Sebadôvera - kľúč k vášmu úspechu.

Jana Trundová | 25. Feb 2017
Sebadôvera - kľúč k vášmu úspechu.

Kľúčom k úspechu je dôvera v seba samého, vo vlastné schopnosti a sily.

Kľúč k úspechu znamení veriť si

Intuícia je sestrou sebadôvery. Uverte v seba a správnosť vnútornej navigácie a pomôžete sebe a napríklad aj iným.

Čítajte tiež: Šiesty zmysel, predtucha, či vnútorný hlas.

„Kľúčom k úspechu je rozvíjať dôveru vo svoju najhlbšiu intuíciu a vyššie ja, alebo akokoľvek to pomenujete," tvrdil vždy americký futurológ, sociológ, vedec skúmajúci národnú i globálnu budúcnosť a predseda kalifornského Inštitútu noetických vied Willis Harman a silu šiesteho zmyslu vzťahoval na všednú realitu i na kultúrnu evolúciu.

Z neba intuície na zem sebadôvery

Nebol to žiadny metafyzik, ale špecialista na analýzy a strategické plánovanie pre firmy, politikov, vládne agentúry i medzinárodné organizácie.

„Myslím, že ľudia inštinktívne vedia, ako na to. Hneď ako začnete cítiť naše miesto v histórii a celej evolúcii, tvorivá myseľ vás jednoducho povedie správnym smerom, pretože v našej hlbokej psychike, v bunkách celého organizmu je zakódovaná túžba byť súčasťou evolučného ťahu.“

Čítajte tiež: INTUÍCIA - výplod fantázie alebo schopnosť mozgu?

Podľa Harmana to skôr ako na sledovanie konkrétnych cieľov a hľadanie konkrétnych príčin, čiže rýdzo k rozumovému uvažovaniu, vedie k letu od hlbokej intuície k spätnej väzbe, ktorou zisťujete, či ste naozaj v kontakte s hlavnou vlnou.

"Keď to urobíte, zistíte, že sa dejú pozoruhodné veci a odohrávajú zázračné udalosti. Ostatní ľudia to môžu vysvetľovať šťastím alebo inteligenciou, ale vy vo svojom srdci viete, že sa to stalo preto, že ste sa nejakým spôsobom dozvedeli, že hlboká dôvera je jediný spôsob ako žiť.“

Poučenie je prosté – dôverujte svojmu srdcu, otvorte a nalaďte sa. Môžete tak k lepšiemu zmeniť seba, svoju životnú dráhu, svet.

Mohlo by vás zaujímať:  7 tipov, ako môžete zvýšiť úroveň vášho šťastia.