Pozitívne s Dianou Klamovou: Summer body ako prázdninový cieľ?

Diana Klamová | 4. júl 2022
pozitívne s Dianou, paddleboard, summer body, do plaviek, leto, dovolenka, vysnívaná postava
foto: archív D.K.

Cítiť sa sexi a milovať svoje vlastné telo nie je vždy jednoduché. Skúste nepodľahnúť tlaku okolia. Každá máme vlastnú cestu.

S letom sa hlavne nám, ženám, často spája pojem summer body. Mali by sme byť vo svojej najlepšej forme, aby sme si ho čo najviac užili. Áno, mali by sme sa hýbať a jesť zdravo, ale v prvom rade by sme mali byť šťastní.

A ak sa nám do leta nepodarí dosiahnuť vysnívaná postava, neznamená to, že si neužijeme dovolenku. Teraz v žiadnom prípade nepodporujem obezitu, tá je zdraviu nebezpečná, ale ani to nie je koniec sveta, ak si to uvedomujete a pracujete na sebe. Inak, už viacero známych mi povedalo, že sa hanbia ísť do fitka, lebo nie sú fit. Som si istá, že vo fitku sa na vás nikto nebude pozerať pohŕdavo, práve naopak, zaslúžite si najväčší obdiv, pretože všetci si pamätajú, aké ťažké boli ich začiatky.

Viem, cítiť sa sexi a milovať svoje vlastné telo nie je jednoduché. Asi si myslíte, že sa mi to hovorí ľahko, lebo som chudá, no počas svojej modelingovej kariéry som si vypočula toľko kritiky, ako ľudia s iným povolaním nepočujú za celý život. Sú na nás neustále nátlaky, stále musíme byť vo forme. Agentúry si však musia dávať veľký pozor na to, ako sa o tejto téme s modelkami rozprávajú, aby im nevyrobili psychické a zdravotné problémy. Hlavne s mladými babami, ktoré ešte len zisťujú, ako ich telo vôbec funguje. V mojej agentúre našťastie vedia, ako na to a nikoho do ničoho netlačia, ale ak nie je postava, nie je práca. Preto chcú viaceré dievčatá schudnúť čo najviac a čo najrýchlejšie, väčšinou veľmi nezdravou a nebezpečnou cestou.

Mať silnú psychiku a vytrvalosť je základ. Každá si musíme nájsť cestu, ktorá nám vyhovuje a nebudeme pri tom trpieť. Výsledky sa nedostavia hneď, ale budú dlhodobejšie.

VÝZVA: Miluj sa!

Viem, je to ťažké. Dnes málokedy vidíme nedostatky, pretože každý sa snaží zo seba prezentovať len to najlepšie a najkrajšie a čo sa nám nepáči, vieme odstrániť jediným kliknutím. Taký svet ale nie je realita. Nikto nie je dokonalý, nonstop šťastný a som si istá, že každý má niečo, čo mu na sebe vadí. Aj ja mám celulitídu, strie, jazvy a vo väčšine polôh nemám ploché brucho, keď sedím, moje stehná sa dvojnásobne zväčšia, hocikedy mám vyrážky na chrbte.. Všetky tieto veci sú znakom toho, že už mám niečo za sebou a moje telo robí, čo môže, aby som ešte prežila dlhý a šťastný život. A za to by som ho predsa nemala nenávidieť.

Diana Klamová, pozitívne s Dianou, paddleboard, summer body, do plaviek

Pozrite sa na seba do zrkadla, zaspomínajte si a zamyslite sa, prečo vyzeráte práve takto. Doprajte si relaxačný kúpeľ, dajte si masku na tvár, poďakujte svojmu telu a milujte ho za to, akí ste. Ste iní, jedineční a to je na tom to najkrajšie.

TIP na júl: Paddleboard

Paddleboard určite poznáte, tento trend k nám prišiel už pred pár rokmi, ale už ste ho vyskúšali? Bola som na ňom prvýkrát v Barcelone na mori a zdalo sa mi to neuveriteľne ťažké, spadla som asi stokrát. Povedala som si, že to nie je pre mňa a moja rovnováha to asi jednoducho nezvláda. Potom som mu dala šancu ešte raz na jazere a bolo to úplne o inom. Takže, ak to skúšate prvýkrát, odporúčam ísť na vodu bez vĺn. Môžete sa odplaviť ďalej od ľudí, pritom si zamakáte a zapojíte celé telo a za odmenu si naň viete ľahnúť a poopaľovať sa v súkromí. Potešia sa mu aj vaše deti a skúsenejší na ňom vedia aj cvičiť. Dá sa požičať na rôznych jazerách, alebo si kúpte vlastný, ale nezabudnite na pumpu!

Diana Klamová, pozitívne s Dianou

Želám vám krásne leto plné nezabudnuteľných zážitkov, užite si každý jeden deň a nezabudnite, každé body je summer body!

Vaša Diana

Diana Klamová, pozitívne s Dianou