Pozitívne s Dianou Klamovou: Januárová výzva

Diana Klamová | 31. január 2022
Diana Klamová, januárová výzva

Nový začiatok, sila, nádej, motivácia. Tieto slová mi napadnú ako prvé, keď sa povie Nový rok. Všetky starosti z toho starého hodíme za hlavu a do nového vstupujeme s čistým štítom, naplnení novou energiou a veríme, že tento rok bude už konečne ten náš.

Presne tieto pocity teraz prežívam, navyše k tomu mám výčitky z nedostatku pohybu a niekoľkodňového prežierania sa všetkého, čo bolo na stole. Alebo hocikde inde. Plus k tomu nejaký ten pohár vína, pretože to k  môjmu vianočnému vareniu a pečeniu každý rok patrí. Výčitky mi teraz ale nijako nepomôžu, takže sa na to pozriem pozitívne: Minulý rok som krásne zakončila, bola som šťastná a užila som si každé sústo. Oddýchla som si a teraz to všetko môžem využiť ako motiváciu k cvičeniu, pretože začať po dlhšej prestávke je veľmi náročné. Výčitky zahnané, ideme ďalej.

Vraciam sa opäť k môjmu normálnemu jedálničku a priznám sa, nie som najväčší fanúšik varenia. Niežeby som to nevedela, ale nechce sa mi. Nedávno som bola v Miláne a veľmi som si obľúbila čiernu ryžu s tuniakom a zeleninou. Jednoduché, výživné a chutné. Rozhodla som sa, že keď sa vrátim domov, budem to robievať a postupne začnem variť viac a viac. Vedeli ste, že čiernu ryžu na Slovensku skoro nikde nemajú? A tam kde ju majú, stojí 4 eura... Nie som lakomá a do svojho tela vždy rada investujem, ale 4 eura za ryžu?! Stojím si však za tým, že budem variť viac, stačí len začať. Ale kde?

Diana Klamová, januárová výzva

Pripomienka! Nezabudnite, že aj keď sa to zdá zbytočné, pretože sa nechystáme chytať bronz pri bazéne, aj v zime treba používať opaľovací krém. Sama som to začala robiť až tento rok, ale radšej neskoro ako nikdy.

Januárová výzva

V januári začína cvičiť takmer každý, takže nebudeme výnimkou a tento mesiac sa na to zameriame tiež. Nie každému to však vydrží, preto si z toho počas tohto mesiaca urobíme zvyk. Necvičte nič príliš ťažké, cvičenie nemá byť utrpením (len keď máte raz za čas pocit, že si zaslúžite trošku sa zničiť). Nájdite si to, čo vám najviac vyhovuje, či už je to joga, fitko, zumba, plávanie... možností je dnes veľmi veľa. Ja napríklad teraz striedam hlavne jogu s HIITkom. Nastavte si čas a deň a snažte sa to dodržiavať. Jeden vynechaný deň však vôbec nie je pohroma, budete pokračovať, keď budete mať čas. A ten sa dá nájsť vždy, ide predsa o naše zdravie. Držím vám palce, spolu to dáme a keď budete potrebovať motiváciu, pokojne ma navštívte na @dianaklam.

Kto som?

Volám sa Diana Klamová, mám 24 rokov a venujem sa modelingu. Keďže sa živím svojím telom, musím ho udržiavať v neustálej kondícii, starať sa o svoju pleť a tiež aj o duševné zdravie. Nie som odborník, ale za tie roky som toho veľa vyskúšala a naučila sa, a tak sa zdravý životný štýl postupne stal neoddeliteľnou súčasťou môjho života. Nie vždy je to jednoduché a nikdy nevieme všetko, stále prichádzajú nové cvičenia, trendy a výskumy, takže sa v tejto téme snažím stále vzdelávať. Tiež neexistuje návod na dokonalý život, ktorý platí pre každého človeka rovnako. Všetci do toho musíme vložiť určitú dávku odhodlania a času a vytvoriť si ten svoj. Každý mesiac sa s vami podelím o svoje myšlienky, skúsenosti a triky, ktoré vás možno motivujú a pomôžu vám začať už dnes.  

Január je mesiac výziev, preto som sa rozhodla, že súčasťou môjho príhovoru bude vždy mesačná výzva, ktorú spolu budeme plniť. Teda, ja ju budem plniť určite a budem veľmi rada, keď sa pridáte. Vždy to bude zdraviu prospešné a verím, že keď nás bude viac, budeme sa ťahať a ľahšie to zvládneme. Budem tiež pridávať updaty na mojom instagrame, aby som vám pripomenula, že som v tom s vami. Cieľom mojich výziev je to, aby sme si za ten mesiac vytvorili na danú vec zvyk a tak postupne počas roka vylepšovali náš životný štýl bez akýchkoľvek drastických a náročných zmien.