Po týchto mužoch ženy túžia. Ktorý typ muža oslovil vás?

Zuzana Vrecková | 30. Jun 2017
Po týchto mužoch ženy túžia. Ktorý typ muža oslovil vás?

Jeho hlas. Gestá. Chôdza. Smiech. Neviete, čo na ňom tak milujete, ale viete, že ho chcete. Potrebujete ho. Aspoň chvíľu. Aspoň jeden dotyk. Nech je cena akákoľvek...

Priznajte sa. Kto z vás nepozná populárny americký seriál Sex v meste? Osudy štyroch charakterovo úplne odlišných žien, ktoré sa snažia nájsť pravú lásku.

Bruneta Charlotte, ktorá verí v čistotu citov a túži po tradičných hodnotách. Červenovláska Miranda s cynizmom a pragmatickosťou muža. Blondína Samantha posadnutá sexom a v neposlednom rade novinárka Carrie, ktorá písala stĺpček o sexe, vzťahoch a mužoch.

Čítajte tiež: Ako vnímajú sex na jednu noc muži a ako ženy?

Carrie, ktorá sa desať rokov ťahala s jedným mužom. Samozrejme, nie len s ním, keďže kvôli jeho neprístupnosti a komplikovanosti sa neustále schádzali a rozchádzali.

Zatiaľ čo sa ich vzťah desať rokov vyvíjal a Mr. Big pochopil, že chce byť s ňou, uťahaná Carrie randila a hľadala a skúšala a nemohla HO nájsť.

Takého, pri ktorom by pocítila to, čo pri ňom. Poviete si, ako ju to mohlo baviť? Načo vyrábať stále nové a nové slzy pre jedného a toho istého muža? Čo nemala žiadnu hrdosť? Pud sebazáchovy?

Prečítajte si aj: Čo je kľúčovým faktorom šťastného a obohacujúceho vzťahu?

A teraz sa spýtajte samy seba.

  • Nestalo sa mi niečo podobné?
  • Nedala som jednému mužovi (žene) viac šancí, ako bolo treba?
  • Neskúšali sme to znovu a znovu, a potom ešte znovu s minimálnymi obmenami, no rovnakým výsledkom?

Hm, tuším, že práve prikyvujete...

Čítajte tiež: Tajomstvo šťastného vzťahu

Ktorý tip muža oslovil vás?

Každá sme iná a preferujeme iný typ mužov. Práve ten môj Pán Božský môže byť pre vás komediant. Čo je v poriadku, aspoň si nelezieme do kapusty. Väčšinou. Predsa len existujú isté kritériá, po ktorých túži každá z nás.

1. Vtipný muž

Obávame sa, milí páni, že bez tejto vlastnosti ste stratení. Ani ten najkrajší muž v značkovom obleku nedonúti ženu tráviť s ňou čas, pokiaľ je nudný.

Smiech predsa lieči a nie je nič príjemnejšie, ako mať vedľa seba muža, ktorý neberie veci príliš vážne, na svet sa pozerá s nadhľadom a mnohé naše chyby a nedokonalosti vie vtipne zaobaliť do takej miery, že ON je zdrojom našej dobrej nálady.

2. Inteligentný muž

Nezamieňajme si však inteligenciu so vzdelaním. Takže pokiaľ ste prof. RNDr. Miloš Zemiak CSc., vôbec nemusíte mať vyhraté.

Inteligentný muž má všeobecný rozhľad, hodnoty na rebríčku adekvátne usporiadané, svojím časom nemrhá, ale využíva ho efektívne... A taktiež má rozvinutú emočnú inteligenciu. Toleruje, rešpektuje, vie sa vcítiť do kože druhého človeka.

3. Spoľahlivý muž

Myšlienka → slovo → čin. Klasická schéma, avšak pri mnohých mužoch to zastane v bode dva. Už trikrát ste mali byť spolu v Dubaji. Chcel vám kúpiť kvety. Nekúpil. Ale chcel! Vždy príde o 20 minút neskôr.

Nie sme žiadne primadony a vieme veľa vecí rešpektovať, či sa prispôsobiť situácii, ale pokiaľ si muž nestojí za svojím slovom a hovorí viac ako koná, vám vo vzťahu chýba základný stavebný kameň. Potrebujete niekoho, kto keď povie, že tam bude, tak tam naozaj aj bude.

4. Kultivovaný muž

Len preto, že dnes nenosíme šaty s vlečkou, neznamená, že muž sa k žene nemá správať ako k dáme. Slušné zaobchádzanie, prednosť pri vchádzaní do dvier či hádka, pri ktorej sa háda konštruktívne a nie ako hulvát, ktorý vám tne do živého, to je na nezaplatenie.

Mohlo by vás zaujímať: Erotické predstavy sú najsilnejším afrodiziakom