebe pracovať a bol ochotný osobnostne rásť, bol emocionálne otvorený, čestný, zrelý a zodpovedný, mal vysokú mieru sebaúcty a optimistický postoj k životu. To sú, napokon, vlastnosti, ktoré by sme mali mať aj my, nielen muži.

Čítajte tiež: Po akých ŽENÁCH túžia MUŽI?