Doprajte si intímne chvíľky, užite si partnerskú masáž. Toto sa vám zapáči!

Eva Kliská | 17. marec 2018
Doprajte si intímne chvíľky, užite si partnerskú masáž. Toto sa vám zapáči!

Tento druh masáže vo dvojici navodí súzvuk, partneri môžu dokonca preciťovať vzájomné prepojenie energií. Ak sa obaja partneri cítia príjemne, je tento spôsob masáže vhodný aj ako spôsob riešenia partnerských nezrovnalostí.

Takáto dôverná domáca masáž nemusí byť práve predohrou k sexu, pri správnom prevedení je výborným prostriedkom na dosiahnutie psychickej pohody a uvoľnenia. Vhodné je sa pri masáži vystriedať alebo nabudúce si prehodiť role, môže sa z toho stať aj príjemný domáci rituál. Príjemné dotyky spolu s čistými prírodnými esenciálnymi olejmi majú veľký vplyv na psychický a fyzický stav človeka.

Techniku jemného aj dôraznejšieho masírovania, poklepu a ďalších pohybov si časom ľahko vypracujete, stačí sledovať, ako na čo partner reaguje a pohotovo sa prispôsobiť. Možno ste teraz pokrútili hlavou, ale verte či nie, masáž doma má svoje kúzlo a môžete sa po nej cítiť rovnako dobre ako u profesionálneho maséra. Masáž prečisťuje a uvoľňuje telo. Ak masážne dotyky smerujú nahor, odvádzajú toxické splodiny lymfatickou sústavou – sieťou žíl a vlásočníc – do lymfatických uzlín na prečistenie. Jemné dotyky partnera pritom uvoľnia telo a upokoja myseľ. Partnerská masáž je spoločný zážitok maséra a masírovaného. Masér poskytuje, masírovaný príjma a dôveruje.

Čo všetko budete potrebovať na navodenie intímnej atmosféry?

Vhodné prostredie hrá u intímnej masáže veľkú úlohu, hodí sa tlmené osvetlenie a správne zvolená hudba, nebojte sa ani zapáliť vonné sviečky alebo tyčinky, ktoré atmosféru vhodne podfarbia. Masážny olej alebo gél je samozrejmosťou. K olejom a iným lubrikantom býva pridaná zmes aromatických afrodiziakálnych zložiek, ktoré zvyšujú zážitok a pôsobia na erotogénne zóny. To so sebou prináša aj lákavú vôňu a veľmi príjemné pocity. Nezabudnite na prestieradlá, ktoré slúžia spravidla na jednorazové použitie a zabránia zamasteniu posteľnej bielizne i nábytku.

Hlavne s citom Masáž by rozhodne mala byť vykonávaná s citom a jemnosťou a pri masírovaní intímných miest rozhodne vždy dbajme na to, aby masírovanej osobe bol postup príjemný. Ak niekto vyžaduje „drsnejšiu masáž“, treba si na začiatku dohodnúť pravidlá, aby neprišlo neskôr k nedorozumeniu. Aby ste si užili masáž so všetkým priaznivými účinkami, je dobré dodržiavať určité podmienky. Masáž dokáže ulahodiť nielen nášmu telu a psychike, ale dokáže i nepríjemným spôsobom ublížiť. Preto je niekedy lepšie sa jej vyhnúť. V prvom rade nikdy neabsolvujte masáž s plným žalúdkom, pod vplyvom alkoholu alebo s infekčným či nádorovým ochorením. Nemasírujte nikoho, kto je po operácii, má srdcovú chorobu, otvorené rany, je opuchnutý alebo má horúčku. Vyhnite sa masírovaniu žíl. Účinná masáž by mala trvať aspoň trištvrte hodiny.

 

 

Zoznam vôní, ktoré pri masáži naštartujú vaše zmysly:

 • jazmín
 • ruža
 • neroli
 • pačuli
 • santalové drevo
 • ylang-ylang

Základom partnerskej masáže sú tri jednoduché úkony:

1. Trenie – tento pohyb po povrchu tela, ktorým zároveň rozotierame olej, uvoľňuje a povzbudzuje lymfatickú sústavu a krvný obeh. Masírujte celými dlaňami a prstami a prispôsobujte sa krivkám tela.
2. Akupresúra – položte na telo celé dlane, ale tlak vyvíjajte len palcami. Používajte tento hmat pozdĺž nervových ciest, ako napríklad po oboch stranách chrbtice. Poriadne pritlačte.
3. Hnetenie – stlačte mäsité tkanivo prstami a palcami oboch rúk, akoby ste miesili cesto. Poriadne hnetenie pomáha uvoľniť svalové napätie a zlepšuje krvný a lymfatický obeh.

Čo ste o masážach možno nevedeli:

 • Thajské masáže pôvodne slúžili len pre príslušníkov kráľovského rodu a vykonávali sa len v buddhistických chrámoch.
 • Masážam holdovala slávna kráľovná Kleopatra, dopriala si kúpele v mlieku, po ktorých ju čakala masáž prírodnými olejmi s kvetmi, plátkami 
 • citrusov, medom a tajnou zmesou korenia.
 • Tantrická masáž v žiadnom prípade neobnáša vzájomný sex. Začína rituálom postojačky, pokračuje masážou nasucho a zvýšením citlivosti pomocou pierok, uterákov a kožušiniek. Nasleduje olejová masáž a stimulácia intímnych partií, pri ktorej môže dôjsť až k orgazmu. Pomáha mužom, ktorí majú problémy s erekciou, a ženám, ktoré trpia bolesťami pri sexe. Uvoľňuje celé telo a myseľ, vďaka čomu začne organizmom prúdiť sexuálna energia.
 • Francoise Athénais de Montespan, milenku kráľa Ľudovíta XIV., niekoľkokrát týždenne masírovali jej slúžky. Milovníčka prepychu a veľkolepých slávností vyžadovala masáž len tými najdrahšími exotickými olejmi, ktoré si nechala voziť z Orientu. O viac ako sto rokov neskôr sa kráľovná Mária Antoinetta kúpala v horúcej čokoláde a nechávala sa ňou aj masírovať!